Další zprávy na portálu ČT24

• Slovenský žolík Surový: Mám z toho radost, ale hlavní je tým
    Slovenský žolík Surový: Mám z toho radost, ale hlavní je tým

6.5.2015 06:00

Ostrava – První polovinu duelu proti Slovinsku proseděl mezi náhradníky. Pak však na něj Vladimír Vůjtek ukázal a udělal dobře. Tomáš Surový se mu za důvěru odměnil dvěma asistencemi a stal se jedno z hlavních postav konečné výhry Slováků 3:1. Sám třiatřicetiletý hráč Banské Bystrice však po zápase vyzdvihoval především týmový výkon.

• Francouzi v duelu o postupovou naději přehráli Rakousko 2:0
    Francouzi v duelu o postupovou naději přehráli Rakousko 2:0

5.5.2015 23:42

Praha - Hokejisté Francie získali na mistrovství světa první body do tabulky skupiny A, když udolali nováčka elitní skupiny Rakousko 2:0. Rozdílovou branku vstřelil ve 47. minutě v přesilovce Fleury, vítězství Francouzů pojistil do prázdné branky Meunier. Rakušané nenašli recept na zkušeného gólmana Cristobala Hueta, jemuž pomohla dvakrát i tyč. Les Bleus se posunuli na páté místo skupiny, na čtvrté Česko, které bude ve čtvrtek jejich dalším soupeřem, ztrácejí bod.

• Slovinci dlouho vedli, tři body však nakonec berou Slováci
    Slovinci dlouho vedli, tři body však nakonec berou Slováci

5.5.2015 22:37

Ostrava - Slovinci vstoupili do zápasu se Slovenskem velmi dobře a využili hned první přesilovku. Vůjtkovi svěřenci se pak rychle hnali do útoku a na ledě chvíli dominovali, na konci první třetiny však aktivitu převzalo Slovinsko. Ve vyrovnané druhé dvacetiminutovce branka nepadla, srovnání stavu se Slováci dočkali až ve 48. minutě. A o sedm minut později po střele Gáboríka už vedli. Slovinsko se ještě bez brankáře snažilo o prodloužení, naděje však utnul střelou do prázdné branky opět Gáborík.

• Bělorusové hráli tak, jak by Dánové sami chtěli. Do dánské sítě šlo pět branek
    Bělorusové hráli tak, jak by Dánové sami chtěli. Do dánské sítě šlo pět branek

5.5.2015 18:38

Ostrava - Běloruští hokejisté porazili ve skupině B Dánsko jednoznačně 5:1 a navýšili své konto v tabulce už na sedm bodů. V utkání přitom po první třetině prohrávali 0:1, ale třemi brankami ve druhé a dvěma ve třetí třetině skóre jasně otočili ve svůj prospěch. Dánové naopak zůstávají na jediném bodu a budou mít potíže s tím, aby vůbec zasáhli do bojů o čtvrtfinále.

• Švýcaři ve velmi nezáživném zápase udolali Německo 1:0
    Švýcaři ve velmi nezáživném zápase udolali Německo 1:0

5.5.2015 18:36

Praha - Souboj dvou budoucích českých soupeřů Švýcarska a Německa začal nevýrazně a s minimem větších šancí. Přestože oba týmy body potřebovaly, v první i druhé třetině se na ledě hrálo velmi nepřesně a nezáživně, zejména však bez branek. Nudu rozehnala až branka Hollensteina v 53. minutě, to ale bylo vše, co hokejisté obou celků předvedli, Švýcarsko vyhrálo nad Německem 1:0.

Stopáž: 211 minut – Rok výroby: 2009
Žánr: Sport