iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2011
22:15 na ČT2

1 2 3 4 5

25 hlasů
1252
zhlédnutí

Terra musica

Opera Lakmé — Sen noci svatojánské v Českých Budějovicích — Kytarista Štěpán Rak

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opera Lakmé

  0:55 do playlistu

  Opera Lakmé
  V prvním březnovém vydání magazínu Terra musica navštívíme Severočeské divadlo opery a baletu, kde se rozhodli zinscenovat Delibesovu operu Lakmé. Režie se ujal Tomáš Šimerda a hudebního nastudování Norbert Baxa. Melodická, zpěvná hudba opery, ve které role hlavní představitelky patří k nejslavnějším partiím koloraturního sopránu, je korunována jedním z nejznámějších "hitů" operní literatury - duetem Lakmé a její služky Maliky.

 • Sen noci svatojánské v Českých Budějovicích

  10:02 do playlistu

  Sen noci svatojánské v Českých Budějovicích
  Vydáme se ale i na jih republiky do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde soubor baletu pod novým vedením Attily Egerhazyho nachází svou novou tvář. V inscenaci Snu noci svatojánské za pomoci Mendelssohnovy hudby slíbili divákům zviditelnit sen, který alžbětinský autor tak dokonale vyjádřil slovy.

 • Kytarista Štěpán Rak

  16:55 do playlistu

  Kytarista Štěpán Rak
  A pak už nás bude čekat setkání s legendou české kytary Štěpánem Rakem. Je historicky prvním profesorem kytarové hry na pražské HAMU, hráčem s brilantní technikou, ale i s jasným interpretačním názorem. Pozoruhodná, žánrově široká a kvalitní je i jeho tvorba, převážně věnována jeho milované kytaře.

Přehrát vše

Související