iVysílání

více na ČT24
Premiéra:
30. 8. 2015
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
11363
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Tranzit uprchlíků přes Česko

  4:20 do playlistu

  Tranzit uprchlíků přes Česko
  Od pátku zadrželi policisté na území Česka 120 uprchlíků. Největší skupina – skoro padesát lidí – jela v noci na neděli vlakem do Německa. Policisté utečence hlavně z Blízkého východu chytili na nádraží Břeclavi.

 • Prezident o uprchlících

  6:23 do playlistu

  Prezident o uprchlících
  Běženci, kteří se do Česka dostali nelegálně, ať jsou vráceni zpátky - řekl odpoledne prezident rádiu Frekvence 1. Miloš Zeman odmítá jejich umístění do azylových středisek, pokud porušili zákon.

 • Budoucnost veřejného ochránce práv

  8:06 do playlistu

  Budoucnost veřejného ochránce práv
  Stejně jako končí prázdniny školákům, končí i politikům. Už v příštím týdnu se vrátí do Poslanecké sněmovny. Výbory budou řešit například elektronickou evidenci tržeb, novelu o loteriích nebo pravomoci veřejného ochránce práv.

 • Návrat z dovolených

  10:19 do playlistu

  Návrat z dovolených
  Živý vstup redaktora Dušana Vrbeckého

 • Sporná IT zakázka

  13:01 do playlistu

  Sporná IT zakázka
  Vláda bude zřejmě na svém zítřejším jednání mluvit o zakázce na výpočetní technologie, kterou prověřuje protikorupční policie. Podepsal ji někdejší náměstek resortu spravedlnosti - dnes ministr Robert Pelikán.

 • Přípravy na tropickou bouři

  13:33 do playlistu

  Přípravy na tropickou bouři
  Jedna z mála letošních tropických bouří v Atlantiku - Erika - už ztratila největší sílu a opouští Karibik. Od ledna je teprve pátou, která dostala vlastní jméno, přesto po sobě nechala značnou zkázu. Nejvíc na ostrově Dominika v Malých Antilách.

 • Staronový provozovatel registru vozidel?

  15:23 do playlistu

  Staronový provozovatel registru vozidel?
  Centrální registr vozidel bude zřejmě i do budoucna spravovat firma ICZ. Smlouvu na další rok a půl uzavře ministerstvo dopravy bez výběrového řízení - soutěž na nového provozovatele zrušil antimonopolní úřad.

 • Cyrano v rozhlasové hře

  15:47 do playlistu

  Cyrano v rozhlasové hře
  Cyrano z Bergeracu se vrací k mikrofonu - přesně po padesáti letech. Nahrávka slavného francouzského dramatu vzniká pro Český rozhlas Vltava. Širák v něm tentokrát odhazuje Jiří Langmajer.

 • Změny pro zdravotní pojišťovny

  18:41 do playlistu

  Změny pro zdravotní pojišťovny
  Se zářím přijdou nová pravidla pro zdravotní pojišťovny. Nové klienty už nebudou moct získávat prostřednictvím jiných firem - za porušení hrozí až pětimilionová pokuta.

 • Bezpečnost na zlínské rally

  20:52 do playlistu

  Bezpečnost na zlínské rally
  Barum Czech Rally - největší tuzemský závod svého druhu - skončila. Ke spokojenosti pořadatelů a policistů - bez újmy na zdraví závodníků i diváků. Těch do Zlína znovu přijelo na 200 tisíc.

 • Financování škol

  22:20 do playlistu

  Financování škol
  Financování škol podle počtu učitelů - nový plán ministryně školství Kateřiny Valachové. Má vést ke srovnání rozdílů mezi malými a velkými školami, které způsobuje současný systém rozdělování peněz podle počtu žáků.

 • Víc partnerských poboček pošt

  22:49 do playlistu

  Víc partnerských poboček pošt
  Místo pošty její partnerská pobočka, provozovaná třeba obcí. Cesta, kterou se kvůli úsporám vydává státní podnik. Podobné filiálky chce rozšířit o stovky procent.

 • Den před startem školy

  24:55 do playlistu

  Den před startem školy
  Poslední srpnový víkend a teploty nad třicet stupňů Celsia. Počasí dnes přálo všem, kteří chtěli ještě před začátkem školního strávit s dětmi den v přírodě.

 • Koupaliště s rekordní navštěvností

  28:54 do playlistu

  Koupaliště s rekordní navštěvností
  Rekordy zaznamenávají letos v létě také provozovatelé koupališť. Slunečné dny a vysoké teploty lákaly k vodě skoro každý den a lidé toho využili.

 • Rekordní výjezdy hasičů

  31:50 do playlistu

  Rekordní výjezdy hasičů
  Letošní léto bylo pro hasiče nejhorší nejméně za posledních deset let, museli vyjíždět k 5 273 požárům, což je téměř dvojnásobek proti loňsku. Hlavním důvodem byla extrémní horka a dlouhodobé sucho.

 • Nová technika pro hasiče

  32:39 do playlistu

  Nová technika pro hasiče
  Hasiči usilují o znovuobnovení využívání soukromých letadel pro hlídkování nad lesy a pomoc při hašení požárů. V rámci úspor ministerstva zemědělství totiž už od roku 2013 využívají jen dva policejní vrtulníky.

 • Příběh dětí ze zkumavky

  34:40 do playlistu

  Příběh dětí ze zkumavky
  Den pro rodiny s podobným příběhem - na jednom místě se sešlo 1 334 dětí narozených po umělém oplodnění.

 • Protesty v Tokiu

  36:52 do playlistu

  Protesty v Tokiu
  Desetitisíce lidí protestovaly před parlamentem v Tokiu proti posílení role japonské armády. Návrh zákona, který dovoluje nasazení japonských vojáků v zahraničí, už schválila dolní komora parlamentu a teď o ní jedná senát.

 • Strach z antisemitismu

  37:09 do playlistu

  Strach z antisemitismu
  Ani 70 let od porážky německého diktátora Adolfa Hitlera, který nechal masově zabít miliony Židů, se mnozí přeživší holocaustu necítí bezpečně. A to kvůli teroristům, kteří v posledním roce útočili na židovské cíle v Evropě.

 • Podnikání sociálně a zdravotně handicapovaných

  40:06 do playlistu

  Podnikání sociálně a zdravotně handicapovaných
  Ministerstvo práce a sociálních věcí podpoří vybrané sociální podniky - má připraveno 100 miliónů korun. O dotaci se můžou už teď ucházet stávající i nově vznikající firmy.

 • Prachovské skály bezpečnější

  41:54 do playlistu

  Prachovské skály bezpečnější
  Prachovské skály jsou ode dneška bezpečnější. Pomoc se teď k lidem, kteří se tam ocitnou v nouzi, dostane mnohem rychleji.

Přehrát vše

Související