Detektiv Kurzor

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

23. 3. 2022

Společné kořeny. Česká televize odvysílá živě koncert s Ukrajinou

Blízkost lidové kultury ukrajinské, moravské a slovenské přiblíží koncert, který rozezní prostory Hudební scény Městského divadla v Brně ve čtvrtek 24. března 2022. V přímém přenosu ho od 20 hodin uvede program ČT2.

„Není to koncert pro Ukrajinu, ale s Ukrajinou,“ říká autor scénáře a moderátor koncertu Břetislav Rychlík. Sedmdesátiminutovým přímým přenosem provede diváky spolu s ukrajinskou herečkou, která studuje na pražské DAMU, Maryanou Kozak.

„Výtěžek z koncertu zůstane v České republice na rozvoj kulturních aktivit ukrajinských uprchlíků a na podporu udržování jejich tradic,“ zdůrazňuje ředitel brněnského studia ČT Jan Souček. Hlavní hvězdou koncertu je ukrajinská zpěvačka, herečka, skladatelka a osobnost světové etno music Mariana Sadovska Jako sběratelka lidových písní se inspiruje tradiční lidovou kulturou Ukrajiny, Polska a Slovenska. Její spolupráce se světoznámým Kronos Quartetem měla vedle Kyjeva premiéry v západní Evropě nebo v New Yorku.

V přímém přenosu ČT dále vystoupí výrazné osobnosti našeho folku i tradičního moravského folkloru. Například Hradišťan s Jiřím Pavlicou a Alicí Holubovou, Javory Beat sourozenců Ulrychových, Hrubá hudba (Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky a Lesní zvěř se zpěvačkou Annou Šajdlerovou), vokální skupina Milánosz, Jura Petrů s dcerou Bohdanou z Kyjova. Ukrajinskou hymnu zazpívá členka souboru MDB Ivana Vaňková.

Koncert pořádá PLUM PRODUCTION ve spolupráci se statutárním městem Brnem, Jihomoravským krajem a Městským divadlem Brno. Přenos koncertu přinese svým posluchačům také Český rozhlas Brno. Vstupenky si mohou zájemci koupit v předprodeji Městského divadla Brno nebo online na www.mdb.cz. Návštěvníci koncertu spolu s diváky pak mohou přispívat na www.darujme.cz/spolecnekoreny.

Přílohy

Společné kořeny - Koncert s Ukrajinou (254 kB)

1. 7. 2022Přímé přenosy z Velehradu
1. 7. 2022Svatopluk – vládce Moravanů a Slovanů
21. 6. 2022Rok od tornáda: čtyři rodiny, čtyři příběhy
20. 4. 2022Putování s párou podruhé. Za dobrodružstvím se Josef Polášek rozjede znovu v dubnu
23. 3. 2022Společné kořeny. Česká televize odvysílá živě koncert s Ukrajinou
22. 3. 2022Ultimátum znamená pro Jána Koleníka jediné: není cesty zpět. Nová minisérie míří na obrazovky v Česku i na Slovensku
9. 3. 2022Operace řízené roboty i terapie ve virtuální realitě: Česká televize představí svět moderních technologií v pořadu Futuretro
8. 3. 2022Zpravodajským studiem zní ukrajinština
4. 3. 2022V novém cyklu ČT řídí Tomáš Hanák parní válec, fárá do podzemí a zve k návštěvě jedinečných památek
24. 2. 2022Dvě stě let od narození přírodovědce Mendela připomene Déčko novým seriálem Tajemství pana M.

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (37)