iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2012
13:05 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1128
zhlédnutí

Knižní svět

Cena Georga Dehia — Chuck Palahniuk: Prokletí — Tom Segev: Simon Wiesenthal. Skutečnost a legenda — Na návštěvě u Ireny Douskové — Severská invaze

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na úvod: Cena Georga Dehia

  0:14 do playlistu

  Na úvod: Cena Georga Dehia
  Každé dva roky uděluje Německé kulturní fórum východní Evropy literární cenu pojmenovanou po významném kunsthistorikovi Georgu Dehiovi. Letos upřeli porotci své ostříží zraky k Čechám a ku Praze. Za celoživotní dílo totiž ocenili pražského rodáka Petera Demetze, který napsal řadu knih o pražských německých spisovatelích i pojednání o českých dějinách, a čestným vavřínem ověnčili také Radku Denemarkovou a její překladatelku Evu Profousovou za německé vydání románu Peníze od Hitlera, který byl už poctěn loni usedomskou literární cenou a v roce 2007 získal i Magnesii Literu za nejlepší českou prózu. Oceněným ze srdce blahopřejeme.

 • Nové knihy – pro dospělé

  1:15 do playlistu

  Nové knihy – pro dospělé
  Josef Svatopluk Machar: Confiteor / Zde by měly kvést růže (Host) Meir Šalev: Ruský román (Garamond) František Skála: Headlands / Země hlav (Arbor vitae)

 • Reportáž: Tom Segev-Simon Wiesenthal - Skutečnost a legenda (Paseka)
 • Téma týdne: Severská invaze

  8:50 do playlistu

  Téma týdne: Severská invaze
  Börge Hellström a Anders Roslund: Box 21 (KK) Torsten Pettersson: Skryj mě ve svém srdci (Argo) Při pohledu na knihkupecké regály s detektivními a kriminálními romány i méně všímavý pozorovatel záhy nabude přesvědčení, že řečenému žánru dnes bezesporu vládnou Seveřané. Ze hřbetů knih totiž svítí zhusta nevyslovitelná jména a z příběhů čiší šero a chlad skandinávského povětří. Čím to, že čtenáři nejen u nás, nýbrž i všude po světě, zničehonic propadli kouzlu nemluvných detektivů a padouchů ze Severu? Odpověď se Ivan Matějka pokusí vyčíst z knihy švédské autorské dvojice Börge Hellströma a Anderse Roslunda Box 21, která vychází v Knižním klubu, a z románu Torstena Petterssona Skryj mě ve svém srdci z produkce Arga.

 • Nové knihy – literatura faktu

  11:46 do playlistu

  Nové knihy – literatura faktu
  Vladislav Dudák a Jiří Podrazil: Zapomenuté památky Čech, Moravy a Slezska. 209 tipů na výlety za krásou a historií (Práh) Ivo Kraus: Fyzikové ve službách průmyslové revoluce (Academia)

 • Kniha týdne: Chuck Palahniuk - Prokletí (Odeon)
 • Na návštěvě u Ireny Douskové
 • Nové knihy – pro děti

  22:18 do playlistu

  Nové knihy – pro děti
  Martin Škoda: Škoda nevařit - Kuchařka plná hudby (Smartpress) Stanislava Reschová: Ježkovy voči a jiné pohádky (Albatros) Ivona Březinová: Začarovaná třída (JaS)

 • Stálice a nové lásky

Přehrát vše

Související