Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Města vydávají vyhlášky, které omezují otevírací dobu restaurací

Nová vyhláška bude zanedlouho platit třeba v Kyjově. Jenomže majitelé a provozovatelé podniků jsou proti. Radnice se proto chystá udělovat výjimky.

Případ milionových úvěrových podvodů odhalili brněnští kriminalisté

Na podivné klienty je upozornila sama banka. Obvinění si nakonec vyslechlo osm lidí, kteří vylákali úvěry na základě falešných dokumentů.Hlavním organizátorem podvodů byl přitom jeden z manažerů banky.

Válka mezi rodiči a ředitelkou školky v Sušicích

Na nedostatky v mateřince upozornila i česká školní inspekce. Rodiče chtějí, aby ředitelka své místo opustila, jinak budou děti vodit do jiných mateřinek v sousedních vesnicích.

Úředník - nebezpečné povolání

Jen v Kuřimi na Brněnsku čelili zaměstnanci na radnici v posledním roce desítce útoků. S touto statistikou se vedení města rozhodlo bojovat. A úředníky posílá od počítačů přímo do tělocvičny - na kurz sebeobrany.

Vysvědčení ve společenském

Tisíce školáku si dnes převzaly pololetní vysvědčení. Na Brněnské základní škole Sirotkova si slavnostní den rozhodli zpestřit zábavnou výukou společenského chování.

Brněnští vědci našli způsob léčby rakoviny bez zatížení organismu

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně našli způsob jak dostat látky léčící rakovinu přímo k nádoru. Nová metoda nezatíží zdravé orgány toxickými léky.

Brněnská příspěvková divadla budou muset magistrátu vrátit peníze

Podle města totiž pochybila při přidělování čestných vstupenek. K těm magistrát vytvořil s koncem roku 2011 nový metodický pokyn.

Špatně opravená sokolovna v Sudicích - kdo za to může

Tři roky po generální rekonstrukci sokolovny řeší Sudice na Blanensku problém s ucpanou kanalizací a na stavbě se objevují i další nedostatky. Do budovy, jejíž oprava stála miliony tak obec musí znovu investovat.

Lední medvíďata prospívají, brzy opustí porodní box

Už za měsíc můžou návštěvníci brněnské ZOO vidět nedávno narozená lední medvíďata. Ta překonala nejkritičtější období prvních dvou měsíců.

Poslední koncert v Domu umění ve Zlíně

Odehraje ho filharmonie Bohuslava Martinů, která v něm působila přesně 60 let. Architektonický vrchol funkcionalismu má po přestavbě znovu připomínat baťovské kořeny Zlína.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST