Zajímavosti z regionů

(Praha)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 177  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výzkum mumie z Klatov pomocí počítačové tomografie. Netopýři v JE Dukovany. Včelí mor ve východních Čechách. Manuál architektury – jak stavět v Krkonoších.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Ve sportovní hale na Chodově hořelo, evakuovalo se 500 lidí
  Ve sportovní hale na Chodově hořelo, evakuovalo se 500 lidí

  30.5.2015 20:44

  Praha - Ve sportovní hale na pražském Chodově odpoledne začalo hořet. Na místě se konala soutěž v aerobiku, asi 500 lidí muselo prostory opustit. Podle návštěvníků, kteří byli uvnitř haly, nejprve zhasla světla a pak se objevil u stropu plamen. Při požáru se nikdo nezranil, proč začalo hořet, zatím není jasné. Škoda je asi 200 tisíc korun.

 • Praha srdce národů: Festival ukazuje rozmanitost menšin v Česku
  Praha srdce národů: Festival ukazuje rozmanitost menšin v Česku

  30.5.2015 20:05

  Praha - Své tradice a lidové umění představují národnostní menšiny žijící v Česku. V rámci 17. ročníku festivalu Praha srdce národů se cizinci sešli na pražském Staroměstském náměstí, kde předvedli své tradiční kroje, lidové písně i tance. Čtyřdenní akce je největší společnou událostí kulturně rozmanitých skupin v tuzemsku. Festival národnostních menšin vrcholí zítra večer, kdy se všechny soubory představí během galavečera v divadle na Vinohradech. "Scházíme se tu napříč všemi kulturami a hledáme to, co nás spojuje. Protože hudba, pohyb a zpěv jsou nádherné i bez toho, že si nerozumíme některá slovíčka," říká organizátorka festivalu Mária Miňová. České úřady uznávají celkem 14 národnostních menšin, nejpočetnější je ukrajinská, slovenská a vietnamská, kterou stát oficiálně uznal teprve před dvěma lety.

 • Jezero Milada po 14 letech ožívá a otevírá se pro návštěvníky
  Jezero Milada po 14 letech ožívá a otevírá se pro návštěvníky

  30.5.2015 19:56

  Chabařovice - Jezero Milada, unikátní svého druhu v České republice, se otevřelo veřejnosti. O něco reálnější je tak i vize, podle které mělo už před lety sloužit jako atraktivní rekreační zóna pro turisty z okolí. Plány zkomplikovaly v minulosti například sesuvy půdy. Milada se napouštěla dlouhých devět let a je historicky prvním jezerem u nás, které vzniklo z hnědouhelného dolu. Rekultivace stála pět miliard korun.

 • EDA pomáhá dětem už 25 let a slaví zábavou pro děti i dospělé ve Stromovce
  EDA pomáhá dětem už 25 let a slaví zábavou pro děti i dospělé ve Stromovce

  30.5.2015 16:21

  Raná péče EDA slaví 25. výročí existence profesionální služby rané péče celodenním festivalem v neděli 31. května v parku Stromovka v Praze 7 u restaurace Šlechtovka. Na festivalu se lidé budou moci blíže seznámit s prací poradkyň rané péče a jejich službami pro děti a rodiče. Festival ale nebude jen o vážných tématech, ale také o zábavě nejen pro rodiny s dětmi.

 • Husův rodný domek po letech chátrání otevřel v novém
  Husův rodný domek po letech chátrání otevřel v novém

  30.5.2015 14:25

  Husinec (Prachaticko) - Rodný dům mistra Jana Husa v Husinci na Prachaticku má za sebou kompletní rekonstrukci. Památka, ze které už padala omítka i trámy a stropy i zdi ničila voda, čekala na opravu deset let. Proměnou prošla nejen budova ale i přilehlá zahrada. Nejvýznamnějším prostorem celé památky je Husova světnička, spojovaná s kazatelovým narozením a dětstvím. Opravená budova má sloužit například pro školní exkurze, ale i ke společenským akcím. Slavnostní otevření proběhlo při příležitosti 600 let od Husova upálení v Kostnici.

Diskuse diváků
 • milan 1. 5. 2014 13:11

  V CR se rocne utopi 200 lidi

  Stesti,ze tam nemate more

 • SHLOMO 21. 12. 2011 08:18

  Jde prikladem,

  V LYSTANECH MAJI.....LECOS A TEZ MLADOU UCITELKU, KTERA BY MELA MYTI LEPSI OUT…

 • Standa 8. 5. 2011 08:39

  Rušení regionálních tratí.

  Podle vyjádření krajského zastupitele Pardubického kraje pro dopravu pana Tichého má být zruše…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 17. 5.

Zajímavosti z regionů

neděle 24. 5.

Zajímavosti z regionů

neděle 31. 5.

Zajímavosti z regionů