iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 8. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2608
zhlédnutí

Události, komentáře

Diplomatický maraton Merkelové — Spor o zákaz burkin — Jordánsko a boj proti IS

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Diplomatický maraton Merkelové

  1:24 do playlistu

  Diplomatický maraton Merkelové
  O změnách v evropské bezpečnostní i hospodářské politice jednali zástupci V4 s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Mluvili o sporných přerozdělovacích kvótách i budoucnosti EU po odchodu Velké Británie. Výsledkem varšavského setkání má být společný postoj zemí Visegrádu, se kterým pojedou na klíčový summit sedmadvacítky v Bratislavě. Na čem se státníci ve Varšavě dohodli? Čeho chce německá kancléřka dosáhnout? A podaří se jí to? Do Varšavy se spojíme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou a do Berlína s Václavem Černohorským. Téma rozebereme také se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Tomášem Prouzou /ČSSD/, který přijede do studia rovnou z Varšavy.

 • Stalo se
 • Spor o zákaz burkin

  28:49 do playlistu

  Spor o zákaz burkin
  Francouzský nejvyšší správní soud pozastavil platnost zákazu nošení burkin na plážích. Ten zavedly tři desítky pobřežních měst a obcí. Zákaz nošení plavek zahalujících celé tělo rozdělil politiky i společnost. Konečné stanovisko k zákazu bude soud projednávat později. Na státní radu, která v zemi zastává roli nejvyššího správního soudu, se obrátila muslimská obec, která zákaz označila za diskriminační. Je právem muslimů se v Evropě koupat ve svých úborech, anebo je právem Evropanů chtít evropská pravidla? Občanské svobody versus obrana kulturní identity: v duelu se utkají novinářka Deníku Referendum Saša Uhlová a politolog z Vysoké školy CEVRO Institut Petr Sokol /ODS/.

 • Stalo se
 • Jordánsko a boj proti IS

  52:21 do playlistu

  Jordánsko a boj proti IS
  Arabská muslimská země, která vyhlásila válku Islámskému státu. To je prozápadně orientované Jordánsko. Jakou roli v boji proti islámským fanatikům hraje? Je úspěšné? A jak se do humanitárních projektů v zemi zapojuje ČR? Do studia přijde velvyslanec ČR v Jordánsku Petr Hladík.

Přehrát vše

Související