iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
840
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ochrana historického dědictví

  1:14 do playlistu

  Ochrana historického dědictví
  Necitlivá rekonstrukce – památkářům se nelíbí zateplování dvou historických budov v Hodonicích na Znojemsku. Kvůli izolaci totiž stavby nenávratně přicházejí o svoji historickou hodnotu. Téma posledních Událostí v regionech tohoto týdne.

 • Trest za 13 let starou vraždu

  6:48 do playlistu

  Trest za 13 let starou vraždu
  : Za 13 let starou vraždu mladého číšníka ve Zlíně má Jan Prokop strávit ve vězení 17 let. Poslal ho tam zlínský krajský soud. Případ objasnil policejní tým Tempus, který se zaměřuje na staré zločiny. Výjimečný trest zatím není pravomocný.

 • Fakultní nemocnice staví nový heliport

  8:33 do playlistu

  Fakultní nemocnice staví nový heliport
  Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích staví nový moderní heliport za šedesát milionů korun. Pilotům má ulehčit přistávání, pacientům zkrátí cestu k lékařům.

 • Pieta u Juříčkova mlýna

  10:19 do playlistu

  Pieta u Juříčkova mlýna
  Tragédie z dubna 1945, která 70 let stála v ústraní. Dnes si ji desítky lidí po dlouhé pauze znovu připomněly v Leskovci u Vsetína. Právě tam - vraždou osmi lidí - začalo na sklonku 2. světové války kruté valašské jaro.

 • Krojový bazar v Blatničce

  13:10 do playlistu

  Krojový bazar v Blatničce
  Koupit nebo prodat části kroje. Jedinečnou možnost budou mít lidé zítra na Krojovém bazaru v Blatničce na Slovácku. Právě tam se tradice nošení kroje uchovala nejdéle z celé republiky.

 • Lodě na Vranově zůstanou

  15:35 do playlistu

  Lodě na Vranově zůstanou
  Povodí Moravy neuspělo proti jednomu z provozovatelů lodní dopravy na Vranovské přehradě. Soud ve Znojmě zamítl žádost Povodí o předběžné opatření, které by tam zakázalo kotvit lodím Martina Balíka.

 • Zahájení plavební sezóny

  17:18 do playlistu

  Zahájení plavební sezóny
  Zítra - po půlroční pauze - vyrazí na brněnskou přehradu parníky. Lodníci proto dnes finišovali s přípravami. Po zimě museli lodě hlavně umýt a naleštit.

 • Akce ke Dni platové rovnosti

  19:20 do playlistu

  Akce ke Dni platové rovnosti
  Průměrně o 22% - tedy skoro o čtvrtinu - nižší plat dostávají české ženy v porovnání s českými muži. Upozornit na to měl Den platové rovnosti.

 • Macbeth vraždí ve Slováckém divadle

  22:16 do playlistu

  Macbeth vraždí ve Slováckém divadle
  Po jedné z nejslavnějších světových tragédií sáhlo Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Inscenuje Shakespearova Macbetha. Hru plnou zla, kterou navíc divadelníci považují za prokletou.

Přehrát vše

Související