iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 8. 2014
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
13215
zhlédnutí

Reportéři ČT

Špatně zateplený chládek — Černý obchod se psy — Tajný biograf

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Špatně zateplený chládek

  0:55 do playlistu

  Špatně zateplený chládek
  Asi před měsícem se v médiích objevila zpráva o zpackaném zateplení věznice v Bělušicích na Mostecku. Zakázka stála 30 milionů a zcela jistě bude stát ještě další peníze. Ministerstvo spravedlnosti má do konce srpna rozhodnout, zda bude nutné zateplení udělat znovu a zhruba pětistovku odsouzených přestěhovat. Reportáž Anety Snopové a Jana Moláčka ukazuje, že v Bělušicích nešlo o nedbalost. Je to sice paradoxní, ale ani oprava věznice se u nás neobejde bez nápadných švindlů.

 • Černý obchod se psy

  16:26 do playlistu

  Černý obchod se psy
  Nelegální obchod se zvířaty u nás podle odborníků kvete. Milovníci psů při pohledu na vysněné štěně často ztratí hlavu, vytáhnou peněženku a zaplatí dřív, než by si o zvířeti mohli zjistit potřebné informace, nevyžadují doklady, ani kupní smlouvu. Jenže často se ukáže, že štěně je příliš mladé, slabé nebo nemocné a v mnoha případech velmi brzy uhyne. Takový obchod je sice trestný čin, ale jak uvidíte v reportáži, dost těžko se prokazuje. Natáčela Monika Le Fay.

 • Tajný biograf

  26:23 do playlistu

  Tajný biograf
  Mít tajné kino a promítat v něm hollywoodské filmy, za to u nás hrozil v padesátých letech kriminál. A právě takové kino měl ve sklepě pražského činžáku sotva patnáctiletý chlapec, k němuž chodili do biografu i pozdější legendy českého filmu. Příběh lásky k filmu, která vydržela i výslechy StB, natočila Kateřina Šantúrová.

Přehrát vše

Související