iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2012
18:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
1060
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hlučná technopárty vadí lidem na Frýdlantsku

  0:51

  Hlučná technopárty vadí lidem na Frýdlantsku
  Na Frýdlantsku začala technoparty. Na louky poblíž česko-polské hranice se sjelo několik stovek lidí. A hudba hrála taky v noci. Na hluk si stěžovali obyvatelé okolních obcí. Akce potrvá zřejmě několik dní.

 • V Libni hořely unimobuňky, požár zabil jednoho muže

  3:18

  V Libni hořely unimobuňky, požár zabil jednoho muže
  Při rozsáhlému požáru stavebních buněk v pražské Libni zemřel jeden muž - odpoledne podlehl vážnému popálení. Hasiči místo stále dohašují a příčina požáru je zatím neznámá.

 • Lanovkou na Sněžku už jen do půlky května

  5:07

  Lanovkou na Sněžku už jen do půlky května
  V Krkonoších se po jarní údržbě znovu rozjely lanovky, které budou až do podzimu vozit turisty i cyklisty na vrcholy našich nejvyšších hor. A do své poslední sezóny vyrazila i jedna z nejstarších lanových drah v Česku – ta na Sněžku.

 • Na Olomoucku by v budoucnu mohlo být víc včelstev

  6:54

  Na Olomoucku by v budoucnu mohlo být víc včelstev
  Zájem o chov včel v Olomouckém kraji roste. Na krajský úřad se obrátila téměř stovka začínajících včelařů, kteří požádali o dotaci na vybavení. V minulosti chovy decimovaly nemoci včel a medu byl nedostatek.

 • Maršál Malinovský znovu osvobozoval Brno

  8:51

  Maršál Malinovský znovu osvobozoval Brno
  Více než 200 nadšenců v historických uniformách dnes u Ořechova na Brněnsku předvedlo ukázku největší tankové bitvy na Moravě. Rekonstrukci jedné z posledních bitev 2.světové války sledovalo na 3000 diváků.

 • Koupat už se dá, ale pozor na zdraví

  10:46

  Koupat už se dá, ale pozor na zdraví
  Koncem dubna přišlo do Česka nezvykle teplé počasí a lidé si ho užívají naplno. Vysoké teploty se staly výzvou pro některá koupaliště a jejich provozovatelé uspíšili přípravy na sezónu.

 • U Rožnova stojí rozhledna, z níž není vidět

  14:11

  U Rožnova stojí rozhledna, z níž není vidět
  Rožnov pod Radhoštěm má po 112 letech novou rozhlednu,dřevěná stavba postavená podle nákresu architekta Dušana Jurkoviče ale budí vášně.Radnice vede s ochránci přírody spor o kácení stromů v bezprostřední blízkosti stavby.

 • V Česku žijící Poláci mají nové vedení

  16:44

  V Česku žijící Poláci mají nové vedení
  Poláci žijící v Česku dnes volili své vedení. V Českém Těšíně vybírali 9 člennou radu na Kongresu Poláků. Ten sdružuje organizace i jednotlivce hlásící se k polské národnosti. 40 tisícová národnostní menšina má v zemi své školy, tisk, ale i problémy.

 • V Jeseníku odstřelovali nebezpečný komín

  19:01

  V Jeseníku odstřelovali nebezpečný komín
  Desítky lidí dnes přilákal odstřel komína v Jeseníku. Město k tomu donutila narušená statika stavby. Hrozilo, že se vlivem větru zřítí samovolně. Demolici 52 metrů vysokého komína provázela řada bezpečnostních opatření.

 • Vzácná houba - ucháč svazčitý

  21:01

  Vzácná houba - ucháč svazčitý
  V lesích se začaly objevovat kloboučky prvních jedlých hub. A houbaři na Hodonínsku dokonce objevili jednu z nejvzácnějších - ucháče svazčitého. Ten roste jen v dubnu a květnu a jen na několika málo místech na jižní Moravě.

 • Oresteia v aréně a s živou hudbou, to vše v centru Zlína

  22:22

  Oresteia v aréně a s živou hudbou, to vše v centru Zlína
  Očekávaným vrcholem divadelní sezóny ve Zlíně je Aischylova antická trilogie Oresteia. Režie se ujal Jan Antonín Pitínský.

Přehrát vše

Související