iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2009
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

306 hlasů
68487
zhlédnutí

Panna Marie, Ivetka, atd.

Příběh dívky a ženy, která se pět let setkávala a rozmlouvala s Pannou Marií. Jak žít se zjevením?

57 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

M 30.5.2009 2:13 (!) reagovat 2 + - 7

chovani ji, jako ditete, jak mluvi ze dveri k lidem, je trosku divne
prirozenost se da poznat, ale co je prirozene? co a je a co neni.
nicmene nekteri lide k tomu, aby milovali, tak neco/nekoho potrebuji, nekteri to maji v sobe a nepotrebuji se nechat vest. kazdy si vzdy muze vybrat a minimalne jsou vzdy 2 cesty (tj.nejhorsi pripad X neomezenemu).

Natálie 29.5.2009 17:10 (!) reagovat 12 + - 0

Přišlo mi, že film měl více rovin. Na jedné rovině byl příběh zpracován jako senzace a pokud se člověk jen dychtivě díval, co bude dál, mohlo mu to přijít dlouhé. Na druhé zkouknutí jsem objeviladruhou rovinu, začala jsem opravdu poslouchat slova a obraz pro mě nebyl už tak důležitý. Opravdu moc podařené. Mám pocit, že čas, který každá věta potřebovala, tam byl a přiznávám, že i když jsem měla dojem, že církev je spíš manipulativní, v tomto dokumentu jsem pochopila, o co běží. Nic nehrát, nefilmovat, žít naplno láskou. Každý se skrýváme sám před sebou a bojíme se otevřít tomu opravdovému, protože je to tak čisté a naprosto fantastické, že se lekneme a radši zavřeme oči. Protože jsme najednou strašně zranitelní. Ale v tom je naše síla. Hlavní protagonistka mi odkryla úplně jiný pohled na církev a sama na sebe

Rotreklová maria 29.5.2009 16:17 (!) reagovat 7 + - 1

Ivetka a hora

Neměla jsem možnost shlédnout v TV pořad do konce. V Litmanové jsem byla účastna jednoho ze zjevení.Cítila jsem přitomnost Panny Marie, byl to hluboký zážitek, žádná davová histerie. Najednou to ticho a vnitřní pocit jít pokorně do kolen, bláto kamení, nic nevadilo. A pak konec. Ivetka po nějaké chvíli vyšla v doprovodu kněze a vypovídala. Neměla jsem z tohoto dobrý pocit,bylo znát, že to není bezprostřední děttská výpověď ale něco naučeného.Prosím, kde mohu zakoupit CD Ivetka a hora. Děkuji. Mari

Jon Pitěk 27.5.2009 22:14 (!) reagovat 5 + - 16

Zjevení

V mnoha případech zjevení jde pak o pouhé halucinace, někdy kolektivní, jaké jsou známé i z nenáboženské oblasti. Tyto autosugestivní projevy se mohou objevit v emočně vypjaté situaci, ve chvíli naděje na uskutečnění zázraku. Taková atmosféra je uměle navozována např. v Lourdech, kam se organizují zájezdy a pořádají se noční procesí.

Lucka 28.5.2009 20:53 (!) reagovat 11 + - 1

Manipulujici cirkev

Tento dokument ve mne jen upevnil fakt,ze vira a cirkev jsou uplne dve ruzne veci. Faktor viry se v zadnem pripade nemusi pojit s cirkvi.Jsem verici a temto vecem verim na 150%...jen nesouhlasim s existenci cirkve jako spolecenstvi a organizaci...Jako mala jsem vyrustala v kostele-cetla cteni a zpivala v kostelnim sboru. Nekolikrat jsem byla na duchovnim cviceni a musim rict,ze pri shlednuti tohoto snimku se mi vybavily hluboke pocity z dectvi spojene s timto obdobim.Plne sympatizuji s Ivetcinymi pocity zmatku,pomateni,manipulace,popleteni,rozporu a obrovske bezvychodnosti ve ktere se me knezi a reholni sestry klastera snazili udrzet. Kdyz jsem dnes poslouchala jeji svedectvi tak jsem si plne uvedomila,ze se me uplne stejnym natlakem a pocitem viny a zodpovednosti snazili donutit k 'oblecce'.Dnes 20 let pozdeji si uvedomuji tuhleto hroznou psychologickou manipulaci,protoze pokud je clovek na dne a totalne zmaten tak je jednoduchym tercem manipulace.Ja take jsem pocitovala hrozny odpor k tomu kde jsem byla vedena,pocit zmatenosti,pocit nezpravneho smeru do ktereho sjem se dostala.Take s Ivetkou souhlasim,ze cloveku v puberte tento natlak nepomaha,jelikoz se jej nekdo snazi vmanevrovat tam kde jej chce mit a nenechava vam zadnou svobodnou volbu.Clovek je v obrovske manipulaci ucinen zavazany,dluznikem,citi se vinny za sva rozhodnuti a vubec za to,ze citi veci jinak nez se mu snazi knezi a reholni sestry nakukat.Pokud by tento smer mel byt pro cloveka ten zpravny tak by mu to prislo prirozene a nezmital by se v hrozne nejistote a nemel by o tom co dela pochyby.To ze cloveka privadi nejake rozhodnuti do stavu silenosti znamena,ze to neni to prave rozhodnuti a zadne vysvetleni kneze,ze je to jen'pokuseni dabla' a ze to clovek Bohu a Panne Marii dluzi'to neucini tim zpravnym!!Pouha manipulace!Buh dal cloveku svobodnou vuli a toto co clovek tvrdi by nikdy nerikal.Buh je velkorysy,plny lasky a milosti-cloveka nevydira a nemanipuluje.Tento snimek ve mne vyvolal hrozne pocity psychickeho vydirani sester a knezi z dectvi,ktere jsem zazila jako mala,abych se dala do klastera...Proc se snazime lidem,kteri videli Boha nebo Pannu Marii nalajnovat zivot-jak by se meli chovat,oblekat a kam se ubirat,kdyz Oni sami-nadprirozeni jsou tak velkorysi,ze jim davaji volbu a svobodnou vuli??????

Anna 24.11.2009 14:02 (!) reagovat 0 + - 0

Lurdy

Nebojte se, Ivetka i Katka prošly tolikerými vyšetřeními psychologickými a psychiatrickými stejně jako Bernadetta Soubirous z Lourdů, o kterých se tu také zmiňujete. Nebyly prokázány žádné chorobné stavy, ale naopak zdraví Bernadetty a myslím, že i dívek Katky a Ivetky. Dokonce při zjevení nevnímala Bernadetta Soubirous žádnou bolest a oheň jí nezanechal na kůži žádné jizvy. Je to zdokumentováno od vyšetřujícího lékaře Bernadetty, který byl mimochodem ateista a nedovedl si stavy Bernadetty vysvětlit. My, co věříme, si je naopak vysvětlit dovedeme.

Hmm, 27.5.2009 14:11 (!) reagovat 5 + - 14

Skutečnost?

Proč se mi vtírá myšlenka, že Ivetka byla coby dítě využita ve prospěch náboženství(možná i za úplatu rodičům). Přišlo mi, že v dětství ji nějaký pan farář a možná se souhlasem rodičů účelově řídil a využíval jako herečku. V dětství využívaná, s nabytými lety se tomu vzepřela. Jaká je skutečnost ví Ivetka...

blánˇa 27.5.2009 18:38 (!) reagovat 1 + - 2

tak takhle černě bych to neviděla

eva 31.5.2009 22:16 (!) reagovat 2 + - 0

for Skutecnost?

Proc by to tka nemohlo byt doopravdy..??Vzdyt neni jediny clovek kteremu se Panna Marie zjevila. Osobne chapu, ze kazdy na to muze mit vlastni nazor, ae na druhou stranu to neni vyloucene. Ivetce to preju a chapu jeji smisene pocity, ktere ma..:) Drzim palce v prozivani jejiho zivota, v hledani sama sebe.:)

Zdenek 27.5.2009 10:13 (!) reagovat 0 + - 9

Dnes už věřím všemu

Mám hmatatelný důkaz.pravidelně nám píše Vážená paní romského původů se svým přítelem z Broumova a chce po nás 999kč že mě pošle čísla na sportku která vyhrajou v21týdnu a že jsem dítě štěstěny aže jí musím podle dnešních zákonu věnovat podíl z jaké koliv výhry.V jednom případě mě oznámila že si pozvala poradce Dalajámi a že chce abych ji uhradil část cestovních nákladu na jeho cestu.Věřte mi že ty jejich čísla dávám dodnes a vyhrám jsem *** je to hmatatelný zázrak.Může to být též kapitalismus na pokraji smrti a lidi si shání obživu jak se dá. Příspěvek byl redakčně upraven.

Naposledy upraveno: 2009-05-27 11:18:34

Lucie 30.5.2009 10:43 (!) reagovat 1 + - 1

tak to je trošku z jiného soudku, ne?

Eva D. 26.5.2009 22:05 (!) reagovat 5 + - 0

Dokument byl sice zdlouhavý, ale Ivetka je mně moc sympatická, obdivuji ji, že po takovém zážitku si zachovala vlastní názor na život, přirozenost a nestal se z ní fanatik.
A taky se divím, jak zájem církve se neshoduje se zájmem Boha. Je dobře, že se Ivetka rozhodla žít tak, jak chce ona. Přeji jí hodně štěstí.

blánˇa 26.5.2009 17:56 (!) reagovat 5 + - 9

nevěřim

domnívám se ,že se komukoliv může zjevit cokoliv.12 let,to neni takové dítě.až se to zjeví čtyřletýmu,tak to bude něco k zamyšlení.ale tim nikomu nechci brát jeho víru.svět je plný šílenějších magorů.já tomuhle prostě ale nevěřim.

Petr 26.5.2009 18:20 (!) reagovat 8 + - 2

pro Blanku

Blanko, zjevení mělo i pětileté dítě -- najděte si něco o portugalské Fatimě.To dítě bylo z chudé rodiny, a začalo používat složitá a teologická slova, jaká dříve nemohlo nikdy slyšet a znát. Proroctví z Fatimy / rok 1918 / se v mnohém vyplnilo, mluvilo třebas o Rusku, jak se z něj bude šířit zhoubná ideologie a nenávist k bohu, mluvilo i o druhé světové válce, i o atentátu na papeže. Je to hodně známé proroctví, stačí jej vnímat a slyšet.....a budete rozumět....:-))))..tehdy o něm psal i levicový tisk, sice s pohrdáním, nicméně....:-))

blánˇa 27.5.2009 18:35 (!) reagovat 1 + - 0

hm dobře.je to možný.já se nepřu,ale jsem příliš pozemská,pardon.

inercie 26.5.2009 10:49 (!) reagovat 6 + - 1

DěKUJI

.Opravdu se zde stýká Nebe se Zemí.Jsem ráda,že jsem to mohla tahle prožít.Věřím a sama jsem svědkem mystických zážitků.Nezaslouženě.Opravdu jak prorokovala Sibyla,vystupují poklady ze zdola k nám nahoru na Zem.S VELKOU POKOROU A RADOSTÍ děkují panu BOHU a PANNĚ MARII.My zde máme také velké poutní místo Turzovku.At nás to vše posiluje v této nelehké době.Blanka

halka 26.5.2009 13:32 (!) reagovat 8 + - 1

děkujeme

Krásné svědectví,autentické a hlavně pravdivé.škoda jen té manipulace s osobním rozhodnutím-to přece není povinností vstoupit do řádu,jestliže mám zjevení.Ale ani to není pro mě důvodem nedůvěry v církev.Moje víra v Boha je naštěstí silnější.Ani není pravda,že se zázraky dějí jen na Slovensku.Chválabohu za Vaše pořady tohoto charakteru.I díky Vám se může šířit poselství Boží lásky!

Petr 26.5.2009 7:43 (!) reagovat 3 + - 8

Hmmmm

Bože můj...Než se přemoudřelá Ivetka vyžvejkne, to by člověk vyrost'.
Dokument trvá hodinu a člověk by u toho umřel nudou<<< TO BUDE TIM MILEJ PANE,ZE TA OSOBA PREMYSLI NEZ NECO VYPUSTI Z PUSY,NAROZDIL OD VAS.NEJEN OD VAS. Spousta lidi dnes totiz nevi co mluvi, natoz jak jedna, podle toho to vsechno vypada. Nejen moralni bida...