O kominickém učni a dceři cukráře

Pohádka o sirotkovi, který i přes nepřízeň osudu najde obyčejné lidské štěstí (2006). Hrají: T. Materna, P. Zedníček, A. Neubauerová, O. Hajlich, O. Rychlý, I. Urbánek, D. Kaplanová, J. Janěková, L. Havelková, B. Navrátil, O. Jirák a další. Scénář A. Bartošíková. Kamera A. Šopov. Režie P. Jandourek

Sirotek Tomáš musel nastoupit do učení ke kominickému mistru Dýmalovi a podřídit se tak rozhodnutí svého strýce. Začátky učení nebyly vůbec lehké. Vydržel mistrovo svérázné „učení“ i všechna příkoří jeho hašteřivé manželky a naučil se všemu, co patřilo ke kominickému řemeslu. Přesto snil o tom, že jednou bude pekařem jako byl táta. Měl štěstí, že si ho vybral do učení cukrářský mistr, který rozpoznal jeho šikovnost a chuť do práce. To druhé řemeslo mu doslova učarovalo. Aby se však dokázal v tomto novém řemesle prosadit a našel tak i svůj nový domov, musel ještě překonat řadu překážek, především však nástrahy svého rivala, cukrářského učně Vojtina. Velkou oporou jeho úsilí byla cukrářova dcera Eliška. Za svou houževnatost a píli byl Tomáš nakonec odměněn.

Autorkou scénáře této romantické pohádky je A. Bartošíková, režie se ujal P. Jandourek, který do hlavních rolí obsadil T. Maternu, A. Neubauerovou, P. Zedníčka, O. Hajlicha, I. Urbánka, D. Kaplanovou, O. Jiráka, J. Janěkovou, L. Havelkovou a další herce. Na 39. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana získal snímek Zvláštní cenu poroty (za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem).

Stopáž63 minut
Rok výroby 2006
 ST AD 4:3