iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
583
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kontrolní den v Gutech

  0:50 do playlistu

  Kontrolní den v Gutech
  Základy vyhořelého unikátního dřevěného kostela v Třinci-Gutech začnou příští týden zkoumat archeologové. Pomocí sondy, kterou spustí metr pod povrch, budou zjišťovat, jestli jsou základy použitelné i pro stavbu repliky památky. Zmínili to dnes v Gutech během kontrolního dne. Památkáři zároveň nechávají zpracovat 3D model původní historické stavby. Má posloužit jako jeden z předobrazů pro nový kostel.

 • Kontrolní den v Gutech

  3:20 do playlistu

  Kontrolní den v Gutech
  Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

 • FAU před soudem

  9:45 do playlistu

  FAU před soudem
  Zajišťovací příkazy celní správy na 340 milionů korun proti opavské firmě FAU jsou neplatné - rozhodnutí zrušil Krajský soud v Ostravě. Podle něj nebyl důvod, aby celníci postupovali tak přísně. Například měli společnosti FAU nabídnout splátkový kalendář. To se ale nestalo. Na finanční a celní správu padlo podezření, že na pokyn exministra financí Andreje Babiše mohla chtít firmu FAU účelově zlikvidovat. Obě strany spekulace odmítají.

 • Policie dopadla násilníka z Olomouce

  12:08 do playlistu

  Policie dopadla násilníka z Olomouce
  Olomoucká policie dopadla muže, který měl minulý týden nedaleko autobusového nádraží znásilnit mladou ženu. Napadl ji v noci ze středy na čtvrtek. Kriminalisté obvinili cizince, který si ženu vyhlídl, když se sama vracela z centra města. Policie už podala návrh na vzetí muže do vazby.

 • 300 let budovy teologické fakulty v Olomouci

  13:48 do playlistu

  300 let budovy teologické fakulty v Olomouci
  Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého si připomíná 300 let od zahájení stavby svého sídla. V průběhu tří staletí tam byl jezuitský seminář pro chudé studenty, německé gymnázium nebo vojenský lazaret. Teologická fakulta je zakládající fakultou olomoucké univerzity.

 • Přípravy na vysokorychlostní železnici

  16:37 do playlistu

  Přípravy na vysokorychlostní železnici
  O zavedení vysokorychlostní železniční trati na severu Moravy dnes diskutovali odborníci na konferenci Transport v Ostravě. Cesta z Ostravy do Prahy by měla být v budoucnu rychlejší až o polovinu času. Pokud se podaří vyřídit bez problémů všechna povolení, mohla by se vysokorychlostní trať budovat za deset let.

 • Festival Kamera Oko

  18:35 do playlistu

  Festival Kamera Oko
  Živě Jakub Felcman, ředitel festivalu.

 • Noc sokoloven

  21:52 do playlistu

  Noc sokoloven
  Devadesátka sokoloven po celé České republice se dnes otevřela veřejnosti. Mezi nimi je i tělocvična ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tělovýchovná jednota Sokol tuto akci pořádá už třetím rokem a zájem veřejnosti je rok od roku větší - letos pořádá i další doprovodné akce, kterými chce upozornit na blížící se všesokolský slet.

Přehrát vše

Související