iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 9. 2009
13:45 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
6089
zhlédnutí

Mezi námi zvířaty

Univerzální maminka jezevčice — "Kočičinec" Petra Šacha — Život s psími seniory — Chovatel orlů — Portugalský vodní pes

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příběh: Univerzální maminka jezevčice

  0:59

  Příběh: Univerzální maminka jezevčice
  První příběh nás zavede do rodiny malé drobné jezevčice Kačenky. Je to totiž profesionální máma vždy na plný úvazek. Po světě už běhají její děti – srnec Evžen, lišák Cipísek a naposledy i malý kanec Zbynďa. Co vede Kačenku k tomu, že přijímá děti, které ji mnohonásobně přerostou? Zdědila svou profesi po babičce? Jaké mechanismy spouštějí mateřské mléko ve chvíli, kdy je třeba? Na všechny otázky vám odpovíme, a navíc se budete moci kochat krásnými obrázky nezištné mateřské lásky, která nemá nic společného s geny ani s pudem zachování rodu. Že bychom se my lidi mohli od zvířat učit?

 • "Kočičinec" Petra Šacha

  6:47

  "Kočičinec" Petra Šacha
  V první reportáži vás Bára ježková zavede k milovníkovi koček panu Petru Šachovi. Dá se říci, že kočičinec tvoří kočky střední velikosti, a tak se seznámíte s rysy, servaly, karakaly a kočkami rybářskými. A protože v kočičinci bydlí i šelmy cibetkovité, vyčenicháme za vás se, proč se tahle krásná zvířátka se asi nikdy nestanou domácími mazlíky.

 • Zvířata děkují: Život s psími seniory

  12:58

  Zvířata děkují: Život s psími seniory
  Paní Vondrušková jednoho dne zjistila, že pejsek ze sousedství a kamarád jejího psa, se ocitl – zřejmě pro svůj vyšší věk – v psím útulku. Srdce jí to netrhalo dlouho a měla rázem dva psy. Tehdy pochopila,jak malé šance mají starší pejskové dostat se do nové rodiny. Dnes má doma šestnáctiletého Ferdíka, dvanáctiletého Andyho a jedenáctiletého Waldíka. A tak se taky dozvíte, jak se žije se psími seniory.

 • Zvířecí tajemství: Chovatel orlů

  16:11

  Zvířecí tajemství: Chovatel orlů
  Do oblak vzlétneme s orly. A zjistíme, že orli to na světě vůbec nemají lehké, a to už jako holátka. A to, že orli žijí v párech, to je taky pravda. Chovatele dravců pana Jaromíra Šulce se nakonec zeptáme, jestli se orli vůbec něčeho bojí.

 • Kuriozita: Portugalský vodní pes

  20:16

  Kuriozita: Portugalský vodní pes
  Móda a zvířata – to je spojení, které se milovníkům zvířat moc nezamlouvá. Obzvlášť když přijde do módy nějaké psí plemeno, nevěstí to pro jeho představitele nic dobrého. Navštívili jsme proto portugalského vodního psa – vlastně fenku Amálku, která žije v Čechách a je příbuzná Bo – „prvnímu psu světa“. Bo se totiž nedávno zabydlel u Obamů v Bílém domě.

Přehrát vše

Související