Spojení s vědou ze všech stran. Připravili Š. Speváková a V. Kunz

Obsah dílu

Přehrát vše

Původní cyklus České televize pro všechny, kteří neváhají žasnout i poučit se. Strhující průhledy do prostředí české i světové vědy. Týdeník založený na dobrodružství poznávání, prozrazující tajemství našeho světa. Neváhá proniknout do miniaturního světa droboučkých organizmů a nanočástic, nahlédnout do laboratoří, kde pomáhají zachraňovat životy, zavítat k planetám i galaxiím. Port představuje úsilí poznávat a ochraňovat přírodu i posouvat možnosti dalších oborů důležitých pro rozvoj lidské společnosti. Součástí pořadu jsou i Michaelovy experimenty, ve kterých britský vědec Dr. Michael Londesborough díky svým znalostem i šarmu dokáže poutavým způsobem přiblížit svět fyziky i chemie, a to obvykle pomocí látek, které můžete běžně koupit v obchodě a uchováváte je ve své kuchyni nebo koupelně. www.ceskatelevize.cz/port


Informační technologieHybridní televizeTéma

Hybridní televize

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) je termín, který najdete v poslední době ve většině odborných časopisů a internetových portálů zaměřených na digitální televizi. Hybridní televize spojuje klasické televizní vysílání s velkým množstvím multimediálních a dalších služeb, jaké poskytuje internet. Hybridní přijímače pro Hbb TV tedy přebírají řadu funkcí, jaké pro vás dosud plnil počítač. Také techničtí a programoví specialisté České televize připravují vlastní aplikace pro HbbTV.

» Číst více


Informační technologieReklamaHlukMichaelovy experimenty

Příliš hlasitá reklama

Zdají se vám reklamy v televizi příliš hlasité? Michael vám ve svém experimentu vysvětlí proč.

» Číst více


Chat

Po ukončení studia na ČVUT v Praze nastoupil do Výzkumného ústavu televizní a rozhlasové techniky, kde pracoval jako specialista v oblasti nových televizních technologií. V roce 1995 přešel do České televize, kde je manažerem technických projektů v útvaru vnějších vztahů. Je členem skupiny zabývající se zaváděním nových digitálních technologií v České republice a v Evropě, dále je členem Technické komise a Komise managementu vysílacích systémů a spektra v Evropské vysílací unii (EBU). V roce 2004 se stal členem oborové rady na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Zabývá se strategickými otázkami budoucího vývoje televize.

V pátek 13. dubna 2012