iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1271
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zvony bijí na počest kardinála Berana

  0:53 do playlistu

  Zvony bijí na počest kardinála Berana
  Živě redaktor Marek Vrlák.

 • Zvony bijí na počest kardinála Berana
 • Závěrečné řeči v kauze OKD

  6:30 do playlistu

  Závěrečné řeči v kauze OKD
  Za nepřesný posudek k nevýhodné privatizaci OKD by měl soudní znalec Rudolf Doucha dostat 3letou podmínku. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku ČR Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by pak měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni 3 by měli také společně nahradit škodu téměř 6 mld. Kč, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý.

 • Zkušební odvoz kalů začal

  7:04 do playlistu

  Zkušební odvoz kalů začal
  Ve zkušebním provozu bylo z Ostravy ve čtvrtek vlakem vypraveno prvních 200 tun upravených ropných kalů z lagun po chemičce Ostramo. Zlikviduje je tlaková plynárna podniku Sokolovská uhelná ve Vřesové na Sokolovsku. Společnost AVE CZ už má k odvozu a likvidaci připraveno cca 17 tis. tun upravených kalů.

 • Padaly teplotní rekordy

  7:26 do playlistu

  Padaly teplotní rekordy
  V MS kraji byly dnes překonány 2 teplotní rekordy. Maximum pro dnešní den se změnilo v Mořkově na Novojičínsku, kde bylo naměřeno 22,8 stupně Celsia. V roce 1996 tam bylo naměřeno 22,7 stupně Celsia. V Karlově Studánce na Bruntálsku bylo dnes 21,6 stupně Celsia. Maximum z roku 1962 mělo hodnotu 20,4 stupně Celsia. Teplé počasí přepsalo dnes v Olomouckém kraji 2 rekordy. Pokořeny byly v Jeseníku a v Luké na Olomoucku, kde bylo 24 a 22,4 stupně.

 • Parkování pro postižené v Ostravě zpoplatněné

  8:08 do playlistu

  Parkování pro postižené v Ostravě zpoplatněné
  Vedení Ostravy řeší platby za parkování pro zdravotně handicapované. Ti by nově na vyhrazených místech patřících obci měli stát 2 hodiny zdarma a v případě delšího parkování zaplatit běžný poplatek. V Praze, Brně a dalších městech mohou přitom parkovat zdarma bez omezení.

 • Ostravská univerzita chce nový areál

  11:15 do playlistu

  Ostravská univerzita chce nový areál
  Ostravská univerzita plánuje v centru Ostravy začít stavět nový multifunkční areál. Sloužit má studentům i široké veřejnosti. Vzniknout má nejen sportovní zázemí, které využijí i vědci zkoumající pohyb, ale také prostory pro uměleckou fakultu.

 • Objev olomouckých vědců

  14:29 do playlistu

  Objev olomouckých vědců
  Olomoučtí odborníci vyvinuli látky, které chrání buňky před ultrafialovým zářením, stresem i stárnutím. S výzkumníky z Univerzity Palackého a olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky na objevu spolupracovala Lékařská fakulta. Vědci očekávají, že se jejich objev uplatní v lékařství i kosmetickém průmyslu.

 • ČEZ varuje před falešnými prodejci

  16:34 do playlistu

  ČEZ varuje před falešnými prodejci
  Údajně výhodnější tarify energií a třeba i sada úsporných žárovek jako dárek zdarma. To vše výměnou za sjednání smlouvy u neznámé firmy. Stále častější past podomních prodejců, do které lákají zejména seniory. A to i přesto, že většina obcí a měst u nás podomní prodej vyhláškou zakazuje. Jen v Ostravě řešili strážníci od začátku roku 60 takových případů, podle distributorů jich je reálně ještě víc.

 • Alej v Radkově zůstane

  19:15 do playlistu

  Alej v Radkově zůstane
  Historická alej v Radkově na Opavsku dostane šanci na obnovu a další rozvoj. Vedení MS kraje se po letech debat a sporů podařilo najít společnou řeč s představiteli obce, spolkem Arnikou a silničáři. Bezmála 200 let staré stromořadí, které bylo v roce 2003 registrováno jako významný krajinný prvek, se kácet nebude.

 • Čarodějnice z Bukurešti na fotografiích

  21:54 do playlistu

  Čarodějnice z Bukurešti na fotografiích
  Čarodějnické rituály mezi paneláky s moderní technikou v ruce. Proměny rumunských žen, které se živí věštěním, zkoumala fotografka Lucia Sekerková a etnoložka Ivana Šusterová. Výsledkem práce je soubor fotografií s názvem Čarodějnice i kniha. K vidění jsou v ostravské galerii Fiducia.

Přehrát vše

Související