Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

ČSSD uzavírá koalice

Komunisti na jihu Moravy se budou podílet na vedení kraje. Vítězná sociální demokracie sice oznámila, že jako partner v radě usednou lidovci, ale smlouvu o spolupráci chce uzavřít i s komunisty.

Stavební úřady zřejmě zmizí z malých obcí

Další komplikace pro obyvatele menších vesnic. Do dvou let by obce mohly přijít o stavební úřady. Počítá s tím koncepce, kterou si nechavá zpracovat ministerstvo vnitra.

Noční rozjezdy v Brně se zdražovat nebudou

Pracovní návrh zvednout ceny jízdenek v nočních autobusech vyvolal ostré reakce tisíců cestujících. Město od zdražení ustoupilo, a to prý bez ohledu na kritiku Brňanů. Ještě dnes se přitom kvůli rozjezdům protestovalo v ulicích města.

Masarykova univerzita otevřela v brněnských Bohunicích další studentskou menzu, v pořadí čtrnáctou

Stala se tak největším výdejcem studentských jídel v republice. Kvalitou stravování se přitom vyrovná i řadě restaurací.

Veletrh vysokých škol navštívilo první den 8 tisíc studentů

V Brně začal veletrh vysokých škol Gaudeamus. Představí se na něm 3800 oborů.

Pošta v Poštovské po víc než 130 letech končí

Poslední dva dny jsou otevřené přepážky tradiční pošty v Poštovské ulici v centru Brna. Pracovníci balí.

Brněnská filharmonie znovu shání ředitele

Dosavadní ředitel brněnské filharmonie Zbyněk Matějů na svou funkci rezignoval. Podle něj už orchestru nemá co nového přinést a taky ho nemile překvapilo množství úředničiny, která vedení filharmonie provázela.

Šéfové kulturních institucí v Brně opouštějí své posty

Filharmonie není jediná kulturní instituce v Brně, která přišla o ředitele – za poslední dva měsíce dobrovolně rezignoval i Marek Pokorný z Moravské galerie a Daniel Dvořák z Národního divadla Brno.

V Boskovicích můžou maminky zajít do kina i s dětmi

Vyrazit si na film i s kočárkem teď můžou boskovické maminky – tamní kino pro ně zavedlo dopolední promítání, kam můžou přijít s dětmi. Pro ně personál zařídil hrací koutek.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST