iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 9. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2262
zhlédnutí

Události, komentáře

První rozpočtové dějství — Hokejový smutek — Svět (plný) francouzštiny

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • První rozpočtové dějství

  1:06 do playlistu

  První rozpočtové dějství
  Nečasův kabinet má za sebou první dějství „Hry o rozpočet 2012“. Ministři (hlavně ti za VV) žádají pro své resorty celkem deset miliard navíc – šéf státní kasy Miroslav Kalousek už ale nepustí ani korunu. Dějství druhé je proto na programu příští týden a vláda při něm rozhodne o tom, jak si nakonec víc než bilion korun rozdělí. Jak se bude skladba rozpočetu měnit? Co na něj říká opozice? A ustojí díky němu Česká republika hrozbu další ekonomické krize? O parametrech rozpočtu se budeme bavit s náměstkem ministra financí pro státní rozpočet Janem Gregorem. Politické otázky budou směřovat na předsedu rozpočtového výboru sněmovny Pavla Suchánka z ODS, předsedu poslaneckého klubu VV Víta Bártu a poslance ČSSD Milana Urbana.

 • Telegraficky
 • Hokejový smutek

  24:38 do playlistu

  Hokejový smutek
  Rachůnek, Marek a Vašíček – nejskloňovanější příjmení posledních 24 hodin. Na Staroměstském náměstí vyrostl smuteční pomník z květin, fanoušci se s hokejisty loučí i v jejich rodištích. V Rusku mezi tím pokračuje vyšetřování včerejší nehody. Na světě už jsou obě černé skříňky a kvůli neštěstí budou možná muset skončit některé ruské aerolinky. Jak nesou tragédii obyvatelé a fanoušci Jaroslavle? A jak pád letadla ovlivní vnitrostátní dopravu v největší zemi světa? Odpoví zpravodaj ČT v Rusku Pavel Vondra. Na život v Kontinentální hokejové lize se do Petrohradu zeptáme trenéra Miloše Říhy. Detailně se také podíváme na ruské dopravní prostředky.

 • Byznys dnes
 • Svět (plný) francouzštiny

  44:53 do playlistu

  Svět (plný) francouzštiny
  Do Prahy se sjeli učitelé a propagátoři francouzštiny, aby se poradili, jak jazyk Francoise Villona a Victora Huga šířit do světa. O tom, čím čelí anglickému fenoménu a jak se k francouzštině stavějí Češi, bude reportáž v závěru Událostí, komentářů.

Přehrát vše

Související