Cestujte s Českou televizí

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

6. 9. 2021

Krotí dluhy a radí, jak vyzrát nad finančními problémy

Třináct konkrétních příběhů lidí, kteří se potýkají s životem na dluh. Pátá řada cyklu Krotitelé dluhů přináší řešení jejich často svízelné situace. Dostanou se za pomoci odborníků z dluhové pasti? Odpovědi přináší díly, které vysílá ČT1 každé pondělí od 6. září 2021 ve 21:55. Režie Jakub Motejzík.

Luboše, nadějně podnikajícího ve výrobě chlazených jídel, a lékárníka Pavla, který si otevřel výdejny léků v nedostupných oblastech, spojují finanční problémy způsobené opatřeními souvisejícími s pandemií koronaviru. Nejsou jediní, které vládní restrikce srazily na dno. Právě jim jsou věnovány první dva díly cyklu.

„Řekli jsme si, že právě teď je ten správný čas přijít s pátou řadou našeho reality formátu,“ zamýšlí se kreativní producent z brněnského studia ČT Dušan Mulíček. Zdůrazňuje, že zatímco některé díly sledují osudy lidí z podnikatelského prostředí, jiné se věnují těm, kteří přišli o práci.

„Náš reality formát reaguje na stále rozšířenější jev naší současnosti, kterým je zadlužování osob a domácností,“ doplňuje režisér Jakub Motejzík a dodává: „Život na dluh s sebou ovšem nese i značná rizika, která si často uvědomíme až ve chvíli, kdy nám takzvaně teče do bot. Co na začátku vypadá jako snadné, se po určitém čase může stát neřešitelné. V tuto chvíli se na scéně objevují poradci na finanční gramotnost a ukáží, kde děláme často zbytečné chyby, a hledají cestu, jak s co nejmenšími ztrátami z problémů ven.“

Jednotlivé případy tvůrci vybírali z reakcí na výzvu ČT, další vyhledali sami. Klíčem byl výsledný mix zajímavých osobních i podnikatelských příběhů, které by měly pokrýt zájem širokého spektra diváků. Důležitým kritériem byl samotný příběh a možnost edukace z výsledného řešení. Každý námět nejprve důkladně ověřili a teprve po obhlídkách rozhodli o jeho natočení.

„Nechceme poučovat, ale doporučovat. A díky návodu našich odborníků, kteří pořadem provázejí, a našim silným příběhům, přimět lidi k jednoduchému kroku, tedy zamyslet se a situaci řešit. Chceme zdůraznit například i to, že krize může být renesancí řemesel, protože spousta lidí nedělá to, čím se vyučila a co vystudovala,“ uzavírá dramaturg Richard Komárek.

Režie: Jakub Motejzík // hlavní scenáristka: Lenka Králová // dramaturg: Richard Komárek // hlavní kameraman: Tomáš Svoboda // vedoucí produkce: Hana Kopecká // výkonný producent: Pavel Plešák // kreativní producent: Dušan Mulíček

27. 10. 2021Koncert na střeše a další jazzové lahůdky na ČT art
5. 10. 2021Pohádka natočená za tři odpoledne i soutěž s miliónovým rozpočtem. Nový cyklus Na programu televize odhalí zákulisí televizní výroby
16. 9. 2021Díky za každé Dobré ráno, říká nový moderátor pořadu Aleš Zbořil
6. 9. 2021Režisér Ivo Bystřičan představuje české dějiny na osudech manufaktur a továren
6. 9. 2021Krotí dluhy a radí, jak vyzrát nad finančními problémy
31. 8. 2021Svět podle Muchy
19. 7. 2021Pavel Kříž jako Tajemný pan M.
23. 6. 2021Průkopník televizní tvorby pro děti vysílá už šedesát let. Brněnské studio ČT slaví jubileum
23. 4. 2021Špičkový jazz z brněnského studia na programu ČT art
17. 3. 2021Denis Šafařík se v novém dokumentu ČT Španělská chřipka představí jako Franz Kafka

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (36)