30 min

Obsah dílu

Headlines — Nemocniční memorandum — Sitauce v nemocnicích v Klatovech a Domažlicích — Nemocnice Vysočiny v nouzovém režimu — Krajská zdravotní počítá s výpověďmi pro zdravotní sestry a další personál — Tunel Blanka - náklady se zvýší o 10 miliard — Radikálové se chystají do Nového Bydžova — Na 3,5 roku do vězení má jít mladík, který v Chrastavě při srpnových bleskových povodních okradl vyplavenou rodinu — Peníze na modernizaci věznic — Situace ve věznici ve Vykmanově u Ostrova na Karlovarsku — Přeplněné věznice - jak situaci řešit? — Praha 11 a agentura ABL — Hasiči už třetí den hasí zbytky hořících pneumatik na skládce v Tušimicích — Loterijní společnost Sazka odvrací bankrot — M. Jančík znovu obviněn — Nehoda kamionů na dálnici D5 — Nejasnosti a emoce provázejí debaty o možném rušení některých stavebních úřadů — Ministerstvo kultury souhlasí s přemístěním historického mostu v Českém Krumlově — Vysočina se potýká s nedostatkem míst pro seniory — Zaměstnávání zdravotně handicapovaných — Nový elektrický skútr šetří táborským strážníkům peníze,nohy a síly — Na sedmnácti místech republiky padly teplotní rekordy — V Praze se poprvé koná výstava hodinářského umění

Části dílu

00:21
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv
    00:48
    Nemocniční memorandum
    Nemocniční memorandum
      Kraje začínají připravovat krizové scénáře pro období po prvním březnu-kdy by v nemocnicích mohly chybět stovky lékařů. Například v Plzeňském kraji ředitelé nemocnic, zástupci kraje a dalších subjektů podepsali společné memorandum.
      02:42
      Sitauce v nemocnicích v Klatovech a Domažlicích
      Sitauce v nemocnicích v Klatovech a Domažlicích
        Z Klatovské nemocnice hodlá odejít 38 doktorů. Zdravotnické zařízení v Domažlicích chce opustit polovina všech lékařů, tedy 21. Vedení obou nemocnic ale zatím nezrušilo žádnou plánovanou operaci.
        03:53
        Nemocnice Vysočiny v nouzovém režimu
        Nemocnice Vysočiny v nouzovém režimu
          Pokud se lékaři nerozhodnou svůj protest ukončit, začnou se z nemocnic Vysočiny propouštět pacienti a noví nebudou přijímáni.
          04:21
          Krajská zdravotní počítá s výpověďmi pro zdravotní sestry a další personál
          Krajská zdravotní počítá s výpověďmi pro zdravotní sestry a další personál
            Pokud lékaři splní hrozbu a nenastoupí 1. března do práce, přijdou o místo stovky zdravotních sester, ošetřovatelů a sanitářů. Krajská zdravotní v Ústeckém kraji už na tuto možnost připravila odbory.
            06:13
            Tunel Blanka - náklady se zvýší o 10 miliard
            Tunel Blanka - náklady se zvýší o 10 miliard
              O tom, že se náklady na pražský tunel Blanka zvýší o 10 miliard korun, podle společnosti Metrostav bývalé vedení magistrátu vědělo. 6,5 miliardy navíc bylo potřeba na práce spojené se stavbou, další tři a půl miliardy šly na valorizaci.
              07:55
              Radikálové se chystají do Nového Bydžova
              Radikálové se chystají do Nového Bydžova
                Starosta Nového Bydžova Pavel louda vyzval Dělnickou stranu sociální spravedlnosti, aby zrušila mítink a pochod městem.Ta odmítla.
                09:42
                Na 3,5 roku do vězení má jít mladík, který v Chrastavě při srpnových bleskových povodních okradl vyplavenou rodinu
                Na 3,5 roku do vězení má jít mladík, který v Chrastavě při srpnových bleskových povodních okradl vyplavenou rodinu
                  Šlo o 45 tisíc Kč, které rodina dostala jako sociální dávku a byly to tak jediné peníze, které v té době měli. Mladík předstíral, že chce pomoct jako dobrovolník, místo toho ale zmizel s penězi.
                  11:34
                  Peníze na modernizaci věznic
                  Peníze na modernizaci věznic
                    Ministerstvo spravedlnosti chce najít peníze na modernizaci českých věznic. Investovat musí hlavně do zabezpečovacích zařízení, ale i zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců.
                    12:28
                    Situace ve věznici ve Vykmanově u Ostrova na Karlovarsku
                    Situace ve věznici ve Vykmanově u Ostrova na Karlovarsku
                      Mezi největší problémy tu patří zastaralé zabezpečení i vstupní prostory. Přestavěné stavební buňky neumožňují například instalaci bezpečnostních rámů.
                      13:41
                      Přeplněné věznice - jak situaci řešit?
                      Přeplněné věznice - jak situaci řešit?
                        Živý vstup - Marek Štětina, Karlovy Vary.
                        15:17
                        Praha 11 a agentura ABL
                        Praha 11 a agentura ABL
                          Matěj Bárta - šéf bezpečnostní agentury ABL, která měla sledovat politiky z Prahy 11 - chce s tamní radnicí ukončit spolupráci.
                          15:54
                          Hasiči už třetí den hasí zbytky hořících pneumatik na skládce v Tušimicích
                          Hasiči už třetí den hasí zbytky hořících pneumatik na skládce v Tušimicích
                            Rozsáhlý požár pneumatik na skládce v Tušimicích byl uhašen už loni v červnu. V minulých týdnech se ale na spáleništi znovu začaly objevovat plameny a kouř.
                            17:35
                            Loterijní společnost Sazka odvrací bankrot
                            Loterijní společnost Sazka odvrací bankrot
                              Sazka zabránila vlastnímu krachu. Přijala pomoc společností Penta a E-Invest. Obě se Sazkou uzavřely smlouvu o strategickém partnerství.
                              17:59
                              M. Jančík znovu obviněn
                              M. Jančík znovu obviněn
                                Policie znovu obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka. Podezírá ho, že uzavřel neoprávněně - bez schválení zastupitelstva - smlouvu s Agenturou Praha 5 o postoupení pohledávek za víc než 63 milionů korun.
                                18:26
                                Nehoda kamionů na dálnici D5
                                Nehoda kamionů na dálnici D5
                                  Dálnici D5 zablokovala odpoledne na 8,5 kilometru ve směru na Plzeň nehoda dvou kamionů. Spolujezdec z jednoho z nich nepřežil. Příčinu havárie vyšetřuje policie.
                                  18:53
                                  Nejasnosti a emoce provázejí debaty o možném rušení některých stavebních úřadů
                                  Nejasnosti a emoce provázejí debaty o možném rušení některých stavebních úřadů
                                    Na Karlovarsku jsou proti rušení starostové ale i krajští politici. Podle ministerstva pro místní rozvoj jsou obavy komunálních politiků předčasné.
                                    20:42
                                    Ministerstvo kultury souhlasí s přemístěním historického mostu v Českém Krumlově
                                    Ministerstvo kultury souhlasí s přemístěním historického mostu v Českém Krumlově
                                      Pět let trvající dohady o jeho budoucnosti končí. Most brání protipovoďnovým opatřením a musí koryto říčky Polečnice opustit. Proti stěhování dlouhodobě protestuje občanské sdružení Obec památkářská, kterému se rozhodnutí ministerstva vůbec nelíbí.
                                      22:27
                                      Vysočina se potýká s nedostatkem míst pro seniory
                                      Vysočina se potýká s nedostatkem míst pro seniory
                                        Nové domovy se stovkami nových lůžek ale kraj nehodlá stavět, zaměří se víc na podporu terénní péče.
                                        24:06
                                        Zaměstnávání zdravotně handicapovaných
                                        Zaměstnávání zdravotně handicapovaných
                                          Jak zaměstnat více zdravotně handicapovaných, o tom jednali odborníci a majitelé chráněných dílen v Pardubicích.
                                          25:49
                                          Nový elektrický skútr šetří táborským strážníkům  peníze,nohy a síly
                                          Nový elektrický skútr šetří táborským strážníkům peníze,nohy a síly
                                            Městská policie v Táboře rozšířila svůj vozový park o elektrický skútr. Je tichý, ekologický a výjimečně úsporný. Sto kilometrů provozu stojí městskou policii šest korun.
                                            27:19
                                            Na sedmnácti místech republiky padly teplotní rekordy
                                            Na sedmnácti místech republiky padly teplotní rekordy
                                              Nejvíc - skoro 15 a půl stupně - naměřili meteorologové v Byňově u Nových Hradů. Průměrná únorová teplota je přitom minus 1 stupeň. Podle meteorologů má teplé počasí vydržet celý týden.
                                              27:45
                                              V Praze se poprvé koná výstava hodinářského umění
                                              V Praze se poprvé koná výstava hodinářského umění
                                                K 600. výročí vzniku pražského orloje se na Staroměstské radnici koná unikátní výstavy o hodinářském umění starých mistrů i současných hodinářů.
                                                Přehrát celé video
                                                Události v regionech (Praha) - 8. února 2011
                                                Stopáž30 min
                                                Další díl
                                                8. února 2011

                                                Přehled dílů

                                                5002 přehratelných
                                                Události v regionech (Praha) - 10. března
                                                Stopáž26 min

                                                10. března

                                                Odvolání ředitele KRNAP — Reakce ostatních ředitelů národních parků na odvolání ředitele KRNAP — Požár haly s plasty v Otrokovicích — Požár plynu v pražských Holešovicích — Sesuv svahu na Havlíčkobrodsku — Evakuace školy kvůli letecké pumě — Gripeny odlétají z Čáslavi — Náklady na opravu Špindlerova mostu rostou — Nová ohniska ptačí chřipky na východě Čech — Pokuty za zakrývání registračních značek — Nová pravidla startovacích bytů v Pardubicích — Z historické budovy děkanátu budou byty — Odstraňování překážejících lodí na Orlíku — V zámku Zákupy na Českolipsku dokončují novou expozici

                                                Poslední vysílání 11. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 9. března
                                                Stopáž26 min

                                                9. března

                                                Dopad blízkovýchodního konfliktu na Česko — Růst cen pohonných hmot — Rostou i náklady zemědělců — Růst provozních nákladů dopravců — Stížnost na ředitelku ZŠ v Hostinném — Rvačka po nedělním fotbalovém derby — Říčaní mají nové auto na kontrolu parkování — V Pardubicích začala stavba parkovacího domu — Lidí s parodontózou v Česku přibývá — V Česku začal Týden mozku — Stavba bezpečnostního přelivu na Orlíku — Komplikace při stavbě poldru Kutřín — Hrůzy holocaustu připomíná výstava Zločin beze jména — Hnízdění sokolů v CHKO Žďárské vrchy — Záchrana zraněného turisty v Beskydech — Jarní prázdniny míří do finále — Mapa republiky roztaje už v květnu — Legendární motoráky po 60 letech končí

                                                Poslední vysílání 10. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 6. března
                                                Stopáž26 min

                                                6. března

                                                Za vraždu dítěte hrozí muži až výjimečný trest — Stoupají ceny pohonných hmot — Odstraňování pozůstatků vandalství v centru Prahy — Místní proti výcvikovému centru v Ralsku — Špindlerův Mlýn hostí SP v alpském snowboardingu — Přibývá otrav z jídla v restauracích — V Lipně před jarem stále chybí voda — S nástupem jara čelí náporu cykloservisy — Robotické operace kolene v benešovské nemocnici — Nový implantát nahrazuje kloub palce ruky — Rozkvetlý zámecký park v Kostelci nad Orlicí — Památky se připravují na sezonu

                                                Poslední vysílání 7. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 5. března
                                                Stopáž26 min

                                                5. března

                                                75 % obyvatel Hradce Králové nemá kde zaparkovat — Komplikace na silnicích kvůli mlze a námraze — Vrchní soud uzavřel tendrovou kauzu v Náchodě — Děkanka zproštěna obžaloby — Revitalizace areálu Holešovické tržnice — Soud o zveřejnění článku v Protivínských listech — Začíná motorkářská sezona — Vandal poničil mariánský sloup a kostel — Dopadení lupiče, který přepadl seniorku — Trestní oznámení na hasiče kvůli siréně — Horská služba varuje před ledem v Krkonoších — Krvavý úplněk na obloze — Manželé obnovují zámek Nemilkov na Klatovsku — Vysoké teploty lákají zahrádkáře

                                                Poslední vysílání 6. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 4. března
                                                Stopáž26 min

                                                4. března

                                                Poslední vysílání 5. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 3. března
                                                Stopáž26 min

                                                3. března

                                                Návrat Čechů z Blízkého východu — Smartwing vyšle 4 rapatriační lety — Pacient, který utekl z Bohnic půje do vězení — Obžaloba v případu pádu lanovky na Ještěd — Zima se Chebu prodražila — Obvinění za nepodařený chemický pokus — Likvidace chovu kachen kvůli ptačí chřipce — Úředníci jedou za daňovými poplatníky — Pelhřimovská nemocnice omezila plánované operace — Rekonstrukce bytového domu pro seniory — Stavba mostu na tahu mezi Ústím nad Labem a Děčínem — Břehy Mže propojí gondolový most — Halový pohár mladých hasičů — Číměř chce nahradit kdysi zrekvírované zvony — V Liberecké botanické zahradě kvete obří lilie — Výluka vysílače v Praze

                                                Poslední vysílání 4. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 2. března
                                                Stopáž26 min

                                                2. března

                                                Víc než šest tisíc Čechů uvízlo na Blizkém východě — Ráno odletěla dvě letadla společnosti Smartwings do Ománu na letiště Maskat a Salála — Zdražení ropy a pohonných hmot — Problematický tendr na rekonstrukci hradeckých kasáren — Soud v kauze tzv. kutnohorské sekty — Rekordní pokuty za parkování — Ředitelka ZŠ Hradská v Humpolci rezignovala — Nová ředitelka pražské zoo — Aukce stavebních pozemků na Liberecku — Hromadná nehoda na D6 — Oprava silnice v Břežanském údolí — Na trati mezi Plzní a Klatovy začala skoro čtyřměsíční výluka — Bobři poškozují stromy v ostravském lesoparku

                                                Poslední vysílání 3. 3. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 27. února
                                                Stopáž26 min

                                                27. února

                                                Rok od nehody vlaku v Hustopečích nad Bečvou — Stát vydal mobiliář rodu Des Fours Walderode — Příbramsko zasáhlo v noci zemětřesení — Likvidace chovu drůbeže v Kosičkách — První český terorista byl propuštěn z ochranného léčení — Dekomunizace veřejného prostoru — Rekonstrukce politického procesu — Rychlodráha z Prahy do Drážďan — Správa železnic uzavřela čekárnu v Chrudimi — Města skupují nemovitosti, obávají se ubytoven — Krádež stavebního materiálu ze stavby — Přibývá požárů zařízení s elektropohonem — S otevřením onkocentra roste spotřeba krve — Meteorologové naměřili rekordní teploty

                                                Poslední vysílání 28. 2. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 26. února
                                                Stopáž26 min

                                                26. února

                                                Kontroly jídelen odhalily nadužívání soli — Další potvrzená nákaza ptačí chřipkou v Zoo Praha — Nový systém parkování v Chebu — Zákaz nočního parkování dodávek v Teplicích — Hledání úspor v národních parcích — Spory ohledně propuštěného profesora — Polovina učitelů humpolecké ZŠ podala výpověď — Pomník pro letce RAF v Holicích — Olympionici přišli pozdravit fanoušky ve Vrchlabí — Hladina Orlíku v zimě klesla o víc než 10 metrů — Kotva lodi Třinec se vrátila do Čech — Díky stoupajícím teplotám na mnoha místech rozkvetly první jarní květiny — Psychoaktivní látky v jikrách ryb — Útok vlků v Novém Boru na Českolipsku

                                                Poslední vysílání 27. 2. 2026 na ČT1
                                                Události v regionech (Praha) - 25. února
                                                Stopáž26 min

                                                25. února

                                                Celníci bojují s dovozem zakázaných léků — Vyšetřování střelby v Havířově — Vyklizení nelegální ubytovny v Chrasti — Karlovarští policisté zachránili z řeky Ohře jednačtyřicetiletého muže — Hotel a vysílač Ještěd čeká komplexní oprava — První zastupitelstvo v Chřibské od střelby — Plzeňský kraj vymezil lokality pro rychlejší výstavbu větrných elektráren — Přeshraniční propojení vodárenských nádrží — Uzavírky hlavních tahů a mostů v Českých Budějovicích — Zametací vůz se v Brně propadl do chodníku — Změny na jídelních lístcích železničních dopravců — Nová pobytová služba pro autisty na Berounsku — Oprava zámku Choltice — Vzácné skleníky se po renovaci vrací na Valeč

                                                Poslední vysílání 26. 2. 2026 na ČT1