iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 9. 2004
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

217 hlasů
55272
zhlédnutí

Kristova léta, dámy...

Niterná sonda do života pěti emancipovaných žen v průběhu jejich životní pouti

60 min | další Dokumenty »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Tina 20.10.2012 22:33 (!) reagovat 2 + - 0

Ty brusle na konci,

to je vyborne! A uz jsem dokument videla nejmene 20x! Pokazde zachytim neco noveho, co mi minule uniklo. Napr. ted, co jsem dokument po delsi dobe opet videla, ty koleckove brusle v zaveru. Sympaticke!

Jana Víchová 20.9.2012 22:44 (!) reagovat 6 + - 1

úžasný dokument

Díky, je moc zajímavé sledovat životní osudy kamarádek v lecčem si velmi podobné a v lecčems velmi rozdílné. Myslím, že touha po naplněném životě převažuje a je velmi inspirativní.

Ludmila Steinerova 3.9.2011 0:25 (!) reagovat 11 + - 3

Laska

Myslim si,ze tyto zeny jsou nestastne ,protoze jim chybi laska.Ano jsou uspokojeny pracovnimi uspechy ,jsou svobodne a volne a tim padem jsou hrde na sebe ale citi divny pocit prazdnoty a toho citi vsechny v tomto veku. Je mi 55let a ziji uz 15let v USA a tady ty zeny jsou uz vice vpredu ,myslim tim vice sobecke a muzi se ted citi tlaceni do kouta.Ztratila se ohleduplnost,tolerance a trpelivost.Narusta hrubost ,nezdrava dravost a honba za penezi a karierou!!! A to je ten problem ktery nikdo nechce resit !!Zena by mela byt nezna ,mila a diplomat a muz zasadovy,ohleduplny. A nase spolecnost ted sklizi co jsme my rodice zaseli,detem se ustupovalo a umetali se jim cesticky a deti dospeli a co bude dal ????Az zestarnou a dospeji jejich deti ?? Nemeli by se oprasovat stare hodnoty zivota?

xy 14.9.2012 16:32 (!) reagovat 1 + - 3

Zoufalost z těch feministek jenom sršela, snaží se být horší než zlý muži a samy se odsuzují k osamělosti.Je mi jich líto a doufám, že nebudou vychovávat další ženy nebo děti k obrazu svému :( Pokud nakazí nenávistí i další, tak rodina (biologický model-muž+žena+dítě) zanikne a s lidstvem to půjde z kopce....

renat 2.9.2011 23:51 (!) reagovat 8 + - 2

...a nejsme na tom náhodou stejně?

zvláštní, že v komentářích tak často rozdělujete ženský a mužský svět. Při sledování jsem vůbec neměla pocit zastávat se nějak těchto žen (ač mi byly sympatické) a zároveň osočovat muže. Tento dokument jen říká to, co prožívá víceméně každý singl třicátník, který je společností, zdravím anebo i vlastním přesvědčením hnán do toho, aby už konečně zakotvil a přitom se žádný "vhodný" partner, otec-matka nenachází. Je to nátlak, bezmoc, který prožívá muž i žena, jestliže chce být šťastný/á a mít rodinu! Přesto i lidé takzvaně odbytí, postrádají zase tu svobodu, co "ztratili" nebo zážitky, co nikdy nestihli nebo se prostě jen ztrácí v životě...holt, nemáme to tady jednoduché!:)

T 2.9.2011 15:54 (!) reagovat 4 + - 1

moc pěkný dokument

Zdenek 12.8.2011 2:54 (!) reagovat 17 + - 3

Pocity?!

Neodsuzujeme pocity, ty má každý, i chlap. Odsuzujeme co z toho vzniká, jejich postoje, neschopnost žít ve vztahu, a když v něm jsou tak ..... Kdepak jsou naše mamky se svou rolí tvůrce rodiny? Dnes to emancipace ničí, děti jsou postiženy a jejich další život je .... minimálně stejně žalostný jako těchto emancipovaných dam. A to ani nemluvím o tom jaký život budou mít v 50, 60 .... to bude teprve ..... bída!

Helena 11.8.2011 19:55 (!) reagovat 4 + - 0

Nechapu, co je ubohe? Vyjadrit sve pocity nebo pocity tech dam jsou ubohe? To snad nemyslite vazne? Nebylo by uzitecnejsi zabyvat tim proc maji ty damy pocity jake maji, kde to ma pricinu pripadne se z toho poucit, nez nekoho odsuzovat za jeho pocity?

Michal 11.8.2011 22:21 (!) reagovat 13 + - 0

Zabýváme se

Ale nerozumíme nebo se nám nechce věřit, že to mohou (hlavně Adélka) myslet vážně -:)

Denon 11.8.2011 14:22 (!) reagovat 15 + - 1

zenskost

vyborny dokument. casto premyslim o tom, proc dnes moje kamaradky a zname po tricitce nemaji partnera nebo nemohou zakotvit?
tady se par odpovedi objevilo, ale me zaujala jeste jina vec. presto, ze vsechny hrdinky dokumentu povazuji po fyzicke strance za velmi hezke az krasne (martina), nepochybne vzdelane, tak mi ve spojeni s jejich verbalnim projevem a celkovou vizualni strankou neco chybelo. ani jednu z nich jsem neshledala atraktivni. nemyslim fyzicky atraktivni. atraktivni jako celek, osobnost, hotovy produkt. subjektivni nazor. vim, ale tak to citim. chybelo mi okouzleni nekterou z nich.

ala 11.8.2011 14:55 (!) reagovat 10 + - 1

martina

je absolutny antirodin ... akurat tak mozno sexual do sex meeting ..

ten jej alfred snad musel byt mimo :((

Michal 11.8.2011 15:04 (!) reagovat 17 + - 0

Souhlas.

Jakoby představy a sny předbíhaly reálné možnosti. Holky to jsou (byly) docela fajn, ale nic víc - což si ovšem vyložili jako nedostatek mužů je skutečně ocenit. A naopak, když se našel nějakej potenciální partner, tak to byl trapnej "jouda".

eni 25.8.2011 23:15 (!) reagovat 0 + - 6

eni

Souhlasím s příspěvkem, jen bych reagovala na poslední slova o atraktivitě. To co popisujete, je myslím zapříněno i tím, že jsou teď mírně nešťastné, nejsou v pohodě a i to, že jsou tu představeny jako ty "nechtěné" má vliv na to, jak je druhý vnímá. Stejně jako si lépe "nechtění" najdou snáze partnera mimo skupino, která už je tak má zařazené. Jinak holkám přeju štěstí!:)

Zdenek 11.8.2011 14:15 (!) reagovat 16 + - 2

rodina

Alfréde - bez komentáře :-) Problém dnešní emancipace je v tom, že chlap i kdyby tvořil jak .... tak rodinu a její zázemí neudělá, to musí žena - chytrá a schopná. Nejnormálnější tam je Lucie a Jana. Jinak je to směs "chytrých" osob z hlou.... poloviny lidstva, která kromě asi M.C. Sklodowské nikdy nic nového světu nepřinesla. Já se dnes chovám jako ony - chci ze vztahu jen výhody a jak to není výhodné pro mě ..... dobře jste nás to děvčata naučili, díky :-). Mám u sebe už 8 let kluka (dnes je mu 19), a když slyším jaké jsou mladé holky .... prostě jsme si zřídili půjčovnu - půjčíme si vaginu a zase vrátíme. Pánové, tuto emancipaci za nás vyřeší peníze, respektive neustále se zhoršující ekonomika - už bude jen hůře, akorát se to neříká nahlas. Za .. let si pořídím domů servismenku a .... budu dál žít. Dnes se ženy neumí chovat jako naše matky - ráno v holinkách pleje zahrádku a odpoledne je v kostýmku a kloboučku na dostizích - to dnešní holky neumí. Chtějí vše řídit a domů si pořizují sluhy - dnes jsou v kurzu :-) ale už i ti sluhové docházejí :-) Zkrátka první republika a rozvrstvení společnosti se vrací rychle.

Alfréd 13.8.2011 7:25 (!) reagovat 11 + - 3

Souhlas

Zařídil jsem se podobně jako vy. Jen mě nenapadl tak výstižný výraz - půjčovna:-). Ta děvčata snad vůbec netuší, kam to se svými názory dotáhnou. Vznášejí jen požadavky a vůbec neberou v úvahu, že i my nějaké máme. Nu což, nechme je kvokat. :-)

Zdenek 14.8.2011 21:43 (!) reagovat 6 + - 3

Ahoj Alfréde :-)

buďme rádi, že jsou trochu jinak naprogramované, zkrátka mají jiný software :-) a samozřejmě kromě klasických poruch směrem k analýzám (poloviční chlap či kluk :-)) je ženský mozek přírodou v základu naprogramován na děti, tvorbu zázemí atd., jen to dnes dost přehnaly a vše se jim vrací i s úroky. Už dnes začínají obcovat za večeři. Za co budou .... za pár let :-)))
Chlapi, přichází krásné časy a ještě lepší zítřky :-))

Michal 8.8.2011 18:48 (!) reagovat 8 + - 0

Dívčí válka nebo standardní babinec ?

Mám "dokument" brát vážně a litovat jak ženy, tak muže ? Nebo nebrat a prostě se "jen" pobavit ? Divný je, že ani po přečtení diskuze furt nevím -:)

první ‹ předchozí 1 2 3 4 5 6 poslední

Související