Komediální pohádka o svobodném princi Jindrovi, který si s panováním neví rady (1997). Hrají: M. Dlouhý, P. Nárožný, P. Zedníček, K. Špráchalová, M. Táborský a další. Scénář M. Kratochvíl. Kamera J. Osten. Režie J. Bonaventura

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Království Jindřicha I. je na mizině a navíc zde straší duch lakomého dědy Maxmiliána. Král s královnou ztratí nervy, odejdou a nechají hrad i problémy synovi, mladému princi Jindrovi (M. Dlouhý). Ten zůstane na všechno sám, jen s podivínským, věrným sluhou Ámosem (P. Nárožný). Zoufalý princ nařizuje sluhovi, že musí ostražitě bdít nad tím, aby se jeho mladý pán nezamiloval a neoženil. K záchraně království by přitom mohlo dojít velice rychle. Hrad totiž navštívil posel Spolku pro ochranu svobodných princů (M. Táborský), ale Ámos je zvyklý plnit rozkazy doslova. Když se dozví, že Spolek vyplácí svobodným princům pět tisíc zlatých, aby je ochránil před bitkami s draky kvůli rozmarným či pyšným princeznám, je už pozdě, posel je pryč. Na hrad vzápětí přijíždí hezká princezna Pavlínka (K. Špráchalová), které chůva předpověděla, že právě tam najde štěstí, lásku a bohatství!

Kolik se toho z chůviny věštby vyplní a kolik bláznivých situací vymyslí věrný sluha pro svého prince, zmítajícího se mezi vladařskými povinnostmi a láskou, uvidíte v pohádce, která byla poslední režií Jana Bonaventury.

Stopáž54 minut
Rok výroby 1997
 ST 4:3