iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 5. 2012
11:50 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1341
zhlédnutí

Kultura.cz

Mezinárodní filmový festival v Cannes — Režisérka Michaela Pavlátová — Vladimír Hulec – pražská divadla — Marta Töpferová

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Událost týdne: Mezinárodní filmový festival v Cannes

  2:56 do playlistu

  Událost týdne: Mezinárodní filmový festival v Cannes
  Mezinárodní filmový festival v Cannes už je v plném proudu a Česká republika má v rámci jeho programu své zastoupení. Do 65. ročníku přehlídky byly přijaty dva české filmy, a to animovaný snímek Tramvaj režisérky Michaely Pavlátové a absolventský film Michala Hogenauera s názvem Tambylles.

 • Pozvánka
 • Kritická židle: Vladimír Hulec – pražská divadla

  11:53 do playlistu

  Kritická židle: Vladimír Hulec – pražská divadla
  Na Kritickou židli usedl divadelní kritik a publicista Vladimír Hulec. Tentokrát se podíváme na aktuální nabídku pražských komorních scén – Divadla Na zábradlí a Činoherního klubu.

 • Rozhovor týdne: Marta Töpferová

  16:39 do playlistu

  Rozhovor týdne: Marta Töpferová
  Marta Töpferová vystupuje v poslední době v Česku pravidelně a hudbě Latinské Ameriky se věnuje přes 15 let. Napsala více než šedesát skladeb a sama produkovala několik alb. Dcera herce a politika Tomáše Töpfera začínala v dětství se zpěvem české lidové a vážné hudby v Praze. Pokračovala v něm i po emigraci do Spojených států, kam v roce 1987 odešla se svou matkou a sestrou. Později studovala španělštinu, hudbu a tanec a procestovala Španělsko, Mexiko, Kubu, Portoriko, Argentinu a Guatemalu. Její život tak ovlivnily tři kultury – česká, americká a hispánská. A jak sama říká, svou identitu proto vnímá velmi smíšeně. V příštím týdnu chystá zpěvačka svou první dílnu latinskoamerické hudby v Praze a několik tuzemských koncertů.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související