iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 5. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

20 hlasů
8381
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc přepnout na nízkou kvalitu zvukový popis

přehrát vše

 • Spory v koalici

  3:34 do playlistu

  Spory v koalici
  Předseda rozpočtového výboru sněmovny Václav Votava hostem Událostí.

 • Trest pro Marka Dalíka

  8:46 do playlistu

  Trest pro Marka Dalíka
  Nejbližší muž expremiéra Mirka Topolánka lobbista Marek Dalík jde definitivně do vězení. Za pokus o půlmiliradový podvod v kauze nákupu armádních vozů Pandur ho tam poslal pražský vrchní soud.

 • Útoky islamistů v Evropě

  11:53 do playlistu

  Útoky islamistů v Evropě
  Takzvaný Islámský stát začal podle informací německých médií plánovat útoky v Evropě mnohem dřív, než se dosud myslelo. Veřejnoprávní ARD a deník Süddeutsche Zeitung uvedly, že má ve své baště Rakká pro tyto účely speciální tým.

 • Bouřky a krupobití napříč Českem

  14:21 do playlistu

  Bouřky a krupobití napříč Českem
  Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové.

 • Druhá milost prezidenta

  15:37 do playlistu

  Druhá milost prezidenta
  Miloš Zeman vyhověl žádosti o milost - u člověka několikrát odsouzeného v součtu na 29 měsíců za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 • Placení za bezplatnou léčbu

  15:54 do playlistu

  Placení za bezplatnou léčbu
  Profesorka a senátorka Eva Syková končí v čele Ústavu experimentální medicíny Akademie věd. Dnes ji odvolal předseda Akademie Jiří Drahoš. Za výzkum ALS a její léčbu kmenovými buňkami si totiž od pacientů nechala platit.

 • Pochybení GIBS

  20:35 do playlistu

  Pochybení GIBS
  Generální inspekce bezpečnostních sborů při šetření zásahů na Šumavě v roce 2011 chybovala, rozhodl Ústavní soud. GIBS podle něj nebyla nezávislá a nestranná.

 • Soutěžní snímky na karlovarský festival

  20:55 do playlistu

  Soutěžní snímky na karlovarský festival
  Vlk z Královských Vinohrad nedávno zesnulého režiséra Jana Němce a Učitelka Jana Hřebejka - dva české filmy, které se utkají v hlavní soutěži na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech.

 • Výpověď expremiéra Nečase

  23:28 do playlistu

  Výpověď expremiéra Nečase
  Expremiér Petr Nečas vypovídal v kauze své manželky Jany. Ta je spolu s lobbistou Ivo Rittigem obžalovaná za údajné vyzrazení utajované informace BIS. K Rittigovi se měl dostat obsah zpráv, které tajná služba dodávala Nečasovi.

 • Prevence proti bezdomovectví

  24:36 do playlistu

  Prevence proti bezdomovectví
  Do boje s bezdomovci nasazují města stále častěji asistenty prevence kriminality. Jejich popularita roste. V Česku strážníkům s hlídkováním v ulicích už pomáhají stovky lidí.

 • Odstrašující obrázky na cigaretách

  26:25 do playlistu

  Odstrašující obrázky na cigaretách
  Na krabičkách cigaret se nejpozději na podzim objeví i obrazová varování před škodlivostí kouření. Změnu přináší novela o potravinách, kterou dnes podepsal prezident.

 • Zadlužení českých domácností

  26:42 do playlistu

  Zadlužení českých domácností
  Téměř každá sedmá domácnost by při výpadku příjmu nevyžila ze svých úspor ani měsíc. Vyplývá to z testu finanční gramotnosti, který si nechalo vypracovat ministerstvo financí. Za posledních pět let se podle průzkumu znalosti Čechů nijak nezlepšily.

 • Kevin Dahlgren před soudem

  29:08 do playlistu

  Kevin Dahlgren před soudem
  Ostře sledovaný proces s Kevinem Dahlgrenem začal. Třiadvacetiletý Američan je obžalován z vraždy čtyř svých příbuzných.

 • Dění kolem procesu

  34:25 do playlistu

  Dění kolem procesu
  O případ Kevina Dahlgrena je mezi českými médii enormní zájem. Někteří novináři tento soud nazývají případem roku. Do Brna ke krajskému soudu se jich proto dnes sjely desítky.

 • Uložení korunovačních klenotů

  36:53 do playlistu

  Uložení korunovačních klenotů
  Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.

 • Poslanci o registru smluv

  38:03 do playlistu

  Poslanci o registru smluv
  O tom, jestli všechny firmy, které hospodaří s veřejnými prostředky, budou muset odhalovat své smlouvy, bude zítra jednat sněmovna. Do druhého čtení jde novela registru smluv, která by některé státní firmy této povinnosti zbavila.

 • Rychlocestování brzy realitou?

  38:57 do playlistu

  Rychlocestování brzy realitou?
  Nový způsob cestování v kapsli uvnitř nízkotlakého tubusu Hyperloop se podle autorů stane realitou. Na veletrhu moderních technologií ve Vídni oznámili záměr za pět let převézt první pasažéry z rakouské metropole do Bratislavy.

 • Vrácení zabavené munice

  41:08 do playlistu

  Vrácení zabavené munice
  Zeveta Bojkovice dostala zpátky 47 tisíc protitankových granátů RPG-75, které před rokem z jejího areálu odvezli policisté. Krok tehdy zdůvodnili tím, že munice byla špatně skladovaná. Firma tvrzení od začátku odmítala.

 • Jednání s horníky o OKD

  41:31 do playlistu

  Jednání s horníky o OKD
  Rozložit konec těžby do několika let a zamezit tak sociálním nepokojům. Cíl, se kterým do Moravskoslezského kraje přijel premiér Bohuslav Sobotka. I po dnešku to ale zůstává spíše přáním.

 • Pitný režim dětí

  42:31 do playlistu

  Pitný režim dětí
  Čeští školáci málo pijí. Zjistili to lékaři z fakultní nemocnice v Motole. U stovky dětí kontrolovaly pitný režim. Pětina z nich dopoledne trpěla dehydratací, protože se buď vůbec nenasnídala, nebo se najedla a nepřijala žádné tekutiny.

 • Proslov Savčenkové před parlamentem

  44:42 do playlistu

  Proslov Savčenkové před parlamentem
  Nadija Savčenková emotivně promluvila v ukrajinském parlamentu. Vzdala úctu všem, kteří zemřeli v boji proti separatistům. Uvěznění v Rusku kvůli údajné vraždě dvou tamních novinářů z ní udělalo národní hrdinku.

 • Český vítěz klavírní olympiády

  45:02 do playlistu

  Český vítěz klavírní olympiády
  Český klavírista Lukáš Vondráček dnes v belgickém Waterloo převzal na slavnostní ceremonii první cenu mezinárodní soutěže Královny Alžběty. S ní je spojená i odměna 25 000 eur.

Přehrát vše

Související