iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
523
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začaly volby do Poslanecké sněmovny
 • Začaly volby do Poslanecké sněmovny

  3:13 do playlistu

  Začaly volby do Poslanecké sněmovny
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Volby - organizace před zahájením

  5:02 do playlistu

  Volby - organizace před zahájením
  Vyzvednout seznamy voličů, státní znak i psací potřeby. Poslední hodiny před otevřením volebních místností patřily přípravám. V Moravskoslezském kraji volí lidé hlavně ve školách, ale i v kulturních zařízeních, ale například i v pivovaru nebo ve věznici.

 • Volby začaly, zatím bez komplikací

  6:59 do playlistu

  Volby začaly, zatím bez komplikací
  U některých volebních místností se tvořily fronty ještě před otevřením, jinde si komise hodiny čekání na voliče naopak museli krátit. Zatím ale volby probíhají bez větších komplikací. Narušení jejich průběhu zatím policisté alespoň v Olomouckém kraji nezaznamenali. Na kontroly jednotlivých okrsků se už ale vydaly krajské úřady.

 • Dopis MŠMT

  9:44 do playlistu

  Dopis MŠMT
  Osm vysokoškolských pracovišť vyzvalo ministra školství, aby změnil novou metodiku speciální pedagogiky. Ministerstvo podle nich snižuje kvalitu přípravy speciálních pedagogů. Kritizují prodloužení studia pro získání odborné kvalifikace speciálního pedagoga i zrušení specializací v bakalářském studiu.

 • Další obžaloba na lobbistu M. Dědice

  10:12 do playlistu

  Další obžaloba na lobbistu M. Dědice
  Další obžalobu na lobbistu Martina Dědice a jeho kolegu Břetislava Pavelka z firmy Business Advisor podalo olomoucké vrchní státní zastupitelství. Tentokrát má jít o údajný daňový unik za šest milionů a o dalších sedm milionů se měli pokusil stát připravit. Případ souvisí s daňovými úniky prostřednictvím prodeje až devítinásobně nadhodnocené reklamy agenturou Propag-Storm.

 • Tunel za hranicemi

  12:21 do playlistu

  Tunel za hranicemi
  Už za pár dnů stavbaři zprovozní tunel Považský Chlmec u Žiliny. Motoristé, kteří pojedou třeba z Moravskoslezského kraje od Čadce směrem do Bratislavy a naopak, se tak tomuto krajského městu úplně vyhnou a hlavně v době špičky se jejich cesta podstatně zkrátí. Bezpečnost tunelu dnes testovali záchranáři.

 • Sigma míří na Baník

  15:43 do playlistu

  Sigma míří na Baník
  Krátce po dvacáté hodině dnes na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích začne fotbalový zápas domácího Baníku se Sigmou Olomouc. Pořadatelé utkání vyhodnotili jako rizikové. Na pořádek na stadionu jich proto bude dohlížet víc než stovka.

 • Investor skelet letos nedokončí

  19:13 do playlistu

  Investor skelet letos nedokončí
  Dostavba opláštěného železobetonového skeletu naproti Domu kultury Ostrava se opět komplikuje. Ačkoliv by měla být polyfunkční budova na základě smlouvy s městem dokončena ještě v letošním roce, práce na stavbě se od jara příliš nepohnuly. Společnost Red House Development, která je vlastníkem objektu, město požádala o další prodloužení termínu.

 • V ulicích Ostravy jsou nová umělecká díla

  21:42 do playlistu

  V ulicích Ostravy jsou nová umělecká díla
  Na ostravských náměstích a ulicích se objevila nová umělecká díla. Přinesl je tam festival Kukačka. Jeho cílem je umělecky parazitovat ve veřejném prostoru. Výtvarné instalace trochu provokují, odkazují k historii města nebo jen zkrášlují jeho zákoutí.

Přehrát vše

Související