iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
810
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 70 let od odsunu Němců z Brna

  1:15 do playlistu

  70 let od odsunu Němců z Brna
  O tomto víkendu si Jihomoravané připomenou 70 let od pochodu smrti. Z Brna do Rakouska šlo tehdy nedobrovolně přes 20 000 sudetských Němců, nepřežilo jich na sedmnáct set. Násilná deportace budí kontroverzi i dnes.

 • Brněnští vědci popsali novou nemoc

  8:01 do playlistu

  Brněnští vědci popsali novou nemoc
  Vzácná genová mutace se projevuje sníženým počtem krevních destiček. Na výzkumu roky spolupracovali odborníci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně a výzkumníci z Itálie a Spojených států.

 • Finanční správa zabavovala majetek, celníci vybírali pokuty

  15:23 do playlistu

  Finanční správa zabavovala majetek, celníci vybírali pokuty
  Exekuce aut a záchyty nelegálních běženců - to jsou výsledky práce celníků a Finanční správy na hraničním přechodě Lanžhot u Břeclavi. Celý tento týden tam na akci zaměřené proti daňovým únikům spolupracovali i s kolegy ze Slovenska.

 • Budoucnost stadionu za Lužánkami

  17:52 do playlistu

  Budoucnost stadionu za Lužánkami
  Sportovní zápasy i třeba pasáž s obchody – podle náměstkyně Kláry Liptákové teď radnice může pokračovat v přípravách na rekonstrukci stadionu za Lužánkami. Nadšenci zatím fotbalový stánek uklidili a plánují tu řadu akcí.

 • Návrat brněnských lékařů z Nepálu

  19:38 do playlistu

  Návrat brněnských lékařů z Nepálu
  Víc než tisíc zraněných ošetřil český záchranářský tým v Nepálu. Dnes se vrátila druhá část skupiny lékařů a sester z Brna i pražských hasičů. Tím celá česká mise v zemi postižené zemětřesením skončila.

 • Fidlowačka aneb Kde domov můj?

  22:23 do playlistu

  Fidlowačka aneb Kde domov můj?
  Českou mentalitu, národní hrdost, ale i xenofobní tendence nebo boj mezi českým a německým jazykem. Taková témata zkoumá nová inscenace Divadla Husa na provázku s názvem - Fidlowačka aneb Kde domov můj?

Přehrát vše

Související