iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1093
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Festival Re:publika

  0:28 do playlistu

  Festival Re:publika
  Na brněnském výstavišti finišují práce na festivalu Re:publika. Oslava sta let vzniku Československa za 128 milionů korun začne v sobotu - potrvá čtyři víkendy a tři týdny.

 • Československá manželství

  3:39 do playlistu

  Československá manželství
  I když jsou obě země už 25 let rozdělené, pouta mezi nimi přetrvala. Na jižní Moravě obzvlášť. Do Brna každý rok přijíždějí stovky Slovenek a Slováků studovat zdejší univerzity. Někteří zůstanou i po studiích. Třeba proto, že si tu našli životního partner

 • Připomínka Československa v Židlochovicích

  5:47 do playlistu

  Připomínka Československa v Židlochovicích
  Ke stoletému výročí vzniku Československa se připojují také Židlochovice na Brněnsku. Ve měste vyrobí a nainstalují sto různých židlí. Některé jsou už na svých místech, další právě teď zájemci vytvářejí. Živě s Veronikou Gecovou.

 • Hroby v Pavlovicích

  9:17 do playlistu

  Hroby v Pavlovicích
  Základy středověké vesnice s kostelem a hřbitovem našli archeologové při výzkumu u Velkých Pavlovic na Břeclavsku. Místem totiž prochází opravovaný vysokotlaký plynovod a místo zaniklého sídliště je tak nutné prozkoumat před příjezdem těžkých strojů.

 • Maturity chovatelů

  11:00 do playlistu

  Maturity chovatelů
  Místo potítka v lavici tráva na louce a místo zkoušení u tabule práce s koněm... I tak vypadají maturity. Konkrétně v Humpolci, kde jejich praktickou část skládají absolventi oborů chovatelství a jezdectví.

 • Spor o Slovanskou epopej

  13:16 do playlistu

  Spor o Slovanskou epopej
  Slovanskou Epopej - slavné dílo Alfonse Muchy čeká další soudní řízení. Nejvyšší soud totiž spor o vlastnictví mezi malířovým vnukem a Prahou vrátil zpět na začátek. A to kvůli tomu, že soudy nedostatečně odůvodnily, proč náleží hlavnímu městu.

 • Divadelní svět Brno

  16:09 do playlistu

  Divadelní svět Brno
  Nenáviděný i milovaný – odstartoval Mezinárodní festival Divadelní svět Brno, který do moravské metropole přivádí ty nejlepší a nejzajímavější současné divadelní počiny. Letos jich je 52. Živě se Zuzanou Petrů.

 • Sbírání bylinek

  19:58 do playlistu

  Sbírání bylinek
  Stovky tun léčivých bylin ročně vykupují sběrny a firmy na jižní Moravě. Především od místních menších pěstitelů a taky ze zahraničí. Naopak povinný sběr, který fungoval před lety na školách, už je dnes na ústupu. Jedním z důvodů je i narůstající počet al

 • Plyšová zvířecí nemocnice

  21:52 do playlistu

  Plyšová zvířecí nemocnice
  Každý rok je u nás kvůli úrazům hospitalizováno v nemocnicích zhruba 30 tisíc dětí. Vyplývá to ze statistik Ministerstva zdravotnictví. Děti by proto měly vědět, jak se co nejlíp zachovat, pokud k nějakému úrazu dojde.

Přehrát vše

Související