iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2014
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
5349
zhlédnutí

Reportéři ČT

Monopol pro Omnipol III. — Nechtěla zemřít — Ze Splitu do Hlohovce

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Monopol pro Omnipol III.

  1:02 do playlistu

  Monopol pro Omnipol III.
  Před týdnem jsme vysílali reportáž, ve které jsme upozornili na podezřelé zdražení generální opravy vládního letounu Challenger. Obchod zprostředkoval známý obchodník se zbraněmi Omnipol, který získal zakázku bez soutěže. Po shlédnutí reportáže nám do redakce napsalo několik leteckých odborníků. Vysvětlení ministerstva, proč byla oprava tak drahá, podle nich neobstojí a je nepřesvědčivá ve všech svých bodech. Proto jsme se k případu ještě jednou vrátili. Více David Havlík.

 • Nechtěla zemřít

  10:19 do playlistu

  Nechtěla zemřít
  Už dva týdny sleduje celá Česká republika případ smrti vážně nemocné ženy v nemocnici v Rumburku. Zdravotní sestra pacientku usmrtila dávkou draslíku žíly. Soud ji poslal do vazby a policie případ vyšetřuje jako možnou vraždu. Od začátku se přitom stejně často skloňuje slovo eutanázie. Podařilo se nám jako prvním novinářům natočit rozhovor se synem mrtvé pacientky. Podle něj byla jeho matka sice vážně nemocná, ale neměla rakovinu a v žádném případě neuvažovala o dobrovolném odchodu ze života. Případ poodkryl i nevábné místní politické poměry, v Rumburku natáčeli Markéta Dobiášová a Jan Moláček.

 • Ze Splitu do Hlohovce

  25:13 do playlistu

  Ze Splitu do Hlohovce
  Je to pěkně zvlněný kraj s řadou vinic, táhnoucích se od obzoru k obzoru. Zdejší úrodnou půdu už několik století obdělávají potomci přistěhovalců z dnešního Chorvatska. Místní starousedlíci jim říkali Charváti, oni sami se označují za Kroboty. Žijí na jihomoravském Valticku, které bylo vždy součástí Rakouska. Mají sice vlastní nářečí i kroj, ale dokázali splynout s místními natolik, že je po válce nečekal osud vyhnanců jako jejich krajany o pár kilometrů dál na Mikulovsku. Osudy málo známé komunity vypráví reportáž Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související