Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bezpečnost chodců

U některých škol se sníží povolená rychlost

Nebezpečné úseky bez přechodů

Jsou ovšem také úseky, kde přechody nejsou vůbec. Vytipovali jsme tři místa v Brně, kde i přes stížnosti místních pořád zebra chybí. Magistrát zatím slibuje nápravu. Většinou ale neví, kdy přesně ke změně dojde.

Rozšiřování vinic

Desítky hektarů nových vinic letos přibudou v Česku. Vinaři můžou v těchto dnech žádat o kvóty na rozšíření Stejně jako loni povoluje Evropská unie nárůst o jedno procento celkové výměry vinohradů. Podle Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zeměděl

Sdílené bydlení sester

Víc zdravotních sester má do Brna přilákat projekt tak zvaného sdíleného bydlení. Zapojí se do něj čtyři místní nemocnice, které ubytování pro personál shánějí v Brně jen těžko. Magistrát už má i konkrétní adresy, kam se sestry nastěhují.

Metanolová kauza u soudu

Kdo prodal jedovatý alkohol alkohol a zavinil smrt pěti lidí ? Větev metanolové kauzy, která v roce 2012 zasáhla Havířovsko a Přerovsko pořád není u konce. Šesti mužům sice před rokem zlínský soud rozdal vysoké tresty, vrchní soud ale verdikt zrušil.

Nepřehledné parkování v Brně

Jak správně zaparkovat řeší řidiči, když hledají místo v brněnské ulici Za Divadlem. Brněnské komunikace tam před týdnem změnily směr dopravy pomocí značek, jenže vodorovné čáry zůstaly stejné. Podle řidičů je to matoucí, chybu přiznávají i silničáři.

Kontroly migrantů na hranicích

Živě s redaktorkou Martinou Tlachovou

Lyžaře na Vysočině láká snowkitting

Mrazivé počasí a sněhová pokrývka lákají k zimním sportům - a to nejen k těm klasickým, jako je lyžování nebo bruslení. Hitem letošní zimy je snow-kitting - lyžování s tažným drakem. Třeba na Vysočině se teď každý víkend konají kurzy pro začátečníky.

Četnický ples

Prvo-republikoví četníci se vrátili do Luhačovic. Alespoň na jeden mimořádný společenský večer. Jinak jim teď každý pátek patří obrazovka, díky úspěšnému seriálu brněnského studia České televize.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST