Předchozí díl | Následující díl

City Folk - Istanbul

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 34  
Sdílet
| Poslat odkaz

Filmaři pro nás našli v různých městech originální lidi se zajímavými osudy. Portréty, na kterých se můžeme poučit o netradičních přístupech k životu (2006).

Cem GülbalCemu Gülbalovi je 27 let. Je z jednovaječných dvojčat, které se ani povahově ani tělesně vzájemně nepodobají. Jeho dvojče studuje konzervatoř. Studuje hru na flétnu "ney" na oddělení klasické turecké hudby. Cem navrhuje webové stránky a instaluje počítačové sítě. Zároveň je skutečným fanouškem fotbalového klubu Fenerbahçe. Navíc je ale vířícím dervišem - semazenem a vyznává filozofii Sema učence Mevlana.
Mukadder AdilMukaddeři je 37 let. Absolvovala vysokou školu zaměřenou na zpracování kůže. Je vdaná a má dva kluky, sedmiletá dvojčata. Aktivně pracuje ve sdružení solidarity "Chci vlastní dítě" a zároveň je generální tajemnicí Sdružení kožedělných techniků a chemiků Turecka. Když se s manželem rozhodli mít dítě, zjistili, že Mukadder nemůže otěhotnět přirozenou cestou. Po zdlouhavých vyšetřeních a léčbě se pokusila otěhotnět pomocí mimoděložního oplodnění.
Lavisa MerkLavisse je 65 let a je to ovdovělá Ruska. V Instanbulu bydlí víc než 15 let. Její matka byla švédská baronka a otec Rus. Vystudovala petrohradskou univerzitu a stala se uznávanou právničkou. Pracovala také ve Výboru pro sport a v Komunistické straně SSSR. Vedla činorodý život. Když se v SSSR objevily vážné ekonomické problémy, rozhodla se odjet ze země a začít nový život v Istanbulu. Několikrát se vdala a rozvedla. Byla také provdána za Turka, se kterým se později rozvedla, a tak získala turecké občanství. Ve srovnání se ženami stejné věkové kategorie působí velmi odlišně. Zpívá ve sboru Ruské pravoslavné církve v Istanbulu. Ovládá staroslověnštinu a radí kněžím. V rámci své církve pomáhá v Istanbulu chudým Rusům. Pracuje jako dobrovolník. Dbá také na své zdraví a vzhled. Stále se chce vdát.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2006 – T  4:3
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu