iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
807
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začne platit nový přestupkový zákon

  0:53 do playlistu

  Začne platit nový přestupkový zákon
  Od 1. července začne platit nový přestupkový zákon. Až dvojnásobně zpřísní některé pokuty, třeba za neposkytnutí první pomoci. A třeba obce nebudou moci vykázat ze svého území lidi, kteří opakovaně porušují vyhlášky nebo pořádek. Například v Karviné byl zákaz vyhoštění jediným fungujícím postihem na problémové prostitutky.

 • Začne platit nový přestupkový zákon

  3:16 do playlistu

  Začne platit nový přestupkový zákon
  Živě Petr Bičej, ředitel, Městská policie Karviná.

 • Kontroly na prodej alkoholu

  7:46 do playlistu

  Kontroly na prodej alkoholu
  Od července do konce září se po celé republice uskuteční rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v barech a restauracích. V každém z měsíců potrvají jeden týden. Týkat se budou také problematiky drog nebo hazardu.

 • Bohumínská interna už nepřijímá

  8:13 do playlistu

  Bohumínská interna už nepřijímá
  Městská nemocnice v Bohumíně ode dneška kvůli nedostatku personálu nepřijímá nové pacienty. Akutní nedostatek lékařů, především na interních odděleních, teď řeší hned několik nemocnic na Karvinsku. Vedení zdravotnických zařízení musí situaci řešit tím, že oddělení dočasně uzavírají a nové pacienty odkazují na okolní nemocnice.

 • Sládci skládají zkoušky

  10:44 do playlistu

  Sládci skládají zkoušky
  Jen tři školy v Česku nabízejí vyučení v oboru sladovník-pivovarník. Poptávka po tomto řemesle je přitom mnohonásobně vyšší než počty absolventů. Např. v Litovli absolvovali zkoušky první sládci po 40 letech teprve loni. Další získali výuční list a zároveň přijetí do cechu sladovníků dnes. O tento obor má zájem i stále více dívek.

 • Vyšší počet zásahů záchranářů

  12:40 do playlistu

  Vyšší počet zásahů záchranářů
  MS záchranáři zaznamenali v souvislosti s velmi teplými dny vyšší počet zásahů. Týmy záchranné služby pomáhaly od minulého pondělí do neděle u 2,5 tisíce událostí. Počet výjezdů vzrostl v průměru o 15 procent, v některých dnech však až o čtvrtinu.

 • Umělé jezero zaplnila voda

  13:07 do playlistu

  Umělé jezero zaplnila voda
  Umělé jezero na haldě v Ostravě-Hrabůvce je plné vody. Vzniklo jako součást rekultivace odvalu a pomoci má hlavně s uhašením vnitřních požárů. Halda totiž podobně jako jiné v Ostravě stále hoří. Dokončený byl na místě i projekt sanace bývalé skládky ropných kalů. Halda v Hrabůvce vznikla dovozem hlušiny z Dolu Jeremenko, svážen na ni byl i odpad z hutní výroby.

 • Horští záchranáři budují nové sídlo

  16:37 do playlistu

  Horští záchranáři budují nové sídlo
  Horští záchranáři na Lysé hoře se dočkají nové základny. Už v červenci se dosavadní stanice ze 70. let minulého století bude bourat a do podzimu příštího roku na jejím místě vznikne zcela nová budova. Do té doby záchranáři najdou dočasné působiště v prostorech vysílače. Lysá hora patří co do počtu úrazů k nejfrekventovanějším oblastem Beskyd.

 • 20 let od katastrofálních povodní

  19:22 do playlistu

  20 let od katastrofálních povodní
  V Ostravě dnes proběhl odborný seminář k dvacetiletému výročí od povodní v roce 1997, které byly nejničivější za celou dobu, co probíhají hydrometeorologická cvičení. Mezi nejpostiženější oblasti patřily Jesenicko a Bruntálsko. Velká voda si během klíčových dnů na povodí Odry vyžádala 20 životů a náklady na sanaci škod přesáhly 2 miliardy korun.

 • Tanec s kobercem

  21:47 do playlistu

  Tanec s kobercem
  Zátěžový koberec jako jediná rekvizita v tanečním představení ostravského projektu Move Dance Company. Vybrali si ho tanečníci Jana Ryšlavá a Jindřich Panský. Hravou taneční epizodu originálně pojmenovali spojením známého latinského citátu s anglickým slovem.

Přehrát vše

Související