iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
527
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V Karviné chybí internisté

  0:57 do playlistu

  V Karviné chybí internisté
  Moravskoslezský kraj řeší akutní nedostatek lékařů na interním oddělení karvinské nemocnice. Nabízí sto tisícový náborový příspěvek, primář může získat i dvojnásobek. Z interny před časem odešli dva lékaři, další dva podali výpověď. Uzavření oddělení podle vedení nemocnice nehrozí. Zdravotní personál chybí i v dalších nemocnicích v kraji.

 • V Karviné chybí internisté

  3:18 do playlistu

  V Karviné chybí internisté
  Živě s Martinem Gebauerem, náměstkem hejtmana MS kraje.

 • Obce a města dostanou peníze na zbourání starých domů

  8:21 do playlistu

  Obce a města dostanou peníze na zbourání starých domů
  90 milionů korun na zbourání poničených a vybydlených domů. Peníze pošle městům a obcím ministerstvo pro místní rozvoj. Dotace zaplatí z velké části 37 demolic, nejvíc jich bude v Olomouckém kraji. Staré a nevyužívané budovy hyzdí své okolí, a kvůli špatnému stavu jsou často i nebezpečné.

 • Nové referendum ke stavbě přehrady

  10:21 do playlistu

  Nové referendum ke stavbě přehrady
  Část obyvatel Nových Heřminov na Bruntálsku chce nové referendum ke stavbě přehrady, která má obec z části zatopit. Platné referendum z roku 2008 zavazuje obec k boji proti stavbě, která má podle Povodí Odry zvýšit protipovodňovou ochranu obcí podél horního toku Opavy.

 • Učitelka dostala výpověď neoprávněně

  11:05 do playlistu

  Učitelka dostala výpověď neoprávněně
  Olomoucký okresní soud dnes rozhodl v případě učitelky tršické základní školy Vandy Fabianové. Kantorka dostala loni výpověď. Podle soudu ale neoprávněně. Z tamní školy přitom kvůli sporům s ředitelem odešlo už patnáct dětí. Všechny teď chodí do sousední školy v Doloplazech. Rodiče teď usilují o to, aby obec ředitele tršické školy Jaromír Vachutku odvolala.

 • Číslování garáží

  13:35 do playlistu

  Číslování garáží
  Karvinský magistrát začal přidělovat tabulky s popisnými a evidenčními čísly majitelům garáží ve městě. Pomoct tím chce mimo jiné záchranným složkám, které v garážových koloniích často bloudily. Přidělování čísel bude postupné. Tabulky by měli mít všichni majitelé garáží v Karviné do konce letošního roku.

 • Protidrogový vlak

  16:04 do playlistu

  Protidrogový vlak
  Na vlakovém nádraží v Ostravě-Svinově mají lidé ode dneška možnost navštívit unikátní protidrogový vlak. Ten by měl pomocí šesti interaktivních vagónů přiblížit především dětem a mladistvým rizika a hrozby spojené s užíváním drog a zjistit jaké s nimi děti mají zkušenosti nebo jak tráví svůj volný čas. Výsledky anonymních dotazníků pak města využijí v rámci dalších preventivních projektů na školách.

 • Přísnější trest řidiči

  18:48 do playlistu

  Přísnější trest řidiči
  O rok přísnější trest uložil řidiči Jiřímu Smolkovi odvolací Krajský soud v Ostravě za to, že loni v lednu zabil na přechodu u vozovny trolejbusů na Sokolské třídě 2 lidi.

 • Potrubní pošta

  19:10 do playlistu

  Potrubní pošta
  V Olomoucké fakultní nemocnici byl dnes oficiálně zahájen provoz potrubní pošty. Systém plastového potrubí, který propojuje většinu budov v areálu, měří zhruba třináct kilometrů. Jde tak o jeden z nejrozsáhlejších systémů tohoto druhu v Česku. Stavba potrubní pošty přišla Fakultní nemocnici Olomouc na zhruba 100 milionů korun.

 • Pohřeb Věry Špinarové

  21:41 do playlistu

  Pohřeb Věry Špinarové
  Poslední rozloučení se zpěvačkou Věrou Špinarovou bude pro veřejnost v sobotu od 9 do 12 hodin v obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě.

 • Divadlo Mír otevřelo

  22:24 do playlistu

  Divadlo Mír otevřelo
  Ostrava má první soukromou divadelní scénu. Vznikla z bývalého kina v ostravské části Vítkovice. Jmenuje se stejně jako bývalé kino Mír. Stálý soubor nemá a do boje o diváka chce její provozovatel herec Komorní scény Aréna Albert Čuba nasadit komedie.

Přehrát vše

Související