Iva Janžurová uvádí šestý nedochovaný díl legendárního seriálu Jaroslava Dietla o životě a snění řezníka Rudolfa a jeho rodiny (1968 a 1990)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Šestý díl, který Jaroslav Dietl nazval Rudolf III. na dvoře Leonida I., je unikátní kombinací studiové dotáčky s Ivou Janžurovou z roku 1990 (ta němé záběry doplnila vysvětlujícím komentářem a také namluvila některé dialogy) a dochovaných archivních záběrů z původního šestého dílu seriálu, který byl vysílán živě ve dnech okupace sovětskými vojsky 21. srpna 1968. Z tohoto důvodu se nedochoval celý a je místy němý.

Tímto krokem se celý seriál změnil ze zábavné písničkové férie v televizní pořad zachycující, ale také hodnotící, dobu a politiku v tehdejším Československu, což na jedné straně znamenalo, že byl na více než dvacet let zavřen do trezoru a na druhé straně výrazně ovlivnil i životy a tvorbu řady jeho tvůrců a protagonistů.

Část dochovaného textu Jaroslava Dietla: „Pohleďte, toť Praha Rudolfa III., nikoli Praha bujné fantazie 15 leté Šárky, ale Praha oktrojované fantazie šedesátiletého Leonida, neboť přiznejme si, když se budou oddávat snění i sovětští politici, jak to s námi se všemi může dopadnout.“

Stopáž10 minut
Rok výroby 1990
 ST HD 4:3