iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 6. 2016
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
12518
zhlédnutí

Reportéři ČT

Bojovníci bez střechy — Chemická pomsta II — Inspirátor geniů

41 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bojovníci bez střechy

  1:00 do playlistu

  Bojovníci bez střechy
  Český svaz bojovníků za svobodu byl až donedávna nenápadnou organizací. Jeho smyslem bylo sdružovat válečné veterány a oběti koncentračních táborů a připomínat hrůzy druhé světové války. Činnost byla apolitická. To se začalo měnit v minulém roce. Teď jsme zjistili, že se ve svazu bojovníků dějí zvláštní obchodní transakce, které z kdysi bohaté organizace dělají nemajetnou. Natáčela reportérka Jana Neumannová.

 • Chemická pomsta II

  14:48 do playlistu

  Chemická pomsta II
  Skoro přesně před rokem jsme odvysílali reportáž o spáleném poli na Znojemsku. Vzrostlou pšenici těsně před sklizní polila herbicidem firma patřící Andreji Babišovi. Byl to způsob, jakým řešila obchodní spor s místním zemědělcem Bohumírem Radou. V českém zemědělství bezprecedentním případem se začala zabývat i policie. O tom, kdo škodu způsobil, nebylo pochyb. K čemu dospěla, zjišťoval reportér Jan Moláček.

 • Inspirátor geniů

  26:32 do playlistu

  Inspirátor geniů
  Každý rok vymyslel jeden vynález, jeho vzorem byl Edison. Karel Čapek ho nazval Donem Quijotem 19. století. Jakub Hron Metánovský zemřel před 95 lety a jeho jméno dnes většině lidí nic neřekne. Svým životem a dílem připomíná Járu Cimrmana. Ostatně tvůrci postavy českého génia, hlavně Ladislav Smoljak, se Hronem nechali inspirovat. Po stopách originálního člověka se vydal reportér Mirek Petráček.

Přehrát vše

Související