Radovanovy radovánky

Animované kreslené Večerníčky o klukovi Radovanovi

Přehled dílů

Video nelze z licenčních důvodů přehrát

Závody žížal

V jednom zahradnictví žije malý Radovan, který se umí radovat ze všeho a za všech okolností. Jednou po dešti se objeví spousta žížal a Radovan uspořádá jejich závody, aby dobře provrtaly zem. Zlý výrostek Hugo je chce sesbírat do plechovky, ale pes Kvik ho zažene. Vše dobře dopadne a večer v postýlce si Radovan pochvaluje: „To jsme si zase užili světa!“
Premiéra pondělí 22. 8. 2005 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

Zloděj salátu

V zahradnictví se ztrácejí ze záhonů saláty. Otec zahradník se zlobí na Kvika a chce ho dát pryč. Radovan se snaží chytit zloděje: vymyslí důmyslný poplašný systém a lapí zlého výrostka Huga.
Premiéra úterý 23. 8. 2005 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

Motýlí vánek

Jednoho dne řekne tatínek-zahradník, že vane motýlí vánek. To znamená, že přiletělo hodně bělásků. Radovan je najde na hlávkách zelí. Snaží se je odlákat, ale zlý výrostek Hugo mu to kazí. Když Hugo spadne do kopřiv, řve tak, že motýli strachem uletí.
Premiéra středa 24. 8. 2005 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

Mlha jako v prádelně

Venku je hustá mlha. Radovan slyší plakat svou nejlepší kamarádku Kateřinku. Ztratila brýle a ty jí sebral zlý výrostek Hugo. Radovan jí dá mrkev, aby jí zlepšil zrak, ale bez brýlí Kateřinka nevidí.
Premiéra čtvrtek 25. 8. 2005 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

Mlynáři se perou

Tatínek s Radovanem se vydávají na jmelí, aby jim přineslo štěstí. Tatínek vyleze na žebřík, ale zlý Hugo jede na saních a podtrhne žebřík. Radovan ho uklidňuje: „nic se ti nemůže stát, máš jmelí pro štěstí.“
Premiéra pondělí 29. 8. 2005 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

Venku je samec

Je velký mráz a hadice udělá Radovanovi pro radost kluziště. Radovan pozve Kateřinku a krásně se jim bruslí. Když ale přijde zlý Hugo, vyžene je a hned se snaží bruslit. Natluče si při tom nos, a tak je potrestaný.
Premiéra úterý 30. 8. 2005 na ČT 1

Napište nám

Související pořady