iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
458
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kotel bude spalovat i vytříděný odpad

  0:48 do playlistu

  Kotel bude spalovat i vytříděný odpad
  Zařízení za více než miliardu. V Karviné připravují stavbu speciálního kotle pro výrobu tepla a elektřiny. Spalovat bude nejen uhlí, ale i biomasu a hlavně speciální granulát z vytříděného odpadu. Havířov a Karviná tak částečně vyřeší problém se skládkováním, které má v aktuální formě skončit do roku 2024.

 • Budoucnost skládkování v MS kraji

  3:21 do playlistu

  Budoucnost skládkování v MS kraji
  Živě Jan Filgas, vedoucí odboru Životního prostředí Krajského úřadu MS kraje.

 • NSS zamítl kasační stížnost na D1 u Přerova

  6:57 do playlistu

  NSS zamítl kasační stížnost na D1 u Přerova
  Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost organizace Děti Země napadající udělení výjimky MŽP ČR na stavbu dálnice D1 z Říkovic do Přerova. Ve sporu šlo o výjimku ze zákona k zásahu do biotopů 26 zvláště chráněných druhů živočichů, které se v místě plánované stavby dálnice vyskytují. Nejvyšší správní soud se ztotožnil se závěry krajského soudu, který žalobu aktivistů zamítl na konci února.

 • Slezská nemocnice v Opavě má edukační centrum

  7:25 do playlistu

  Slezská nemocnice v Opavě má edukační centrum
  Slezská nemocnice v Opavě otevřela ve svém areálu vlastní edukační centrum. Je prvním takovým ve Slezsku. Nemocnice na něj přispěla několika desítkami tisíc korun, podobnou částkou přispěl i soukromý dárce. Sloužit má ke vzdělávání mediků, sester i laické veřejnosti.

 • OC Forum Nová Karolina je na prodej

  8:27 do playlistu

  OC Forum Nová Karolina je na prodej
  Ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina je na prodej. Uvedly to Hospodářské noviny. Podle nich by se cena za nákupní centrum otevřené v roce 2012 mohla pohybovat až kolem 6 mld. 600 mil. Kč. Majitelem je britská investiční společnost Meyer Bergman a kanadský penzijní fond Healthcare of Ontario Pension Plan. Obsazenost prostor Fora Nová Karolina dosahuje 94 %, do obchodů zavítalo více než 9 mil. lidí.

 • Hamáček jedná v MS kraji o podpoře vlády

  8:56 do playlistu

  Hamáček jedná v MS kraji o podpoře vlády
  Živě redaktorka Markéta Radová.

 • Za pokus o podvedení seniorů 6 let vězení

  11:39 do playlistu

  Za pokus o podvedení seniorů 6 let vězení
  Téměř 1 300 seniorů podle žalobce podvedl Jan Morár, který jim prodal krém na křečové žíly za 1 Kč, důchodci ale s obžalovaným nevědomky uzavřeli smlouvu a pak měli zaplatit téměř 5 000 Kč. Jana Morára za to soudce poslal do vězení na 6 let.

 • Olomouc: Most před Moravu uzavřen

  13:36 do playlistu

  Olomouc: Most před Moravu uzavřen
  Dlouhé kolony aut, naštvaní a zmatení řidiči a víc policistů v ulicích. Tak to dnes vypadalo v Olomouci kvůli uzavírce frekventovaného mostu přes řeku Moravu. Po jedné z nejvytíženějších tras ve městě projede denně 15 tis. aut. 4 další roky budou jezdit kvůli stavbě protipovodňových opatření přes objížďky.

 • Začíná MHF Leoše Janáčka

  16:31 do playlistu

  Začíná MHF Leoše Janáčka
  Živě Jaromír Javůrek, ředitel festivalu.

 • Zastupitelé o dopravním podniku nerozhodli

  18:52 do playlistu

  Zastupitelé o dopravním podniku nerozhodli
  O budoucnosti frýdeckomísteckého dopravního podniku rozhodne až příští zastupitelstvo. Neprošla ani jedna z 12 variant, jak má dál pokračovat, a to od možnosti, že by převzal provozování MHD od ČSAD F-M až po ukončení své činnosti. Podle zastupitelů, kteří hlasovali proti, byly předložené analýzy nedostačující. A město by za MHD zaplatilo více než teď.

 • Rekonstrukce Ježíšova kostela ve Frýdku-Místku

  19:25 do playlistu

  Rekonstrukce Ježíšova kostela ve Frýdku-Místku
  V evangelickém Ježíšově kostele ve Frýdku-Místku probíhá rekonstrukce interiérů. Důvodem jsou špatné stavební úpravy, kvůli kterým začala památka vlhnout. Nákladnější opravy potřebuje také venkovní zdivo. Na nákladnou rekonstrukci však místnímu sboru chybí finance. Peníze se tak snaží získat z veřejných zdrojů i dobročinných sbírek.

 • 120 let Tatry Präsident

  21:45 do playlistu

  120 let Tatry Präsident
  Před 120 lety vyjel z kopřivnické výrobní linky vůbec první vůz značky Tatra. Model s označením Präsident byl tehdy vůbec prvním sériově vyráběným automobilem v tehdejším Rakousku-Uhersku a jedním z prvních na světě. Kopřivnické Technické muzeum u příležitosti výročí připravilo i speciální tématickou expozici.

Přehrát vše

Související