Inzerát

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vyměnili byste své dítě za nové auto? V roce 1968 nabídlo výměnu téměř tři sta rodičů. S několika příběhy se setkáte v unikátním dokumentu Jindřicha Fairaizla

Od samého počátku televizního vysílání u nás hrála významnou roli publicistika a dokumentární tvorba. Nejen z hlediska televizního programu, ale i dopadem na celou společnost. Ne náhodou po sovětské okupaci jako první museli odejít z televize publicisté. Mezi nimi byl i Jindřich Fairaizl, který se od prvopočátku věnoval morálním vztahům mezi lidmi, z nichž – podle jeho názoru – se odvozuje stav celé společnosti. Úspěchy i neúspěšnost své práce hluboce prožíval a ze zdánlivé marnosti svého úsilí patrně vyvodil i svůj odchod z tohoto světa.

Původně třídílný dokument Inzerát z roku 1968, který se později stáhl do dílu jediného, zrcadlí nemilosrdně vztah rodičů k bezbranným dětem. Uvidíte autorskou verzi, s jedinou výjimkou. Dovolili jsme si zaretušovat tváře jednotlivých aktérů. Ti sice se svým zveřejněním souhlasili, ale uplynulo téměř půl století, a my předpokládáme, že dnes jako staří lidé mohli změnit názor. Nejde – a Fairaizlovi nikdy nešlo – o skandalizaci jednotlivce, ale o společenskou analýzu. A v té je Inzerát živý dodnes. I po pětačtyřiceti letech je tento dokument silným emocionálním zážitkem.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Radek 15. 11. 2013 21:27

  Drsný

  Tak na můj vkus docela drsný : -( . Od té doby , co jsem táta , tak dost těžko nesu , když se…

 • Lucie 15. 11. 2013 09:18

  Inzerát

  Tak tento dokument je opravdu perla českého dokumentu. Děkuji za odvysílání.

 • Ondřej Nosek 9. 5. 2003 02:03

  "Inzerát"

  Skvělý dokument. Proč ale něco takového vysíláte po půlnoci? Zasloužil by si prime time! Ab…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 62 minut – Rok výroby: 1968 – ST  čb  4:3
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady
Perly českého dokumentu