Zajímavosti z regionů

(Praha)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 171  
Sdílet
| Poslat odkaz

V Plzni objevili další interiéry od architekta Adolfa Loose, které měli experti za zničené. Pardubičtí výzkumníci představili modernizovaný systém protivzdušné obrany. Unikátní elektronické grafitti.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Přípravy na obnovení odvodů jsou v plném proudu
  Přípravy na obnovení odvodů jsou v plném proudu

  18.4.2015 19:55

  Dačice - Česká armáda se připravuje na obnovení odvodů. Po zrušení okresních správ vybírají vojáci ve městech vhodné prostory a s dobrovolníky je testují. Třeba v jihočeských Dačicích si už vyzkoušeli i samotný odvod včetně lékařské prohlídky a předstoupení před odvodní komisi. Podle velitelů nesměřují tyto kroky k zavedení základní vojenské služby. Armáda při odvodech zjistí, kdo se v případě ohrožení Česka může podílet na jeho obraně. Proto také ve vybraných městech testuje objekty, které chce využít. K prvnímu hromadnému náboru branců by mohlo dojít za dva roky.

 • Uklidili doma, pak i venku. Dobrovolníci plnili pytle na odpadky
  Uklidili doma, pak i venku. Dobrovolníci plnili pytle na odpadky

  18.4.2015 19:20

  Praha - Patnáct tisíc dobrovolníků napříč republikou se zapojilo do velkého jarního úklidu. V rámci akce Ukliďme Česko běžní občané sbírali odpadky na více než šesti stech místech v Čechách a na Moravě. Tuzemský úklid se inspiruje mezinárodní akcí Let's Do It!, která má za cíl zlikvidovat černé skládky a nepořádek kolem nás. Zároveň podporuje sousedské vztahy a u dětí také pozitivní vztah k přírodě. Minulý rok dobrovolníci sebrali asi 200 tun odpadků.

 • Bílá věž v Hradci má nový kabát i skleněnou maketu
  Bílá věž v Hradci má nový kabát i skleněnou maketu

  18.4.2015 18:30

  Dominanta Hradce Králové, renesanční Bílá věž, má za sebou nejrozsáhlejší rekonstrukci v historii. Rok a půl se pracovalo venku i uvnitř, proinvestovalo se šedesát milionů korun. K dosud největší atrakci věže, druhému největšímu zvonu v Čechách - Augustinu, přibyla řada dalších zajímavostí. Přibyla například skleněná maketa věže. Váží tunu, sestavena je z pěti set dílů a sklo je z Japonska.

 • Nové Město nad Metují sanuje praskající skálu
  Nové Město nad Metují sanuje praskající skálu

  18.4.2015 17:15

  V Novém Městě nad Metují na Náchodsku začala sanace opukového skalního masivu pod historickým centrem. Jde o další fázi zpevňování podloží, jehož nestabilita město trápí už desítky let. Do zabezpečení skal radnice jen v posledních 10 letech investovala zhruba 50 milionů korun.

 • Máj otevřeli v dubnu před 40 lety
  Máj otevřeli v dubnu před 40 lety

  18.4.2015 15:45

  Praha - Přesně před 40 lety, 22. dubna 1975, byl v Praze otevřen obchodní dům Máj. Nakupovat tam chodili nejen obyvatelé hlavního města, ale třeba za předvánočními nákupy tam přijížděli lidé z celé republiky. Máj stojí na nároží Národní třídy a Spálené. Až do roku 1938 tam byl novogotický Šlikovský palác a pak celých třicet let jen dřevěný pavilon. Výstavbě Máje předcházela architektonická soutěž, kterou vyhráli mladí architekti Miroslav Masák, John Eisler a Martin Rajniš z ateliéru SIAL Karla Hubáčka, autora legendárního horského hotelu na Ještědu.

Diskuse diváků
 • milan 1. 5. 2014 13:11

  V CR se rocne utopi 200 lidi

  Stesti,ze tam nemate more

 • SHLOMO 21. 12. 2011 08:18

  Jde prikladem,

  V LYSTANECH MAJI.....LECOS A TEZ MLADOU UCITELKU, KTERA BY MELA MYTI LEPSI OUT…

 • Standa 8. 5. 2011 08:39

  Rušení regionálních tratí.

  Podle vyjádření krajského zastupitele Pardubického kraje pro dopravu pana Tichého má být zruše…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 5. 4.

Zajímavosti z regionů

neděle 12. 4.

Zajímavosti z regionů

neděle 19. 4.

Zajímavosti z regionů