Zajímavosti z regionů

(Praha)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 164  
Sdílet
| Poslat odkaz

Historický vodovod v Mariánských Lázních. Mise Velichovky. Rozhledna Vysoký Kamýk nedaleko Týna n. Vltavou a Hýlačka u Tábora. Ochrana jeskyně ve Skalici u České Lípy – kvůli netopýrům.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Troleje nad třídou Míru budou, trolejbusy chtějí zastupitelé vystrnadit
  Troleje nad třídou Míru budou, trolejbusy chtějí zastupitelé vystrnadit

  26.7.2014 16:53

  Pardubice – Ačkoli nad třídou Míru v centru Pardubic musí podle dotačních podmínek i po dokončení rekonstrukce vést trolejbusové trolejové vedení, začal magistrát uvažovat o tom, že by bylo pouze svéráznou ozdobou. Městské vedení se vrátilo k úvahám, že by byla opravená třída Míru určena výhradně pěším, nezajížděla by na ni tedy ani MHD. Zda současná trolejbusová výluka nezůstane – přes miliony vydané za nové trakční vedení – nakonec natrvalo, rozhodnou pardubičtí zastupitelé v září.

 • Výbuch plynu zničil opravovaný dům, další vyhořel
  Výbuch plynu zničil opravovaný dům, další vyhořel

  26.7.2014 16:30

  Jílové/Jezernice – Sedm lidí utrpělo zranění při výbuchu plynu v rodinném domku v Jílovém na Děčínsku. Budova je zcela zničená. Zranění způsobila exploze plynu lidem před domem, zevnitř kvůli odhalenému úniku plynu všichni včas odešli. K narušení plynové trubky došlo při opravě budovy, únik se před explozí pokoušel zastavit pracovník plynárenské společnosti. Dům v Jílovém ale není jediný, který byl dnes zničen. Starší žena zahynula při dopoledním požáru domu v Jezernici na Přerovsku, který obývala. Okolnosti požáru vyšetřují hasiči i kriminalisté, k jeho vzniku mohlo přispět, že byl plný navezeného odpadu.

 • Je libo okusit opravenou D1? Po víkendu řidiči pojedou po novém povrchu
  Je libo okusit opravenou D1? Po víkendu řidiči pojedou po novém povrchu

  25.7.2014 22:58

  Divišov (Benešovsko) – Na dálnici D1 na úrovni Benešova začaly přípravné práce na otevření prvního zmodernizovaného jízdního pásu. Pro řidiče bude představovat ochutnávku budoucí podoby celé dálnice mezi Prahou (resp. Mirošovicemi, kde končí šestipruh) a Brnem. V praxi to znamená, že stavbaři se přesunou na druhý jízdní pás a řidiči budou jezdit po tom již opraveném. Změny začnou v sobotu, a proto bude částečně uzavřena dálniční křižovatka Šternov. V nejbližších týdnech proběhne obdobná změna provozu i v dalších dvou modernizovaných úsecích.

 • Nedaleko Pardubic vznikla Východočeská Sahara
  Nedaleko Pardubic vznikla Východočeská Sahara

  25.7.2014 18:58

  Pardubice – Jak se také dají využít plochy pod vedením vysokého napětí? Nedaleko Pardubic pod nimi v délce tří kilometrů vznikla takzvaná Východočeská Sahara. Ochranáři tu písčitý terén upravili tak, aby se v něm lépe dařilo pískomilným druhům rostlin a živočichů, a výsledek se dostavil. Dokazuje to například motýl okáč ovsový. Nikde jinde na východě Čech ho tolik není. 

 • Škatulata v hotelu Thermal v režii Babiše
  Škatulata v hotelu Thermal v režii Babiše

  25.7.2014 18:17

  Karlovy Vary – V karlovarském hotelu Thermal proběhla další personální rošáda. Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem (ANO) kompletně vyměnilo vedení nejprve koncem června. Změny ve státní společnosti Thermal-F tehdy úřad odůvodnil mimo jiné nespokojeností s hospodářskými výsledky. Po kritice opozice i premiéra a stížnostech zaměstnanců teď Babiš řídící funkce vyměnil znovu. Nový šéf hotelu by měl tentokrát vzejít z výběrového řízení.

Diskuse diváků
 • milan 1. 5. 2014 13:11

  V CR se rocne utopi 200 lidi

  Stesti,ze tam nemate more

 • SHLOMO 21. 12. 2011 08:18

  Jde prikladem,

  V LYSTANECH MAJI.....LECOS A TEZ MLADOU UCITELKU, KTERA BY MELA MYTI LEPSI OUT…

 • Standa 8. 5. 2011 08:39

  Rušení regionálních tratí.

  Podle vyjádření krajského zastupitele Pardubického kraje pro dopravu pana Tichého má být zruše…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 13. 7.

Zajímavosti z regionů

neděle 20. 7.

Zajímavosti z regionů

neděle 27. 7.

Zajímavosti z regionů