iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2017
12:15 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
2245
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Elim v Letovicích — Farář a hasič Tomáš Holcner — Azylový dům Armády spásy v Přerově — Svoboda svědomí – kniha

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Elim v Letovicích

  0:35 do playlistu

  Elim v Letovicích
  Stejně jako byl biblický Elim pro Mojžíše a jeho lid oázou v poušti, měl by spolek Elim při Církvi bratrské v Letovicích být oázou pro místní. Už deset let nabízí Elim místo k setkávání a volnočasové aktivity pro mladé. Vloni otevřeli už druhý nízkoprahový klub, pro změnu v sousedních Boskovicích.

 • Farář a hasič Tomáš Holcner

  6:45 do playlistu

  Farář a hasič Tomáš Holcner
  Faráře i hasiče mají lidé v úctě. Tomáš Holcner v sobě spojuje obojí. Oba jeho dědové nosili uniformy požárních sborů na vysočině a on v této tradici pokračuje. K hasičům se přidal v bývalé farnosti v Křižanově. Od prázdnin obléká dres Jaroměřic nad Rokytnou, kde jej přijali s otevřenou náručí nejen místní hasiči ale i farníci.

 • Azylový dům Armády spásy v Přerově

  13:24 do playlistu

  Azylový dům Armády spásy v Přerově
  Dluhy, domácí násilí nebo ztráta bydlení – životní příběhy s podobnou zápletkou přivádí ženy s dětmi do azylového domu Armády spásy v Přerově. Ten by pro ně měl být přestupnou stanicí na dobu, než si dokáží život opět uspořádat.

 • Svoboda svědomí - kniha

  19:34 do playlistu

  Svoboda svědomí - kniha
  Ještě Doba pozdního osvícenství se u nás nesla v duchu budování nových evangelických komunit. Protestanti toužili po duchovní svobodě, kterou Toleranční patent omezoval pouze na kostely a bohoslužby. Vznikali tak tajné náboženské společnosti nebo zednářské lóže. Době plné změn se věnuje i historik Sixtus Bolom Kotari ve své nové knize - Svoboda svědomí.

Přehrát vše