Všechna vysílání pořadu celém TV programu
Milénium
Výzkumné centrum Nové technologie při Západočeské univerzitě v Plzni vyvíjí fotovoltaické články. Jaké jsou jejich výhody? Kolik energie ze slunce dokáží vyrobit? A jaké je budoucnost fotovoltaiky?
PřehrátMilénium
Kriminalistiku obohatí nová metoda, jak identifikovat pachatele. Mezi osvědčené metody, jako jsou otisky prstů nebo analýza DNA, se zřejmě brzy přidá i analýza bakterií. Více v úterním Miléniu.
PřehrátMilénium
Američtí vědci vynalezli nový přístroj pro slepé? umožní jim znovu vidět pomocí jazyka. Převratnou novinku už vyzkoušel i první člověk. Více v Mileniu v 11:35.
PřehrátMilénium
V Praze vzniklo první centrum, které učí, jak používat roboty při operacích srdce. Jaké výhody a nevýhody sebou nese nástup robotiky do kardiologie? Odpoví Milénium.
PřehrátMilénium
Lékaři umějí zachránit stále mladší novorozence. Kde ale leží určitá etická hranice, kdy ještě plod nechat žít? Je to zatím platných 24 týdnů těhotenství, nebo je vhodné změnit pravidla?
PřehrátMilénium
Útok černých vdov v Rusku, bombové útoky na Blízkém Východě nebo 11. září ve Spojených státech. Jaká je budoucnost terorismu? Stává se fenoménem 21. století?
PřehrátMilénium
Elektronový mikroskop Magellan, na jehož vývoji se vedle odborníků z USA a Nizozemí podíleli i Češi, se dostal mezi stovku nejlepších technologických výrobků roku 2009. V Mileniu jej uvidíte v 11:35.
PřehrátMilénium
Lékaři vyvíjejí mozkový katetr, který zlepší léčbu mrtvice, epilepsie i Parkinsonovy choroby. Novinku vyvíjí asi 25 brněnských vědců ve spolupráci s experty prestižní americké kliniky Mayo.
PřehrátMilénium
3D technologie je známá již několik desetiletí, zatím se na ní ale příliš nemění. V kině stále nasazujeme speciální brýle a trojrozměrné televize nám zní ještě jako hudba budoucnosti. Milénium 11:35
PřehrátMilénium
Velká Británie stojí před zlomovými volbami. Podle průzkumů dosavadní vládu jedné strany možná po letech nahradí koalice a volby tak změní typickou politickou mapu. Jaká je budoucnost monarchie?
PřehrátMilénium
Nemoci dýchacího ústrojí i srdce, zhoubné choroby, ale i snížená plodnost. To vše znají lidé, kteří žijí na smogem sužovaném Ostravsku. O budoucnosti lidí žijící v průmyslově znečištěných oblastech.
PřehrátMilénium
Počítače - mohou být našimi pomocníky, ale i velkými nepřáteli. Jak si lidé od počátků průmyslové revoluce zjednodušovali počítání? A jak budou vypadat počítače budoucnosti?
PřehrátMilénium
Nové krevní testy pomůžou při léčbě rakoviny - američtí vědci našli metodu, jak zjistit, jestli rakovinový nádor reaguje na terapii nebo ne. Lékaři tak budou mít možnost lépe monitorovat léčbu.
PřehrátMilénium
Ve fakultní nemocnici Na Bulovce dělají unikátní operaci, při které se amputuje celou spodní část těla pacienta. Je tato operace vůbec etická? Bez jakých orgánu v budoucnu budeme moci žít?
PřehrátMilénium
Jak zásadně mohou erupce islandské sopky ovlivnit klima na Zemi? Je reálně možné využít výbuchů sopek k ochlazení země a boji proti globálnímu oteplování? Jaká řešení nabízí klimatické inženýrství?
PřehrátMilénium
Hrozí nám v budoucnu nedostatek jídla? Dokážeme ještě povzbudit už tak přehnojenou a vyčerpanou půdu? Co nahradí stávající plodiny?
PřehrátMilénium
Druhý mozek. I tak by se dala nazvat důmyslná síť nervových buněk, kterou máme ve střevech. Vědci se proto na tento nervový systém dívají jako na klíč k prozkoumání řady nemocí.
Přehrát