iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2015
21:10 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
22958
zhlédnutí

Reportéři ČT

Chemická pomsta — Nepomohli chránit — Umučený filozof

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chemická pomsta

  0:58 do playlistu

  Chemická pomsta
  Řešit obchodní spor tak, že někomu zničím úrodu, to je metoda jako z mafiánského filmu. Jenže je to realita. Zažil ji jihomoravský zemědělec Bohumír Rada, který se dostal do křížku s Agrofertem Andreje Babiše. Ten vyvrcholil už zmíněnou chemickou pomstou na lánu obilí. Natáčeli reportéři Michael Fiala a Jan Moláček.

 • Nepomohli chránit

  14:24 do playlistu

  Nepomohli chránit
  Dvaatřicetiletý Michal žil s noční můrou dlouhá léta. Obtěžoval, ba pronásledoval ho bývalý soused, se kterým si hrál jako malý kluk. O tom, že má strach o život, několikrát informoval policii, naposledy ještě čtvrt roku před smrtí. Věděl, že pronásledovatel je psychicky vyšinutý a zároveň ozbrojený. Policie ovšem jeho obavy o život nebrala vážně, dokud jeho těla nenašla zastřelené v podzemní garáži. Michalovi blízcí se rozhodli exkluzivně vystoupit v našem pořadu, o případ se zajímal reportér David Macháček.

 • Umučený filozof

  29:05 do playlistu

  Umučený filozof
  Slavnějšího filozofa jsme u nás neměli. Studoval u největších filozofických es dvacátého století, Edmunda Husserla a Martina Heideggera, ale jeho kariéru neustálen přerušovaly dějiny. Válka, nástup komunismu, normalizace. Právě v té době se mírný a uhlazený muž, žijící především ve světě knih, začal výrazně angažovat. Stal se jedním z prvních mluvčích Charty 77 a zemřel brzy po krutém výslechu StB. Prvního června jsme si připomněli výročí jeho narození. Příběh Jana Patočky natáčela reportérka Monika Le Fay.

Přehrát vše

Související