iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2015
21:05 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
14876
zhlédnutí

Reportéři ČT

Bazén pro šejka? — Předem vyloučené děti — Šumava hledá kořeny

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bazén pro šejka?

  1:09 do playlistu

  Bazén pro šejka?
  Kulturních akcí, které mají tradici a světový věhlas u nás věru není mnoho. Pokud se nepletu, jsou všehovšudy dvě. Pražské jaro a Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Jeho centrem je Hotel Thermal, který se v poslední době stal místem personálních turbulencí. Prezident festivalu Jiří Bartoška se obává, že pod současným vedením je ohrožena i budoucnost největšího festivalu ve střední Evropě. Natáčela reportérka Aneta Snopová.

 • Předem vyloučené děti

  16:27 do playlistu

  Předem vyloučené děti
  Česko je dlouhodobě kritizované mezinárodními institucemi za to, že diskriminuje romské děti ve školách. Třetina z nich končí ve školách zvláštních. Kritika naposledy zazněla od organizace Amnesty International. Odmítl ji i ministr školství Marcel Chládek, stejně jako v minulosti řada jiných politiků. Slova o segregaci a rasismu jsou tvrdá, možná i ne zcela přesná, ale problém tu existuje. Je dosti komplikovaný a bylo by hloupé před ním zavírat oči. Investice do vzdělání je totiž nejlepší způsob, jak čelit budoucím potížím se sociálně vyloučenými lidmi v šířících se ghettech. Natáčela reportérka Monika Le Fay.

 • Šumava hledá kořeny

  27:07 do playlistu

  Šumava hledá kořeny
  Když točíme o Šumavě, bývá to většinou kvůli kůrovci, případně kvůli ekonomickým zájmům, které se do sporu o přírodní park promítají. Jenže Šumava má i svou pohnutou historii, o které tak často nemluvíme. Na první pohled není ani moc vidět. Zmizela s odsunem původních obyvatel, což byli většinou sudetští Němci. Spolu s nimi zanikly i jejich vesnice, kostely, dokonce hřbitovy. Teď, sedmdesát let od konce války, si někteří rodáci začali chybějící minulost uvědomovat a pokoušejí se věci napravovat. V šumavských hvozdech natáčel Mirek Petráček.

Přehrát vše

Související