iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2017
13:25 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
2035
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Mateřská škola Jabula v Moravských Budějovicích — Salesiánské mediální centrum v Brně — Moldavský pravoslavný kněz Alexandr Ceban — Podmalby Zuzany Kadlecové-Čechové

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mateřská škola Jabula v Moravských Budějovicích

  0:36 do playlistu

  Mateřská škola Jabula v Moravských Budějovicích
  Pedagogika Franze Ketta vznikla v 70. letech minulého století v Bavorsku; pro katechetickou práci s dětmi z problematických sociálních podmínek. Postupně se z ní však vyvinul celý vzdělávací systém, podle kterého u nás už učí několik mateřských škol. Jednou z nich je i nedávno otevřená Jabula v Moravských Budějovicích.

 • Salesiánské mediální centrum v Brně

  6:37 do playlistu

  Salesiánské mediální centrum v Brně
  Natočit vlastní video, vyrobit letáček nebo nafotit farní akci – to všechno se mohou naučit děti a mladí lidé v kurzech a kroužcích Salesiánského mediálního centra. Brněnští salesiáni se věnují také mediální výchově a pořádají semináře o fungování reklamy nebo nástrahách sociálních sítí.

 • Moldavský pravoslavný kněz Alexandr Ceban

  12:47 do playlistu

  Moldavský pravoslavný kněz Alexandr Ceban
  Než se Alexandr Ceban stal pravoslavným knězem, měl už za sebou nejen odchod z rodného Moldavska do České republiky, ale i zkušenosti z několika zaměstnání, ve kterých by většina lidí duchovního nečekala. Dodnes třeba chodí jako překladatel a tlumočník do brněnské vazební věznice.

 • Podmalby Zuzany Kadlecové-Čechové

  19:01 do playlistu

  Podmalby Zuzany Kadlecové-Čechové
  Zdobení skla malbou je řemeslo staré jako sklo samo. Podmalby, tedy obrázky malované na zadní stranu skleněných tabulek, se staly i součástí lidového křesťanství. Zobrazovaly totiž nejoblíbenější světce a ochránce věřících. Tomuto prastarému umění se věnuje i Zuzana Kadlecová-Čechová, která nás pozvala do své dílny v Brně.

Přehrát vše