iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2011
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

13 hlasů
1302
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Festival španělských filmů La Película — Festival Dance of Love — Historička umění Helena Koenigsmarková — Czech Grand Design — Výstava A nezapomeňte na květiny

15 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Festival španělských filmů La Película

  0:43 do playlistu

  Festival španělských filmů La Película
  V pražském kině Světozor zítra začíná už 6. ročník Festivalu španělských filmů La Película, který se příští týden přesouvá i do Brna. Podstatná této část přehlídky je věnována takzvaným "býčím filmům", protože ty prostě ke španělské kinematografii patří.

 • Festival Dance of Love

  4:26 do playlistu

  Festival Dance of Love
  Festival Dance of Love je třídenní oslava lásky k tanci, ale i oslava projevu lásky v pohybu a tanci. V pražském Metropolitním divadle se během víkendu představily ty nejpopulárnější taneční styly. Tanec je jedna z mála činností, při níž se lidé společně smějí - tedy překračují bariéry rozdílnosti.

 • Historička umění Helena Koenigsmarková o Czech Grand Design

  7:52 do playlistu

  Historička umění Helena Koenigsmarková o Czech Grand Design
  Dnešním hostem ve studiu je ředitelka Umělecko-průmyslového muzea Helena Koenigsmarková. Bude hovořit k historii designu - jak se změnilo užívání pojmu design a kam se celé tato výtvarné umění i jeho chápání posunulo. V sobotu bude ČT vysílat Czech Grand Design - předávání výročních cen, které mají laickou i odbornou veřejnost upozornit na zajímavé, pozoruhodné nebo význačné osobnosti a počiny v oblasti designu.

 • Výstava A nezapomeňte na květiny

  12:33 do playlistu

  Výstava A nezapomeňte na květiny
  Přirozená krása, čistota, křehkost, ale i rychlost, s jakou květiny uvadají, vždy inspirovala umělce. Ať už jako symbol, odkaz nebo pouhý náznak, vyjadřující vztah člověka k přírodě. Přesně to se snaží zachytit i výstava současných umělců "...a nezapomeňte na květiny" v Pražákově paláci Moravské galerie v Brně.

Přehrát vše

Související