Všechna vysílání pořadu celém TV programu
Milénium
Odhalit rakovinu prsu umí nejen klasický mamograf - vědci prišli na nový a údajně pro pacienta šetrnejší způsob: elektoimpedanční mamografii. Víc o ní v 11:35.
PřehrátMilénium
Američtí vědci objevili tři účinné protilátky proti virům HIV. Nejsilnější z nich prý neutralizuje 91 procent kmenů virů HIV. Podaří se díky této protilátce vytvořit účinnou preventivní vakcínu?
PřehrátMilénium
Nové plíce z vlastních buněk pacienta - vědci dokázali vypěstovat z plicních buněk funkční orgán. Výzkum amerických biologů tak otevírá cestu k vytvoření plic pro člověka.
PřehrátMilénium
Pravidelnost pohybu rybích hejn fascinuje vědce už desetiletí? zatím je mohli pozorovat jen zvenčí, teď ale našli nový způsob: sestrojili roborybu, která má umožnit pohled? zevnitř?.
PřehrátMilénium
Jaký význam mají nové technologie při vývoji her? Jak se projeví herní systémy, které umožňují ovládat hru tělem, na úspěšnosti nově vydávaných titulů? Lze tyto technologie použít v běžném životě?
PřehrátMilénium
Brněnští studenti slaví úspěch s unikátním softwarem, který usnadňuje práci záchranářů v oblastech postižených přírodními katastrofami. Jak se jejich systém osvědčil při pomoci Haiti?
PřehrátMilénium
Světové laboratoře na dosah a ovládání z pohodlí domova - tak má vypadat bádání budoucnosti. Čeští vědci vyvinuli systém, jak ovládat laboratoř na dálku, pomocí internetu.
PřehrátMilénium
Sportovní vybavení se stále zdokonaluje a dává sportu nový směr. Někdy také ale dokáže pěkně potrápit. Co zjistili vědci o fotbalovém míči Jabulani? Ukážeme v Miléniu v 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Pražský IK+EM chystá první transplantaci tenkého střeva. Co to obnáší pro lékaře a pro pacienta, a proč zatím taková operace neproběhla?
PřehrátMilénium
Automatické rozpoznání mluvčího, nová technologie spatřila světlo světa v rukou vědců z Brna. Využití? Např. rozpoznání zločince v databázi telefonátů nebo psychopata, který zneužívá tísňovou linku.
PřehrátMilénium
Vědci zveřejnili nový objev - komety nepochází z naší sluneční soustavy, jak si všichni ještě donedávna mysleli. Jak tedy komety vznikly a odkud pocházejí? A podíváme se k nim někdy?
PřehrátMilénium
V roce 2002 zřejmě stály za zánikem tankeru Prestige, v červnu 2008 převrátily japonskou rybářskou loď. Obří vlny dosahující až 30 metrové výše a vědci nyní objasnili, za jakých podmínek vznikají.
PřehrátMilénium
Je možné sklízet úrodu v zimě, kdy rostliny nemůže opylovat hmyz? Biochemik Jiří Friml tvrdí, že ano. Stačí využít auxinu - klíčového růstového hormonu rostlin.
PřehrátMilénium
Do Prahy se sjeli specialisté na cévní neurochirurgii z 20 zemí světa. Na prestižním kongresu probírají nejmodernější postupy cévní neurochirurgie. Jaké jsou nové metody tohoto oboru?
PřehrátMilénium
Vědci z Masarykovy univerzity odhalili geny, pomocí kterých je možné předpovědět průběh chronické lymfatické leukémie. Jak významně se v budoucnu zdokonalí léčba tohoto onemocnění?
PřehrátMilénium
Zabrání rozpínání Sahary Velká zelená zeď, tedy obří pás stromů od západu na východ? Dokáží se africké státy na vytvoření této zdi dohodnout? A jaké důsledky může mít rozšiřování pouště?
Přehrát