Dívka z dobré rodiny miluje chemii a svým „lektvarem pravdy“ pořádně zamíchá osudy svých blízkých i svým. Klára Issová v titulní roli třídílné komedie z 19. století spisovatelky Hermíny Frankové, která v těchto dnech slaví významné životní jubileum (1996). Dále hrají: D. Kolářová, O. Navrátil, S. Postlerová, L. Vaculík, D. Syslová, T. Duchková a další. Kamera M. Horák. Režie A. Procházková

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kromě vzdělání a chemie Emilie (K. Issová) touží – jako všechny dívky jejího věku – po velké lásce. Mezi ní a krásným suplentem Moučkou (L. Vaculík) dojde málem k zásnubám. Když ovšem Emilie zjistí, že její idol si ji chce vzít pouze kvůli věnu a lékárně, opouští rodinu i město a se svou povahově blízkou tetou Violou (S. Postlerová) odjíždí studovat do Prahy, na první dívčí gymnázium Minerva.

Komediální seriál Lékárníkových holka natočila režisérka A. Procházková podle scénáře spisovatelky a scenáristky Hermíny Frankové (televizní série Ohnivé ženy nebo spolupráce na filmu Dívka na koštěti), která dnes slaví významné životní jubileum (*6. 7. 1928).

Hermína Franková
prozaička, dramatička, scenáristka

Hermína Franková

* 6. 7. 1928


Stopáž53 minut
Rok výroby 1995
 ST 4:3