Všechna vysílání pořadu celém TV programu
Milénium
Jak často se stane, že matka přenese nádor na plod? Změní se do budoucna okruh nemocí, kterými mohou matky nakazit nenarozené děti?
PřehrátMilénium
Jsou nízkoenergetické domy stavbami budoucnosti a nebo jde jen o módní vlnu? Podaří se snížit náklady na jejich výstavbu? Otázky pro čtvrteční Milénium. Začínáme v 11:35 na ČT24
PřehrátMilénium
Futurologický magazín zpravodajství České televize. Každý všední den pohled do budoucnosti nejen z oblasti vědy, technologie a moderního života.
Pořad připravujeme…Milénium
Opice jsou schopné řešit jednoduché matematické úlohy. Neurobiologové z Tübingenu naučili makaky seřazovat skupiny bodů podle jejich množství. Jak se bude vyvíjet mozek a dovednosti zvířat?
PřehrátMilénium
Kmenové buňky z tuku odsátého při liposkukci mají pomoct léčit popáleniny. Jde o pokus a nebo praxí ověřený postup? Jaké jsou nejnovější metody léčby popálenin. Odpoví Milénium v 11:35 na ČT24
PřehrátMilénium
Pentagon chystá úklid nepořádku na oběžné dráze Země. Co všechno tvoří odpad na orbitě a jaká nebezpečí z toho pro pozemšťany plynou?
PřehrátMilénium
Rusko chce jednat o záchraně Země před střetem s asteroidem Apophis, který v roce 2036 proletí těsně okolo Země. Kolik je těles na potenciálně kolizních drahách? A jak je pozorujeme?
PřehrátMilénium
Nukleární medicína a novinky v ní - to je téma dalšího Milenia. FN Bulovka otevřela nové Centrum. Čím se bude zabývat? Jaké budou jeho úkoly? Víc v úterý na ČT24.
PřehrátMilénium
Jakou budoucnost má biochemie? V Miléniu odpoví exkluzivní host - profesor John E. Walker - nositel Nobelovy ceny za chemii z roku 1997. Milenium - 11:35, ČT24.
PřehrátMilénium
Budou existovat počítače podobné lidskému mozku? S Františkem Štěpánkem a Janem Sedlákem se pokusíme odpovědět v Miléniu v 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Do 5-ti let výtahem do vesmíru? Optimisté tvrdí: žádná utopie a dokonce přidávají: buď po laně nebo nafukovacím tunelem.
PřehrátMilénium
Lékaři z pražské Nemocnice Na Homolce voperovali prvním pacientům speciální defibrilátory zcela novou metodou. Co umožňuje nová technologie a jaká je budoucnost života se srdeční arytmií?
PřehrátMilénium
Britští vědci vytvořili umělé cévy z polymeru. Převratná novinka může pomoct tisícovkám pacientů s cévními chorobami a snížit tak počet amputací a infarktů. Více Milénium v 11:35.
PřehrátMilénium
Brněnští vědci z Výzkumného ústavu veterinárního lékařství vyvíjejí nové vakcíny proti chorobám hospodářských zvířat. Co jejich výzkum přinese chovatelům zvířat a poznají ho i běžní konzumenti masa?
Pořad připravujeme…Milénium
Celosvětovým trendem chirurgie začaly být mininvazivní zákroky, které minimálně zatíží pacienta. Jaký skok udělala páteřní chirurgie? Milenium v 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Jak lze využít atomovou energii? Jednou z cest by mohly být i miniaturní jaderné reaktory.
Video není k dispozici