iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
438
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výkyvy počasí ohrožují seniory

  0:49 do playlistu

  Výkyvy počasí ohrožují seniory
  Po tropických dnech se prudce ochladilo. V průměru teploty klesly o 10-15 stupňů. Může za to studená fronta, přes naše území přešla včera večer a s sebou přinesla i silné bouřky. Hasiči kvůli nim museli vyjet k desítkám případů. Silný vítr lámal hlavně větve a stromy. Až devět tisíc domácností v olomouckém a MS kraji mělo výpadek proudu. Následky bouřek doznívaly ještě dnes.

 • Výkyvy počasí ohrožují seniory

  3:35 do playlistu

  Výkyvy počasí ohrožují seniory
  Živě Milan Stolička, primář Léčebny dlouhodobě nemocných v Klokočově.

 • Policisté vyrazí na silnice

  5:43 do playlistu

  Policisté vyrazí na silnice
  V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce policie zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu. Kontroly zaměřené na dodržování povolené rychlosti, způsobu jízdy, technický stav vozidel a telefonování během jízdy, budou probíhat na území celého Moravskoslezského kraje ode dneška do 8. července.

 • Hotel Centrum vydražen

  6:04 do playlistu

  Hotel Centrum vydražen
  Město Frýdek-Místek v dnešní elektronické aukci vydražilo Hotel Centrum za částku 41 milionů 50 tisíc korun. Mohly být v něm vzniknout startovací byty pro mladé lidi, byty pro matky samoživitelky a nízkopříjmové rodiny, ale také bydlení pro seniory. Město bude muset do stavebních úprav investovat desítky milionů. Vyvolávací cena byla 29 milionů 145 tisíc korun.

 • Letiště se chystá na přehlídku

  6:30 do playlistu

  Letiště se chystá na přehlídku
  Na přerovském vojenském letišti v Bochoři vrcholí přípravy na zítřejší letecký den. Organizátoři slibují třeba letové ukázky Gripenů nebo akrobatická vystoupení ve vzduchu. Na letošním čtvrtém ročníku bude k vidění pětačtyřicet letadel. Přehlídku každoročně navštíví na deset tisíc lidí.

 • Výročí příchodů Řeků

  8:17 do playlistu

  Výročí příchodů Řeků
  Letos uplyne sedmdesát let od příchodu prvních řeckých dětí do tehdejšího Československa. Důvodem byla občanská válka, která tehdy v Řecku probíhala. Domů se Řekové začali vracet zase v 70. letech. V Česku jich teď žije asi tři tisíce.

 • Změny v parkování ve FN Olomouc

  12:14 do playlistu

  Změny v parkování ve FN Olomouc
  Velké změny v parkování zavádí Fakultní nemocnice v Olomouci. Zruší vyhrazená místa pro vedení jednotlivých klinik a nabídne je pacientům. Vedení tak bude muset hledat parkovací místo stejně jako ostatní. Kromě toho se mění také způsob úhrady.

 • Zemědělští učni soutěžili

  14:17 do playlistu

  Zemědělští učni soutěžili
  V zemědělském podniku v Oticích u Opavy dnes proběhlo celorepublikové finále jízdy zručnosti. O titul mistra republiky v jízdě s traktorem s přívěsem soutěžilo 24 studentů středních zemědělských škol, kteří museli nejprve projít celkem osmi regionálními koly. Soutěž, kterou zemědělský svaz po osmileté pauze uspořádal poprvé loni, by měla zvýšit zájem o zemědělství a studentům zajistit možnost lepšího uplatnění.

 • Ze záchranářky triatlonistkou

  17:26 do playlistu

  Ze záchranářky triatlonistkou
  Dříve pracovala jako zdravotní záchranářka, teď pracuje Terezie Šádková v zubní laboratoři. Většinu svého volného času ale tráví tréninky, kterými se chce vypracovat až na nejvyšší soutěž v triatlonu - havajského Ironmana.

 • Světová premiéra opery Aloise Háby

  20:56 do playlistu

  Světová premiéra opery Aloise Háby
  Osmdesát hudebníků zkouší v rámci festivalu Dny nové opery v ostravském divadle Jiřího Myrona dílo hudebního skladatele Aloise Háby - operu Přijď království Tvé. Jde o světovou premiéru kompozice, částečně napsané v šestino-tónovém systému. Součástí orchestru je i speciálně postavené harmonium.

Přehrát vše

Související