Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Limity hluku

Míň kontrol, větší hluk - obavy starostů okrajových částí Brna. Podle nového návrhu ministerstva pro místní rozvoj už nebudou součástí brněnské aglomerace a tím můžou přijít o pravidelné a povinné kontroly hluku.

Nejhlučnější obec na jižní Moravě - Ostrovačice

Podívejme se teď do jedné z nehlučnějších obcí na jižní Moravě - do Ostrovačic na Brněnsku. Ty doufají, že v nejbližší době v nelichotivém žebříčku poskočí o několik pozic níž. Zlepšení by se místní mohli dočkat po dokončení modernizace D1 s tišším povrch

Krádež šperků ve Zlíně

Po dvou mužích a ženě, kteří na začátku září vykradli zlatnictví v centru Zlína, pátrají tamní kriminalisté.

Výuka v zahradách

Univerzitní kampus jako jedna velká zahrada. K dispozici ji má od začátku nového akademického roku jedenáct stovek studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Krádeže révy vinné

Už třetí případ krádeže hroznů řeší policie na Břeclavsku. Dozrávající bobule s vysokou cukernatostí zloděje lákají každoročně.

Nedostatek pěstounů na Vysočině

Nedostatek pěstounů trápí Vysočinu. Děti tam často musejí zůstávat v dětských centrech a domovech.

Ústavní soud o akci Fénix

Živě s redaktorem Michalem Cagalou

Úmyslné vypouštění rybníků

Čtyři rybníky na Třebíčsku vypuštěné během posledních týdnů. Důvod - zatím neznámý. Škoda je sice minimální, pachatele přesto hledá policie. Obce v okolí řeší, jak svůj majetek před podobným útokem zabezpečit. Vandal je totiž připravil o zásoby vody.

Sbírka retro předmětů roste

Tisíce předmětů vyrobených před rokem 1989 lidé donesli do brněnského krytu 10-Zet. Zapojili se tak do sbírky s názvem Retro use, kterou před měsícem a půl vyhlásilo město Brno.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST