iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 7. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
606
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Železnice mezi Vidnavou a Velkou Kraší se opět prodává

  0:44 do playlistu

  Železnice mezi Vidnavou a Velkou Kraší se opět prodává
  Železnice mezi Velkou Kraší a Vidnavou je na prodej. Do první vypsané soutěže o tuto čtyřkilometrovou lokálku se nikdo nepřihlásil. Správa železniční dopravní cesty tak zřejmě podstatně sníží cenu této koleje a bude ji chtít znovu prodat. V Česku takto nabízí obcím nebo i soukromým vlastníkům na dvacet železnic.

 • Železnice mezi Vidnavou a Velkou Kraší se opět prodává

  3:06 do playlistu

  Železnice mezi Vidnavou a Velkou Kraší se opět prodává
  Živě Zdeněk Chrdle, generální ředitel, AŽD Praha.

 • Kandidátky KDU-ČSL a STAN

  6:40 do playlistu

  Kandidátky KDU-ČSL a STAN
  Po rozpadu koalice KDU-ČSL a STAN začínají zástupci obou stran v Moravskoslezském kraji hned pracovat na vlastních kandidátních listinách. Původní společnou kandidátku vedla Pavla Golasowská z KDU-ČSL, která tak zřejmě bude lidoveckou volební jedničkou v tomto kraji.

 • Obchvat ve Frýdku-Místku

  7:17 do playlistu

  Obchvat ve Frýdku-Místku
  Živě redaktorka Naďa Chattová.

 • Piloti z celého světa trénují na unikátním simulátoru

  11:16 do playlistu

  Piloti z celého světa trénují na unikátním simulátoru
  Simulátor vrtulníku, taktický a střelecký trénink. Na zařízení unikátním v České republice i v Evropě probíhá výcvik vojáků a pilotů. Týdenní kurz absolvují v Mošnově nejen letci z Armády České republiky. Do centra přijeli i vojáci z Chorvatska, Polska a Velké Británie.

 • Vlk pokousal holčičku

  14:03 do playlistu

  Vlk pokousal holčičku
  Tříletou dívku pokousal v polovině července v olomoucké zoologické zahradě vlk. Zvíře bylo za oplocením ve výběhu, dítě se zřejmě přiblížilo i přes varovné cedule až k hrazení. O události dnes informovala policie. Policisté hledají případné svědky, podle mluvčí zoo Karly Břečkové nešlo o pochybení zahrady. Zvíře dívku poranilo v neděli 16. července kolem 14.hodiny v zoologické zahradě na Svatém Kopečku.

 • Záchrana unikátní chaty v Beskydech

  14:36 do playlistu

  Záchrana unikátní chaty v Beskydech
  Chata Brusel či beskydské UFO - to jsou některé z přezdívek, které si vysloužila atypická stavba na Krasné. Prosklený pavilon inspirovaný bruselským stylem postavil v 60. letech sám podle vlastního návrhu architekt amatér. Po jeho smrti objekt výrazně zchátral. Zachránit odborníky ceněnou unikátní stavbu teď chtějí architekti ze studia Klar. Vzniknout by tu do budoucna mělo centrum beskydské architektury.

 • Vodárny rozšiřují čistírny odpadních vod

  17:32 do playlistu

  Vodárny rozšiřují čistírny odpadních vod
  Severomoravské vodárny a kanalizace rozšiřují a opravují čistírny odpadních vod na mnoha místech v Moravskoslezském kraji. Hlavně v menších obcích přestala jejich kapacita stačit pro stále se zvyšující počet obyvatel. Zvětšení čistíren tak umožní napojení dalších domů.

 • Slůně se představí návštěvníkům

  19:27 do playlistu

  Slůně se představí návštěvníkům
  Sloní mládě narozené před třemi týdny v ostravské zoologické zahradě se poprvé představí návštěvníkům. Podle ošetřovatelů dobře prospívá a od vzorné matky Vishesh se učí práci se svým chobotem. Pokud odchov mláděte nic nezkomplikuje na podzim by mohl stádo slonů v Zoo Ostrava rozšířit nový samec.

 • Olomoucký kraj chce zbourat jeden z Bezručova domů

  21:50 do playlistu

  Olomoucký kraj chce zbourat jeden z Bezručova domů
  Olomoucký kraj plánuje zbourat takzvaný bílý domek v Kostelci na Hané. Jde o objekt, který sousedí s červeným domkem – v něm žil a tvořil český básník Petr Bezruč. Podle některých obyvatel města je však i bílý dům významnou stavbou a jeho demolici odmítají. V místě současného bílého domu by podle kraje měla vzniknout odpočinková zóna.

Přehrát vše

Související