iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2014
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
509
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tragické následky nehod

  1:26 do playlistu

  Tragické následky nehod
  Policie ukončila vyšetřování jedné ze dvou nejtragičtějších nehod letošního roku, květnovou havárii na dálnici D1, kdy rakouský řidič vjel do protisměru. Tato a další tragické nehody jsou tématem dnešních Událostí v regionech.

 • Sanace nebezpečného svahu

  7:31 do playlistu

  Sanace nebezpečného svahu
  V Bulharech na Břeclavsku dnes začali hasiči připravovat terén pro sanaci nebezpečného svahu. Ten je po intenzivnich deštích podmáčený a hrozi jeho sesun. Kvůli bezpečnosti evakuovali záchranáři 7 lidí z okolních domů.

 • Nejmladší věznice v ČR

  9:56 do playlistu

  Nejmladší věznice v ČR
  Přesně před pěti lety vzniklo samostatné vězení v Rapoticích na Třebíčsku. Bývalá vojenská základna se přeměnila v jednu z největších a nejmodernějších věznic v Česku.

 • Oprava papírny a náhonu v Podyjí

  11:38 do playlistu

  Oprava papírny a náhonu v Podyjí
  Torzo staré papírny teď v Národním parku Podyjí opravují dělníci. Bývalá továrna v místě zvaném Devět mlýnů, která provoz skončila na sklonku druhé světové války, začala totiž ohrožovat turisty. Úprav se dočká i její okolí.

 • Zneužívání platebních karet

  14:00 do playlistu

  Zneužívání platebních karet
  Desítku zneužití platebních karet evidují za poslední týden banky v Jihomoravském kraji. Zloději karty lidem nekradou přímo, přesto místo nich vybírají u bankomatu nebo platí na druhém konci světa. Mají totiž kopii.

 • Hniloba ničí víno

  15:51 do playlistu

  Hniloba ničí víno
  Až o třetinu míň vína z některých vinařských oblastí - takový bude zřejmě výsledek srpnových dešťů na jihu Moravy. Hrozny nasáklé vodou na vinicích hnijí a vinaři je musí posbírat rychle, aby úrodu zachránili.

 • Vinaři brojí proti špačkům

  17:36 do playlistu

  Vinaři brojí proti špačkům
  Desetitisícová hejna žíznivých špačků v očích vinařů velké zlo. Jakmile sednou do vinohradu, jsou schopni zlikvidovat úrodu během pár minut. Tradiční zbraní jsou na jižní Moravě děla, ta ale ruší i ostatní zvěř.

 • Studánky na Bystřicku v novém

  20:16 do playlistu

  Studánky na Bystřicku v novém
  V plném proudu je obnova bezmála tří desítek studánek v Bystřici nad Pernštejnem a okolí. O tom, které to budou, přitom rozhodovali sami obyvatelé regionu. Oprava přijde na několik milionů korun.

 • Gogolovy Mrtvé duše

  22:04 do playlistu

  Gogolovy Mrtvé duše
  Groteskním dramatem Mrtvé duše otevře dnes večer novou divadelní sezónu brněnské městské divadlo. I když Nikolaj Vasiljevič Gogol dílo napsal už před 150 lety jako kritiku poměrů nevolnického Ruska, má hodně co říct i současnému divákovi.

Přehrát vše

Související