iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2011
21:10 na ČT2

1 2 3 4 5

39 hlasů
8153
zhlédnutí

Artmix

Fenomén: Jak vidí českou výtvarnou scénu zahraniční umělci žijící u nás — Artfór: Autobus jak socha TOUR Lukáše Rittsteina — Výstava měsíce: Fundamenty & Sedimenty / Vzpoura hraček — Reportáž: Vetřelci a volavky — Rozhovor: Historik umění, spisovatel a básník Jaromír Zemina o knize Via artis, Via vitae

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava měsíce: Fundamenty & Sedimenty / Vzpoura hraček

  1:13 do playlistu

  Výstava měsíce: Fundamenty & Sedimenty / Vzpoura hraček
  VÝSTAVA MĚSÍCE je naší pozvánkou do GHMP na výstavu Fundamenty & Sedimenty / Vzpoura hraček 2011, která se zaměřuje na výběr konkrétních děl umělců několika generací. Klíčem výběru jsou základní obrazové a prostorové formy - kruh, čtverec, obdélník, linie, osa, krychle, kvádr, koule apod. V každém takovém FUNDAMENTU je odhalován obsahový SEDIMENT, něco, co zde uvízlo a co má svou platnost pro sdělování nějaké situace.

 • Artfór: Autobus jak socha TOUR Lukáše Rittsteina

  10:22 do playlistu

  Artfór: Autobus jak socha TOUR Lukáše Rittsteina
  ARTFÓR - autobus posloužil jako umělecká inspirace pro Lukáše Rittsteina a vznikla tak socha TOUR, která je vystavena na terase v Doxu. Ve Vysokém Mýtě se Lukáš seznámil s autobusovým nadšencem, inženýrem Stanislavem Ferklem, který mu pomohl autobus upravit tak, že se dá i přes značné zásahy do konstrukce přemisťovat po zemi, na vodě i ve vzduchu. Po pražské instalaci se vozidlo vydá na velkolepou cestu kolem světa.

 • Reportáž: Vetřelci a volavky

  14:34 do playlistu

  Reportáž: Vetřelci a volavky
  REPORTÁŽ - monumentální sochařství procházelo v období normalizace tvůrčí stagnací. Na druhou stranu snad nikdy v dějinách našeho státu nebylo pořádáno tolik sochařských soutěží a zadáno tolik objednávek. Zákon totiž ukládal každé státní stavbě, aby dala určité procento z rozpočtu na "výzdobu". Výtvarník Pavel Karous tato díla mapuje, protože i za komunismu se ke slovu občas dostávali významní autoři, jejichž díla se pokouší už několik let na českých sídlištích udržet.

 • Fenomén: Jak vidí českou výtvarnou scénu zahraniční umělci žijící u nás

  22:11 do playlistu

  Fenomén: Jak vidí českou výtvarnou scénu zahraniční umělci žijící u nás
  FENOMÉN je pohledem na naši zemi a výtvarnou scénu očima zahraničních umělců žijících u nás. Pocházejí z Ruska, Dánska, Izraele, Rumunska a tvoří v Česku. Ptáme se proč?

 • Rozhovor: Historik umění, spisovatel a básník Jaromír Zemina o knize Via artis, Via vitae

  37:32 do playlistu

  Rozhovor: Historik umění, spisovatel a básník Jaromír Zemina o knize Via artis, Via vitae
  ROZHOVOR s Jaromírem Zeminou, jedním z nejvýznamnějších českých znalců moderního výtvarného umění je nad jeho novou knihou Via artis, via vitae. Jak vidí tento historik umění, spisovatel a básník české výtvarné umělce?

 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související