iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 10. 2009
22:40 na ČT2

1 2 3 4 5

109 hlasů
30790
zhlédnutí

Ivetka a hora

Příběh dívky a ženy, která se pět let setkávala a rozmlouvala s Pannou Marií

83 min | další Dokumenty »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Pavel Kulhanek 18.10.2013 6:16 (!) reagovat 5 + - 5

schizofrenie je problem

ale proc se snazite vzbudit dojem ze jde o nejake zjeveni. Sila.

promluvila, aby nás probudila ze sna prázdnoty 18.10.2013 14:55 (!) reagovat 0 + - 1

a přestala, abychom se naučili naslouchat

Arthur 17.10.2013 16:41 (!) reagovat 5 + - 1

Lživé zázraky

Nepopisuje tento dokument realitu naplňování toho, co popisuje ap. Pavel v 2 Tes. 2:9-11? Komu je dáno ať posoudí.

Luke 4.11.2012 21:24 (!) reagovat 6 + - 3

Hello

Nvim co porad mate proti zjeveni Panny Marie,jasne rika ve svych poselstvi,ze jezis je pravda a zivot,ona je jen PROSTREDNICE,ktera muze za nas orodovat,kdy uz to pochopite?Ona je matka Jezise a on ji patricne vyvsil,ne ona sama.

Nejnovější Poselství z Medžugorje, 2. listopadu 2012 - Zjevení Panny Marie pro vizionářku Mirjanu

„Drahé děti, jako matka vás prosím, abyste vytrvaly jako moji apoštolové. Prosím svého Syna, aby vám daroval Božskou moudrost a sílu. Prosím, abyste podle Boží pravdy posuzovaly všechno kolem sebe a silně se vzpíraly všemu tomu, co vás chce vzdálit od mého Syna. Prosím, abyste podle mého Syna svědčily o lásce Nebeského Otce. Děti moje, je vám dána veliká milost, abyste byly svědky lásky Boží. Svěřenou zodpovědnost neberte lehkovážně. Nezarmucujte moje mateřské srdce. Jako matka chci důvěřovat svým dětem, svým apoštolům. Půstem a modlitbou mně otevíráte cestu, abych prosila svého Syna, aby byl při vás a aby se skrze vás posvěcovalo jméno Jeho. Modlete se za pastýře, protože nic z tohoto by nebylo možné bez nich. Děkuji vám. “

Lidu 5.11.2012 10:53 (!) reagovat 1 + - 1

prostrednice

No ono je to vlastne tak, ze Jezis je jediny prostrednik mezi Bohem a lidmi. Kazdopadne moc se mi libi pravoslavny titul Panny Marie: Hodegetrix - pruvodkyne na ceste. Ano, jedina cesta je Kristu, ovsem Panna Maria je vytecna pruvodkyne, protoze po te ceste sla jako prvni a sla nejlip. A Luke, nezlobte se na ty, kteri nemohou prijmout nektera marianska zjeveni nebo poselstvi. Proste to neodpovida jejich ceste, spiritualite. Cirkve nezavazuje nikoho aby v ne veril, dokonce nechava svobodu, zda verici zjeveni prijme nebo ne.

Vít Burian 19.8.2012 19:03 (!) reagovat 2 + - 2

Ježíš nebo Marie

Ježíš byl člověk a našel cestu k Bohu a to se snažil předat dalším, kteří touží po tom samém - učil že chrám Boží je v nitru člověka nikoli někde venku , proto máme každý tento chrám hledat v sobě. Nemáme nikoho poslušně poslouchat , ale můžeme se svobodně inspirovat kýmkoli a čímkoli a to taky děláme. Ani Ježíš ani Marie ani jiní lidé nebyli jediní kteří našli CESTY k Bohu ... Je na každém z nás jakou cestu si zvolíme a nikdo není hoden toho, aby někomu určoval jakou cestou se má vydat ... Je mnoho cest i když cíl je jen jeden. Nikdo kdo pochopil o čem je (Boží) bezpodmínečná láska nemůže nikoho soudit. Boží láska se nedá uzavřít do rituálů nebo teorií a katechizmu - Boží láska je živá , přítomná a ničím se nedá ohraničit , natož definovat. Nezamezí jí žádné teorie,ani zvyky, je nadčasová a nezná meze..

JanaM. 20.11.2011 15:59 (!) reagovat 5 + - 8

Ježíš je cesta, ne Marie

Marie byla vyvolená a porodila Syna Božího, ale byla hříšník jako každý z nás. I ona musela vyznat svoje hříchy před Bohem a přijmout Ježíše za svého Spasitele... Proto bychom se neměli modlit k ní, ale k Bohu ve jménu jediného přímluvce, kterého máme a který už za naše hříchy zaplatil cenu nejvyšší. Ježíš je jediná cesta a sám to o sobě jasně řekl: "Já jsem ta cesta, pravda i život..."

Vít Burian 19.8.2012 19:40 (!) reagovat 0 + - 1

Hříšník - člověk chybující

Někteří lidé si myslí, že člověk který dělá chyby by se měl kát, že by se měl z něčeho zpovídat a litovat toho. Já říkám že člověk který chybuje je jako dítě které dělá první krůčky. Člověk který nepoznal vlastní pády a utrpení nemůže pochopit utrpení druhých a nemůže jim ani odpustit.

Ježíš,byl velmi zkoušen a prožil mnoho pádů a mnoho utrpení, někdo by ho nazval jako velkého hříšníka a mnozí jím také opovrhovali ... On vytrpěl velké ponížení a prožil lidskou slabost a proto pochopil že nikdo není hříšný a také pochopil že žádný hřích ani chyba není na škodu, ale právě naopak . Pochopil lidskou nevědomost, absurditu , pochopil absurdní chování tehdejších duchovních představitelů a také byl stejně povrchně odsuzován jako to dělá mnoho lidí dodnes. Myslí si že mohou něco tak velkého a nepopsatelného uzavřít do rituálů, rutinních myšlenek a slov.

Mnoho lidí si představuji Ježíše jako bezchybného , bez hříchu a bez sebemenší nedokonalosti , ale
já říkám že on našel čistotu a lásku právě ve své nedokonalosti a slabosti.

Mild 18.10.2013 10:19 (!) reagovat 0 + - 1

Proč tak nesmyslný dogmatismus? Možná každá duše, která dosáhne osvícení může jednat jako prostředník Boha kór matka Ježíše.

Milan 31.7.2011 22:22 (!) reagovat 2 + - 4

Re: neuveritelnaodhaleni

tady je ten odkaz:
http://www.maria.cz/Maria-a-teologie/Marianska-zjeveni

14.6.2012 0:17 (!) reagovat 0 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Milan 31.7.2011 22:21 (!) reagovat 7 + - 1

Re: neuveritelnaodhaleni

Přeji pěkný den,méně znalého člověka písma sv. toto video velmi rychle nahlodá ve své víře. Člověk by však něměl na základě jednoho videa, které vyjadřuje názor skupinky lidí (tím myslím ty, kteří se na tomto videu podíleli). Všem bych doporučil tento odkaz,ve kterém najdete spoustu odpovědí k tomuto videu a něměnili tak v jedné minutě svoji dlouhodobou víru. Video se spřesností odkazuje do jednotlivých částí starého zákona, kde se Izrael odklonil od jediného Boha a sklouzl k modlářství, viz. zmíněný Ezechiel. Poselství pany Marie jsou však již obecná a nikde se autoři nezmiňují, ze kterého zjevení jsou převzata, kdy k tomuto zjevení došlo apod. Bylo zmíněno, že je v současnosti Mariánské zjevení snad v každé zemi. Přes 2000 hlášených zjevení má i Vatikán a za pravá zjevení jich je uznána jen hrstka. Vždy jen ta, která neodpozují Bibli, která nás vedou k Ježíši. S manželkou jsme prošli několik zjevení z Medžugorje a pana Maria nikde netvrdí, abychom ji stavěli chrámy, dělali sochy a klaněli se ji. Naopak tvrdí, modelete se k mému synu Pánu Ježíši Kristu, modlete se před křížem. Církev nikoho není věřit zjevení a hlavně varuje před falešnými proroky (zjeveními). Modlíme se k paně Marii jako k prostřednici mezi námi a Ježíšem, nee!!! jako k samotnému Bohu (to už by dle mého názoru nebylo správné). Nicméně Maria je Bohem vyvolená matka Ježíše, skrz ni přišel Bůh na zem. Stejně tak, jako se skrze Marii modlíme k Bohu a prosíme např. za mír, stejně tak prosíme skrze sv. Václava za českou zemi, za mír a za zachování národa. Nemodlíme se Václavu jako k Bohu, aleprosíme skrze něho, skrze někoho, kdo je k Bohu blíže než my, kteří ještě žijeme svůj pozemský život a hledáme správnou cestu k Bohu.
Autor díla také nedočetl Nový zákon až do konce. Pana Maria je v Písmu sv. zmíněna vícekrát a důležitá jsou zde slova Ježíže, kdy dal Marii za matku Janovi a tím obrazně celé církvi. Maria je tak matkou celé církve. V žádném církví uznaném zjevení jsem nenašel, že by ze sebe Maria dělala boha, že by si vynucoavala úctu hodnou bohu. Naopak ve zjeveních vidím slova vyzývající lidi k obrácení se k Ježíši.

Robert 21.2.2011 1:04 (!) reagovat 8 + - 7

Bacha

Je fakt , že panna Maria byla určitě úžasná žena , ale jediná správná cesta je pán Ježíš ..... a na to bacha

Kajka 21.7.2010 14:25 (!) reagovat 2 + - 8

film

Doporucuji vsem aby se podivali na tento dokument: http://www.neuveritelnaodhaleni.webs.com/marie.htm
Ja sama jsem byla zastankyne marianskych zjeveni, ale po shlednuti toho filmu si uz nejsem jista a pochybuji o tom od koho vlastne tyto zjeveni pochazeji.Urcite to stoji za shlednuti

Lidu 20.10.2010 14:50 (!) reagovat 3 + - 0

vsechno zkoumejte

co je dobre, toho se drzte :)) citat ze zacatku filmu, na ktery jste odkazala. to prece plati i o marianskych zjevenich. Ne vsechna musi byt prava, ale byla by prece skoda vylit vanicku i s ditetem. I tady prece plati evangelni "podle ovoce je poznate". O co ale myslim jde v dokumentu na prvnim miste je samotna katolicka nauka o Panne Marii, ktera je zpochybnovana. A jak uz to u protestantskych cirkvi byva, s naprostym nepochopenim a nemistnym zjednodusenim katolicke marianske nauky... :(

Jana 5.2.2010 22:26 (!) reagovat 16 + - 1

Děkuji za vyjímečnou chvíli strávenou při sledování tohoto dokumentu.Každá myšlenka byla až neuvěřitelně pravdivá a zůstává mi v duši taková malá úzkost a strach z toho, že všední svět se ubírá úplně jiným směrem.Hloubka věcí a myšlenek se vytratila a proto má pro mě tento dokument velký význam.Děkuji tvůrcům za citlivé zpracování a Ivetce za to, že je.Hodně štěstí.

první ‹ předchozí 1 2 poslední

Související