Úsměvné poohlédnutí za starými českými operetami (1984). Hrají a zpívají: V. Preiss, J. Bohdalová, J. Jurištová, J. Paulová, J. Bek, L. Sobota a P. Trávníček. Tančí balet Hudebního divadla v Karlíně, choreografie B. Füsseger. Kamera P. Čepický. Režie I. Paukert

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Opereta nebo také zpěvohra, zábavný žánr na pomezí opery a činohry, je neodmyslitelnou součástí české kultury a má stále řadu nadšených příznivců. Od klasické opery se liší mluvenými dialogy. Nechte se proto pozvat šarmantním průvodcem Viktorem Preissem do operetního světa a zaposlouchejte se do těch nejkrásnějších písniček a šlágrů.

Ty vám zazpívají za doprovodu Orchestru Karla Vlacha slavné osobnosti, za některé můžeme zmínit známého milovníka operety Josefa Beka, komika s nezaměnitelným pěveckým projevem Luďka Sobotu nebo herečku Jiřinu Bohdalovou.

Na pouti za paní operetou zavítáme na zámek s Bílou paní, do ložnice paní markýzy, kam se zatoulala už nejedna vojenská uniforma i do kláštera plného mladých, rozdováděných schovanek, ovšem s přísnou Matkou představenou.

Tentokrát uslyšíte operetní písničky „Já mám devět kanárů“ Járy Beneše, „Válelo se jablíčko“ Jaroslava Jankovce, „Pozor si, děvčátko, dej!“ Vlastislava Antonína Viplera či „Markýzu a bubeníčka“ Slávy Macha.

Stopáž40 minut
Rok výroby 1984
 ST 4:3
ŽánrHudba