iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
408
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Roste počet krádeží

  0:46 do playlistu

  Roste počet krádeží
  Nárůst krádeží je každoročně v období adventu asi o pět procent. Více případů řeší i olomoučtí kriminalisté. Jen tento týden okradli zloději deset lidí. Hlavně na vánočních trzích. Podle policistů jsou stále drzejší. Nárůst krádeží trápí i obchodní dům v centru města. Denně řeší deset oznámení.

 • Roste počet krádeží

  3:12 do playlistu

  Roste počet krádeží
  Živě Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie.

 • Komise k OKD

  5:49 do playlistu

  Komise k OKD
  Okolnosti privatizace těžební společnosti OKD bude ve sněmovní vyšetřovací komisi prověřovat například Josef Hájek z hnutí ANO, Václav Klaus mladší za ODS, Leo Luzar z KSČM a Lubomír Zaorálek z ČSSD. Sněmovna obsadila komisi členy dnes podle nominací jednotlivých poslaneckých klubů. Ještě bude muset zvolit předsedu, volba by se mohla uskutečnit v úterý.

 • Lidé nakupují i dárky v exekuci

  6:46 do playlistu

  Lidé nakupují i dárky v exekuci
  Na poslední letošní dražbu exekučně zabavených věcí dnes do Čekyně u Přerova přišly stovky lidí. Například nové domácí spotřebiče se tam dají nakoupit i za třetinu původní ceny. A právě o elektroniku a nářadí měli dnes lidé největší zájem. Není přitom výjimkou, že právě na dražbách lidé kupují díky výhodným cenám také vánoční dárky.

 • Oprava nádraží Bohumín

  8:51 do playlistu

  Oprava nádraží Bohumín
  V Bohumíně se chystá oprava zabezpečovacího zařízení železničního nádraží, které loni v únoru zničil požár. Hlavní práce se budou dělat v příštím roce, nové zařízení by mělo být uvedeno do provozu v únoru roku 2019. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na více než 100 milionů korun, rekonstrukce zabezpečovacího zařízení bude bez DPH stát přes 400 milionů korun.

 • Hory před víkendem

  9:16 do playlistu

  Hory před víkendem
  Některé další lyžařské areály v Moravskoslezském a Olomouckém kraji zahájí tento víkend sezónu. V Beskydech ale kvůli oblevě zůstanou vleky stát ještě ve většině středisek. Lepší podmínky hlásí Jeseníky.

 • Seniorky pletou pro Afriku

  15:27 do playlistu

  Seniorky pletou pro Afriku
  Obrovskou vlnu solidarity vyvolala reportáž o seniorkách z Rychvaldu a Orlové. Ty pletou deky pro děti v africkém Malawi a ponožky pro seniory v domovech. V Událostech v regionech jsme odvysílali, že by rády pletly více, ale dochází jim materiál. Teď mají díky divákům zásobu na dlouhou dobu dopředu.

 • Týnecký zámek patří obci

  18:49 do playlistu

  Týnecký zámek patří obci
  Barokní zámek ve Velkém Týnci zůstane majetkem obce. V rámci církevních restitucí chtělo areál získat olomoucké arcibiskupství. U soudu neuspělo a nakonec se proti jeho verdiktu nebude ani odvolávat. Zámek byl převeden do majetku obce před zhruba sedmdesáti lety. Církev chtěla tuto transakci zpochybnit.

 • Opereta z Divokého západu

  20:59 do playlistu

  Opereta z Divokého západu
  Opereta s kovboji a dostihovými závody. Na divoký Západ zve diváky klasik žánru - Emmerich Kálmán. Autor slavné Čardášové princezny složil v Americe jako své poslední dílo operetu Arizona Lady. V české premiéře ji uvádí Slezské divadlo v Opavě.

Přehrát vše

Související