Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Přípravy na volby

16 dnů dělí Českou republiku od voleb do Poslanecké sněmovny. Úřady už pracují na přípravě podmínek k hlasování. Na jižní Moravě se rozběhla školení členů volebních komisí.

Přípravy na volby

Studenti, dlouhodobě hospitalizovaní nebo vězni můžou už od května žádat o vydání voličského průkazu, který umožňuje zúčastnit se hlasování kdekoli v republice. Obliba voličských průkazů stoupá.

Přípravy na volby

Podzimní volby do Poslanecké sněmovny spojí 8 měst a obcí v celé republice s referendy. Ve Zlínském kraji budou nadvakrát hlasovat třeba obyvatelé Zubří na Vsetínsku a Chropyně na Kroměřížsku.

Obtěžování dětí v Brně

Brněnské školy znepokojila zpráva o cizím muži, který na ulici údajně oslovoval jejich žáky a lákal je na sladkosti. Podrobnosti zjišťoval Michal Cagala.

Demolice ve Znojmě

Začala demolice bývalého sídla městské zeleně ve Znojmě. Střechy a krovy několika budov v centru města už rozebrali pracovníci správy nemovitostí.

Bariéry na zastávkách

Bezbariérového přístupu na zastávku vlaku se dočkají cestující v Adamově na Blanensku. Zatím tam matky s kočárky musejí čekat na pomoc kolemjdoucích, vozíčkáři se po schodech nedostanou na nástupiště vůbec.

Odvolání stávkové pohotovosti

450 zaměstnanců firmy Moravia Cans v Bojkovicích na Zlínsku stávkovat nebude. Přibližně před hodinou odboráři odvolali stávkovou pohotovost, vedení firmy totiž odsouhlasilo zvýšení platů pro všechny zaměstnance v letošním i příštím roce. Další informace m

Ovce pomáhají obcím

Přes 200 tisíc ovcí chovají v tuto chvíli lidé v Česku. Kromě zdroje masa, mléka a vlny je mnohé obce využívají taky jako sekačky.

Spojení cimbálu a Panovy flétny

Panova flétna za doprovodu dvou cimbálových muzik - v tuzemsku neobvyklé hudební spojení dnes uslyší lidé v brněnském SONO centru. V jednom večeru se smísí rumunská lidová tradice s folklórní hudbou z Valašska a Slovenska v podání Vojenského uměleckého so

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST