iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 3. 2017
12:20 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
999
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Fašank ve Strání a postní doba — Fórum mládeže v Olomouci — Salvatorián a básník Lezsek Rackowiak — Divadelní představení Jób

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fašank ve Strání a postní doba

  0:30 do playlistu

  Fašank ve Strání a postní doba
  Předvelikonoční půst je za svojí polovinou. My se ale v následujícím příspěvku přesuneme na jeho úplný začátek – do chvíle, kdy si lidové tradice podávají ruku s těmi křesťanskými, a do místa, kde jsou v obou podobách tradic více než kovaní.

 • Fórum mládeže v Olomouci

  6:25 do playlistu

  Fórum mládeže v Olomouci
  Každých pět let pořádá Sekce pro mládež České biskupské konference Celostátní setkání mládeže. To letošní proběhne v srpnu v moravské metropoli v Olomouci. Součástí letního setkání je i tzv. Celostátní fórum mládeže, na kterém mladí věřící mají možnost diskutovat s biskupy. A takové již páté diskusní setkání se uskutečnilo na konci února v Olomouckém arcibiskupství.

 • Salvatorián a básník Lezsek Rackowiak

  12:48 do playlistu

  Salvatorián a básník Lezsek Rackowiak
  Do svých básní vkládá pocity, touhy a učení se být člověkem. Lezsek Rackowiak, jeden z devíti bratří salvatoriánů, kteří v Česku působí, dokonce nedávno vydal celou sbírku své poezie pod názvem „Učím se Tě, člověče“. V Určicích, kde je farářem, s ním natáčela Michaela Rozbrojová.

 • Divadelní představení Jób

  19:18 do playlistu

  Divadelní představení Jób
  Starozákonní kniha Jób bývá často řazena mezi největší díla světové literatury. Snad i proto, že její ústřední téma, tedy otázka po smyslu lidského utrpení, je aktuální dodnes. Pro brněnské divadlo U stolu dílo zdramatizoval František Derfler, který se ujal i režie.

Přehrát vše

Související