Recitál Nadi Urbánkové (1977). Dále účinkují: J. Sovák, J. Hrabánek a E. Schneidrová. Scénář M. Macourek. Kamera J. Lebeda. Režie I. Paukert

Česká zpěvačka, herečka a moderátorka Naďa Urbánková, rodným jménem Naděžda Balabánová, se narodila 30. června 1939 v Nové Pace. Ve svých dvaceti letech debutovala jako herečka v Pardubickém divadle. Působila v pražské Laterně magice. V roce 1964 ji režisér Ján Roháč angažoval do filmu Kdyby tisíc klarinetů a do pražského divadla Semafor. Zde vystupovala, mimo jiné, také s Pavlem Bobkem, Jitkou Molavcovou, Miluší Voborníkovou, Jiřím Grossmannem a Zuzanou Burianovou. Nejznámějším hitem té doby se stala píseň Drahý můj v duetu s Jiřím Grossmanem, dále pak Grossmanova nostalgicky poetická píseň Závidím. V roce 1969 započala její „hvězdná“ spolupráce s Jiřím Brabcem a jeho skupinou Country Beat. Právě počátkem sedmdesátých let se vyhoupla na první místo ve čtenářské anketě Zlatý slavík, kde setrvala plných pět let. S Country Beatem absolvovala několik důležitých zájezdů do zahraničí, mimo jiné též do amerického města Nashville v Tennessee. V dalších letech pak spolupracovala s orchestrem Václava Hybše, působila v pražském Hudebním divadle v Karlíně.

V televizním recitálu Nadi Urbánkové s jejími hosty uslyšíte mj. písně a melodie Obrázky, I Julie, Zvony, Andělská Berta a na shledanou, přijdu zas.

Napište nám