Všechna vysílání pořadu celém TV programu
Milénium
Jaká je budoucnost sci-fi? Má vubec ještě smysl vymýšlet futurologické příběhy a věci, když věda skoro předbíhá fantazii a výmysly se v zápěti stávají realitou?
PřehrátMilénium
Vědci přišli na to, jak se člověk může změnit na zdroj energie např. pro mobil. Vyvinuli silikonovou fólii, která dokáže sbírat energii z pohybu lidského těla. Více Milénium v 11:35.
PřehrátMilénium
Kde vzniká deja vu? Vědci prý už vědí - objevili oblast mozku, která odpovídá za vznik tohoto efektu. Více v Mileniu v 11:35.
PřehrátMilénium
Rakouští vědci objevili gen, který reguluje tvorbu tuku v těle. Které geny mohou za naše problémy s obezitou? A jsou právě genové manipulace klíčem k jejich řešení? Odpoví Milénium v 11:35 na ČT24
PřehrátMilénium
Futurologický magazín, který představí svět budoucnosti v oblasti moderních technologií, energetiky, životního stylu, medicíně, dopravě. Představí perspektivy života na planetě nebo cest do vesmíru.
Pořad připravujeme…Milénium
Kde vzniká deja vu? Vědci prý už vědí - objevili oblast mozku, která odpovídá za vznik tohoto efektu. Více v Mileniu v 11:35.
PřehrátMilénium
V Brně existuje nejvýznamnější česká tkáňová banka - ukládá tkáňové a buněčné transplantáty a připravuje jich asi 80 % pro české nemocnice. O možnostech a nových technologiích více v Miléniu.
PřehrátMilénium
Na Měsíci jsou miliony tun ledu? potvrdila to indická sonda Čandraján 1. Jsme blíž nové pilotované misi na našeho nejbližšího vesmírného souseda? A jaký stát ji zrealizuje? V 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Novinky v léčbě HIV. Přišli čeští vědci na unikátní způsob úpravy dosavadní terapie? Nebudou už muset pacienti čekat na vakcínu? Dozvíte se v Mileniu v 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Pražský IKEM sloučil všechny své výzkumné laboratoře a vytvořil první centralizované pracoviště experimentální medicíny. Představime jeho třeti část, která se věnuje hypertenzi a nefrologii.
PřehrátMilénium
Bude možné rozpoznat vrozené vývojové vady nenarozeného dítěte přímo z krve matky? Jak se ještě zdokonalí prenatální screening? Více zakladatel světového antenatálního screeningu - Sir Nicholas Wald.
PřehrátMilénium
Vědci stále nemají jasno v dalším pohybu kontinentů. Proč se pohybují a kam? Může to mít pro lidstvo fatální následky? Odpovědi nabídne dnešní Milénium v 11:35.
PřehrátMilénium
Lékaře znepokojuje stále rostoucí věk prvorodiček a hledají nová řešení přibývajících problémů. Budou mít jednou naše děti 3 rodiče? Odpoví Milénium.
PřehrátMilénium
Avatar zřejmě ožije i za hranicemi filmového plátna - americký NASA chce vyslat na Měsíc humanoidní roboty. Konkrétně by řídili průzkum na dálku, ale způsobem, jako by na Měsíci byli.
PřehrátMilénium
Vitamín D je pro lidské tělo mnohem důležitější, než se předpokládalo. Vědci přišli na jeho důležitou roli v našem imunitním systému. Více ve čtvrtečním Miléniu v 11:35 na ČT24
PřehrátMilénium
Počítačoví odborníci varují před strmým nárustem uložených digitálních informací. Čeká nás kolaps internetu v roce 2012? Dokáže něco celosvětovou síť ochránit, popřípadě nahradit?
PřehrátMilénium
Stále více aut, přeplněné silnice a dálnice a nedostatek parkovacích mist? Vyřeši tento problém hromadná letecká doprava? Doplní jednou pravidelné autobusové linky a vlaky take místní letecké spoje?
PřehrátMilénium
Lékaři umějí zachránit stále mladší novorozence. Kde ale leží určitá etická hranice, kdy ještě plod nechat žít? Je to zatím platných 24 týdnů těhotenství, nebo je vhodné změnit pravidla?
PřehrátMilénium
Vědci z Akademie věd ČR vyvinuli převratný způsob připojování molekul k DNA. Jak výrazně takzvaná biokonjugace posune výzkum důležitých biologických procesů? Odpoví Milénium v 11:35.
Přehrát