iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 9. 2016
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
9867
zhlédnutí

Reportéři ČT

Výprava za 40 milionů — Dříví ze státního lesa — Podpis pod pomníkem

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výprava za 40 milionů

  1:00 do playlistu

  Výprava za 40 milionů
  Nikdo o nich neslyšel, dokud je neunesli ozbrojenci v Libanonu, kam se vydali plnit dost nejasnou misi. Teď tvrdí, že jeli pro peníze na obhajobu Alího Fajáda, obchodníka se zbraněmi, kterého zatkla česká policie a o jehož vydání žádala americká justice. I přesto, že čtyři z pěti účastníků výpravy se rozhodli promluvit do naší kamery, jasno není doteď. Jisté je jen to, že za svůj únos viní stát, a proto požadují každý deset milionů jako odškodné. Natáčela reportérka Aneta Snopová.

 • Dříví ze státního lesa

  16:15 do playlistu

  Dříví ze státního lesa
  Na ministerstvu zemědělství v tichosti vzniká projekt, který má údajně pomoct českým pilařům. Stát jim chce ze státních lesů dodávat dřevo až do jedné miliardy korun ročně. Dostane ho bez soutěže ten, kdo postaví novou pilu. Ale proč stavět novou pilu, když je jich tu asi tisíc a o dřevo vedou tvrdý konkurenční boj? Svou kapacitu přitom nemají ani zdaleka naplněnou. Spíš to tedy vypadá, že projekt je pod bohulibým záměrem ušitý na míru někomu, kdo by chtěl do dřevařského odvětví vstoupit zvenčí. Kdo to má být, zjišťovala reportérka Tereza Strnadová.

 • Podpis pod pomníkem

  26:01 do playlistu

  Podpis pod pomníkem
  Loni jsme vám ukázali pozadí vzniku slavného sousoší 82 dětí, které stojí v Lidicích na památku jejich tragického osudu. Unikátní sochařské dílo vznikalo dlouhých pětadvacet let a jeho autorka se dokončení ani nedočkala. Snad proto vznikl i poměrně nedůstojný soudní spor o to, zda má být vedle Marie Uchytilové na tabulce uvedený i sochařčin manžel jako spoluautor. Vrchní soud v Praze minulé úterý vynesl verdikt, připravila reportérka Andrea Máslová.

Přehrát vše

Související