iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 10. 2017
12:35 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
983
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Národní pouť do Fatimy — Svatováclavský hudební festival — Kostel sv. Mikuláše v Ratiboři — Kosení farní louky — Azylový dům sv. Zdislavy pro matky s dětmi

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Národní pouť do Fatimy

  1:20 do playlistu

  Národní pouť do Fatimy
  V polovině září se stovky poutníků vydaly z Česka do portugalské Fatimy. Národní pouti se zúčastnili čeští a moravští biskupové, kněží, jáhni i laici. Součástí programu byla národní mše svatá, modlitební vigilie a mezinárodní mše svatá slavená kardinálem Maurem Piacenzou. Při ní převzal kardinál Dominik Duka sochu Panny Marie. Ta bude následně putovat po České republice. Jako poděkování zanechal kardinál Duka ve Fatimě kopii Pražského Jezulátka.

 • Svatováclavský hudební festival
 • Kostel sv. Mikuláše v Ratiboři
 • Soutěž
 • Kosení farní louky

  16:35 do playlistu

  Kosení farní louky
  Katolický spolek v Jeseníku pomáhá s koordinací aktivit ve farnosti, pečuje o hmotné i duchovní dědictví, podporuje misie nebo pečuje o životní prostředí, čímž navazuje na starou tradici předků. Jeho členy jsme zastihli při kosení farní louky, která spadá pod CHKO Jeseníky. Jelikož se na louce nacházejí chráněné druhy, vztahuje se na její pokosení dotace. A právě peníze z ní věnují tamější farníci každoročně na dobročinný účel.

 • Azylový dům sv. Zdislavy pro matky s dětmi

  20:51 do playlistu

  Azylový dům sv. Zdislavy pro matky s dětmi
  Už více než dvacet let nabízí ostravská charita pomoc matkám s dětmi v nouzi. Jedním z míst, která k tomu slouží, je azylový dům sv. Zdislavy, který sídlí v Ostravě-Zábřehu. Střechu nad hlavou i důležité rady se v tomto domě dostaly mnoha opuštěným ženám. Příkladem je paní Petra, kterou, i s jejími dvěma dětmi, přivedly do azylového domu dluhy. Během osmi měsíců se však opět postavila na vlastní nohy, a to i díky společenství v domě, které jí pomohlo také psychicky.

Přehrát vše

Související