iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 1. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
784
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vratimov chce žalovat stát

  0:59 do playlistu

  Vratimov chce žalovat stát
  Vratimov chce žalovat stát za to, že nezajistil odvezení šesti tisíc tun paliva pocházejícího z lagun bývalé ostravské chemičky Ostramo. Halda nebezpečné šedé hmoty leží už sedm let v areálu bývalých papíren skoro v centru města. Firmy, které ji tam přivezly, se k ní nehlásí. Podle radnice by měl zasáhnout stát.

 • Nouzové přistání vrtulníku

  3:10 do playlistu

  Nouzové přistání vrtulníku
  Záchranářský vrtulník, který zajišťuje rychlý transport vážně zraněných nebo nemocných lidí, dnes dopoledne nouzově přistál v Olomouci. Helikoptéra v tu chvíli transportovala pacienta z Hranicka do specializovaného popáleninového centra v Brně.

 • ZOO Olomouc přestěhovala opeřence pod střechu

  4:56 do playlistu

  ZOO Olomouc přestěhovala opeřence pod střechu
  Zoologická zahrada na Svatém Kopečku v Olomouci musela přestěhovat všechny ptáky z otevřených voliér pod střechu. Nařídila jí to Státní veterinární správa kvůli potvrzenému výskytu ptačí chřipky v Olomouci. Ptáky, kteří nemohou být ve vnitřních prostorách umístila ZOO do voliér, kde je možné alespoň zakrýt krmiště. Právě kontaminace jídla nebo vody ptačím trusem je nejnebezpečnější.

 • Začal soud s exekutorem Bělastou

  7:34 do playlistu

  Začal soud s exekutorem Bělastou
  Třem stovkám klientů dluží soudní exekutor Čeněk Bělasta. Během osmi let je exekutor z Bruntálu připravil podle žalobkyně o více než sedm milionů korun. Jde o peníze, které pro ně vymohl. Exekutor Bělasta považuje obžalobu za lež. Případ začal řešit ostravský krajský soud.

 • Sanitka pro obézní pacienty

  9:36 do playlistu

  Sanitka pro obézní pacienty
  Záchranáři v Moravskoslezském kraji mají novou sanitku pro speciální převozy. Ode dneška tak budou moci převážet i extrémně obézní pacienty. Záchranářům museli pravidelně při takových převozech pomáhat hasiči. Sanitka stála téměř 6 milionu korun a doplní tak vozový park, který už teď má i speciální sanitku pro převoz infekčních pacientů.

 • Univerzita Palackého nabídne nové obory

  10:38 do playlistu

  Univerzita Palackého nabídne nové obory
  Olomoucká univerzita Palackého nabídne od září nové obory - Zdravotnický záchranář, Řízení vzdělávacích institucí nebo Rozhlasová a televizní studia. Přijme navíc osmdesát studentů. Ti mohou přihlášky podávat do konce února. O studium na olomoucké univerzitě má každoročně zájem na třicet tisíc lidí.

 • Nová služba pro děti s autismem

  13:46 do playlistu

  Nová služba pro děti s autismem
  Mikasa - je název organizace z Ostravy, která pečuje o děti a mladé lidi s těžkým kombinovaným postižením. V denním stacionáři se o ně starají odborníci podle individuálních potřeb. Rodinám s těžce autistickými dětmi a s dětmi, které mají Aspergerův syndrom teď nabízí další formu pomoci. Takzvanou sociální rehabilitaci.

 • Ekonomické dopady kůrovcové kalamity

  15:57 do playlistu

  Ekonomické dopady kůrovcové kalamity
  Kvůli kůrovcové kalamitě vytěžily Lesy ČR na Bruntálsku loni čtyřikrát víc dřeva než v předchozím roce. Kůrovec oblast zasáhl nejvíc v porovnání s ostatními porosty v zemi. Stromy taky ničí houba václavka a neprospívá jim ani dlouhodobé sucho.

 • Nižší lavinové nebezpečí

  17:59 do playlistu

  Nižší lavinové nebezpečí
  Horská služba v Jeseníkách snížila ode dneška stupeň lavinového nebezpečí z třetího na druhý. Sněhová pokrývka v lavinových katastrech už částečně stabilizovala. Na hřebenech Jeseníků leží okolo 30 cm sněhu, na závětrných jihovýchodních svazích, jako je např. oblast Velkého kotle, leží ale skoro 2 m sněhu.

 • Počasí trápí zvířata

  18:34 do playlistu

  Počasí trápí zvířata
  Současné výkyvy počasí jsou náročné pro divokou zvěř. Zejména dlouhotrvající silné mrazy zvěř unavují a vysilují. Myslivci denně plní krmelce krmivem. Důležité je i to, aby zvířata měla klid. Třeba myslivci na Olomoucku si stěžují na vyšší počet neukázněných pejskařů nebo běžkařů, kteří jim ho nedopřávají.

 • Jak je důležité míti Filipa

  21:18 do playlistu

  Jak je důležité míti Filipa
  Doba vlády královny Viktorie a londýnská smetánka sešněrovaná mnohými konvencemi. Vysmíval se jim dramatik a spisovatel Oscar Wilde. Například v konverzační komedii Jak důležité je míti Filipa. V novém nastudování ji uvádí Těšínské divadlo.

Přehrát vše

Související