Zajímavosti z regionů

(Praha)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 172  
Sdílet
| Poslat odkaz

I mezi paneláky se dá pěstovat vlastní zelenina. Gastronomické slavnosti v Litomyšli – připomínka M. D. Rettigové. Safari ve Dvoře Králové znovu přístupné. Muzeum řemesel v Kolovči na Domažlicku.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Nejen na kafe, ale dát lidem i druhou šanci
  Nejen na kafe, ale dát lidem i druhou šanci

  26.4.2015 09:30

  Praha - Kavárna Dismas v centru Prahy nabízí víc, než může být na první pohled patrné. Lidé, kteří tam pracují, mají za sebou někdy minulost, kterou se příliš nechlubí. Kavárna jim ale nabídla šanci se začlenit do společnosti. Provozuje ji stejnojmenná obecně prospěšná společnost, jejímž posláním je pomáhat lidem s kriminální minulostí a mladým lidem do 26 let, kteří prošli ústavní péčí. Neméně důležitým cílem kavárny je odbourávat předsudky společnosti vůči lidem, kteří vězením nebo ústavní péčí prošli.

 • Vrchlabské náměstí zaplní odpadky z celých Krkonoš
  Vrchlabské náměstí zaplní odpadky z celých Krkonoš

  25.4.2015 19:58

  Vrchlabí Na horách začal jarní úklid. S roztávajícím sněhem totiž spatřují světlo světa kromě trávy i tuny odpadků, které podél cest a v okolí středisek zůstaly po turistech a lyžařích. Třeba jen do Krkonoš jich za zimu dorazily tři miliony. A starosti si nedělali třeba s odhozením plastové lahve, starých pneumatik nebo ledničky. Strážci Národního parku poprvé poprosili o pomoc s úklidem i dobrovolníky. Do terénu se jich po celých Krkonoších od Žacléře po Harrachov vydaly asi tři stovky. Cokoliv, co dobrovolníci v horách posbírali, si budou moci lidé také prohlédnout. Už v pondělí totiž všechna špína Krkonoš zaplní vrchlabské náměstí.

 • Na výsadek Out Distance se vzpomínalo v Ořechově na Žďársku
  Na výsadek Out Distance se vzpomínalo v Ořechově na Žďársku

  25.4.2015 17:57

  Ořechov (Jihlavsko) Kolem tisícovky lidí si dnes v Ořechově na Jihlavsku připomnělo 73. výročí seskoku parašutistické skupiny Out Distance, 100. výročí narození velitele výsadku Adolfa Opálky a zároveň 70 let od konce druhé světové války. Členové výsadku se spolupodíleli na přípravách atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

 • Forenzní kapalina a mikrotečka označí kola v Domažlicích
  Forenzní kapalina a mikrotečka označí kola v Domažlicích

  25.4.2015 08:30

  Krádež kola může být pro cyklisty, zvlášť pokud do svého "miláčka" investovali sumu v řádu desítek tisíc korun, noční můrou. Kradou se přitom kola všech cenových kategorií a policejní statisticky neustále rostou. Novou metodu v boji proti zlodějům kol teď zavedou strážníci v Plzni a v Domažlicích. Kola budou označovat pomocí takzvané syntetické DNA. Na kole se udělají malé značky viditelné jen pod UV lampou. Tuto metodu už před lety zavedli strážníci v Ostravě. V Plzeňském kraji začnou hned v létě.

 • Do filmového Finále postoupil letos Trnka i Loos
  Do filmového Finále postoupil letos Trnka i Loos

  25.4.2015 08:05

  Jiřího Trnku a jeho svět animace připomíná Plzeň v několika projektech Evropského města kultury, jímž je v letošním roce. Pro zahájení si slavného animátora vybral také filmový festival Finále Plzeň. Na úvod 28. ročníku promítne 26. dubna restaurovanou verzi Trnkových Starých pověstí českých. Program nabídne jako každý rok přehlídku české i slovenské kinematografie uplynulého roku, a to jak hrané, tak dokumentární. Jako doprovodnou akci organizátoři mimo jiné chystají projekce v zrekonstruovaných Loosových interiérech.

Diskuse diváků
 • milan 1. 5. 2014 13:11

  V CR se rocne utopi 200 lidi

  Stesti,ze tam nemate more

 • SHLOMO 21. 12. 2011 08:18

  Jde prikladem,

  V LYSTANECH MAJI.....LECOS A TEZ MLADOU UCITELKU, KTERA BY MELA MYTI LEPSI OUT…

 • Standa 8. 5. 2011 08:39

  Rušení regionálních tratí.

  Podle vyjádření krajského zastupitele Pardubického kraje pro dopravu pana Tichého má být zruše…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 19. 4.

Zajímavosti z regionů

neděle 26. 4.

Zajímavosti z regionů

neděle 3. 5.

Zajímavosti z regionů