iVysílání

více na ČT24
Premiéra:
1. 2. 2015
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
3181
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Headlines

  0:03 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Nová pravidla sněmovny

  0:35 do playlistu

  Nová pravidla sněmovny
  Po letech se mění práce poslanců. Podle nového harmonogramu se bude sněmovna scházet častěji a má také mít víc času na prostudování pozměňovacích návrhů. Před závěrečným hlasováním ještě novely posoudí garanční výbor.

 • Vražda japonského rukojmí

  4:22 do playlistu

  Vražda japonského rukojmí
  Japonsko oplakává reportéra Kendžiho Gota, kterého zavraždil kat z organizace Islámský stát. Ten vyhrožuje, že zabije každého Japonce, kterého zajmou.

 • Demonstranti v Hongkongu

  6:26 do playlistu

  Demonstranti v Hongkongu
  Do centra Hongkongu se vrátili demonstranti - poprvé od rozehnání loňských masových protestů. Městem prošly tisíce lidí, kteří požadují plně demokratické volby místní vlády, bez zásahu Pekingu.

 • Kontroly dálničních známek

  6:43 do playlistu

  Kontroly dálničních známek
  Ode dneška musejí mít řidiči při jízdě po českých dálnicích vylepený nový kupon. Bez něj hrozí vysoké pokuty. Podle zjištění ČT vloni přibylo chycených aut bez správně nalepené známky, zhruba o 8 procent.

 • Spory v armádě

  8:45 do playlistu

  Spory v armádě
  Náčelník generálního štábu Petr Pavel je přesvědčen, že nebude muset požádat prezidenta o předčasné uvolnění z funkce. Hodnoty, které jsou pro armádu důležité - tedy loajalita a respekt k pravidlům, podle něj ohroženy nejsou.

 • Obce jako opatrovníci

  9:48 do playlistu

  Obce jako opatrovníci
  Obce, které se starají o lidi s omezenou právní způsobilostí, si stěžují na velkou administrativní zátěž. Takových lidí, kterých se zřekli jejich příbuzní, je v Česku okolo sedmi tisíc.

 • Kupčení při opakovaných volbách?

  12:01 do playlistu

  Kupčení při opakovaných volbách?
  Policie opět šetří možné kupčení při komunálních volbách v Bílině. Lidé tu volili zastupitele podruhé za tři měsíce - zvítězila znovu KSČM. Výsledky říjnového hlasování soud zrušil právě kvůli obchodování s hlasy.

 • Transport munice z Vrbětic

  12:31 do playlistu

  Transport munice z Vrbětic
  Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

 • Stavba záchytného plotu

  14:45 do playlistu

  Stavba záchytného plotu
  Nejdelší záchytný plot v Česku se začal stavět. Bude dlouhý tři kilometry a má ochránit Hřensko před padajícími kameny. Ty ohrožují obyvatele i projíždějící řidiče. Pro dělníky je práce na stavbě plotu mimořádně náročná.

 • Platy úředníků

  16:52 do playlistu

  Platy úředníků
  Premiér Sobotka nesouhlasí s výrazným zvyšováním platů úředníků, zatížilo by státní rozpočet. O růstu mezd se mluví v souvislosti s novým služebním zákonem.

 • Čeští lékaři na německé klinice

  17:03 do playlistu

  Čeští lékaři na německé klinice
  Čeští lékaři zachraňují německou nemocnici. Z města Hoyerswerda, kdysi vzorového projektu NDR, odešla od pádu Zdi už polovina obyvatel. Místní klinika přežívá díky personálu ze zahraničí.

 • Egypt propustil novináře

  19:27 do playlistu

  Egypt propustil novináře
  Po víc než roce propustil Egypt z vězení australského reportéra televize al-Džazíra Petera Gresteho. Vyhoštěný novinář už je na cestě domů. Jeho dva kolegové zatím zůstávají za mřížemi.

 • Dějiny československého komiksu

  19:48 do playlistu

  Dějiny československého komiksu
  Kája Saudek, Ondřej Sekora nebo Josef Lada – důležitá jména v dějinách československého komiksu. Právě vychází rozsáhlá encyklopedie, která mapuje vývoj tohoto žánru ve dvacátém století.

 • Rozšíření pravomocí NKÚ

  22:32 do playlistu

  Rozšíření pravomocí NKÚ
  Doprovodné zákony, které rozšiřují pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu, míří k projednání ve vládě. Hlavní novela prošla sněmovnou už před několika měsíci, od května je v Senátu.

 • Přemnožené vši

  24:44 do playlistu

  Přemnožené vši
  V dětských kolektivech se stále častěji objevují vši, vyplývá to ze zkušeností škol i mateřinek. Přesná data hygienici nemají, protože takzvaná pedikulóza nepatří mezi povinně hlášená onemocnění.

 • Mirja v Česku

  27:02 do playlistu

  Mirja v Česku
  Největší nákladní letadlo světa, Antonov Mrija, skončí po týdnu sérii tří letů z Ostravy do africké Nigérie. Během nich šestimotorový stroj přepravuje celkem 16 tanků a vojenských vozidel.

 • Pásy proti ujíždějícícm řidičům

  27:19 do playlistu

  Pásy proti ujíždějícícm řidičům
  240 zastavovacích pásů kvůli ujíždějícím řidičům. Policie se k jejich nákupu a debatě o zpřísnění trestů pro takové šoféry rozhodla po události z Mělnicka.

 • Restaurace na pranýři

  29:38 do playlistu

  Restaurace na pranýři
  Potraviny na pranýři - webový portál, který pravidelně ukazuje nepoctivé a zkažené výrobky, už navštívily 3 miliony lidí. Nově se na něm dozvědí nejenom názvy obchodů a výrobců, kteří špatné jídlo prodávají nebo vyrábějí, ale i jména restaurací.

 • Nepoctiví obchodníci a vadné zboží

  32:17 do playlistu

  Nepoctiví obchodníci a vadné zboží
  Inspektoři se nezaměřují jen na potraviny. Státní orgány kontrolují i pohonné hmoty, hračky, maso nebo třeba znečištění vody. A pokud chybu zjistí, spotřebitel se všechno dozví na webu.

 • Výzkum plicní hypertenze

  34:43 do playlistu

  Výzkum plicní hypertenze
  Intenzivní lékařská péče se v Česku, díky novým poznatkům i přístrojům, stále zlepšuje. Pražská Všeobecná fakultní nemocnice teď začíná s výzkumem plicní hypertenze pacientů, kteří trpí vysokým krevním tlakem v plicních cévách.

 • Majetek advokátů jako důkaz

  36:39 do playlistu

  Majetek advokátů jako důkaz
  Státní zástupci chtějí vědět, jak postupovat, když se zabavují věci advokátům. Šéf žalobců Pavel Zeman se obrátil na Nejvyšší soud - kvůli komplikacím při vyšetřování některých kauz.

 • Češi staví menší domky

  37:32 do playlistu

  Češi staví menší domky
  Češi víc myslí na stáří a méně na své potomky. Alespoň co se týče bydlení. Víc staví menší bezbariérové domy. Loni stoupl o 100 % zájem o takzvané bungalovy.

 • Nacisty ukradené zvony zpátky v Bohumíně

  39:41 do playlistu

  Nacisty ukradené zvony zpátky v Bohumíně
  Po více než 70 letech se do Starého Bohumína vrátí kostelní zvony, které odtamtud odvezli za druhé světové války Němci.

 • Požár ve vědecké knihovně

  41:33 do playlistu

  Požár ve vědecké knihovně
  Skoro dva dny hořela v Moskvě jedna z největších vědeckých knihoven na světě. Požár zničil asi 1,5 milionu knih a tisků - včetně jedinečných dokumentů.

 • Rekordní let balonem

  41:50 do playlistu

  Rekordní let balonem
  Úspěšné přistání a dva neoficiálně překonané světové rekordy má na kontě duo vzduchoplavců. V balónu plněném plynem přeletěli na jeden zátah Tichý oceán.

Přehrát vše

Související