Příběh o prvním milostném vzplanutí a hledání cest v generačních sporech (1982). Hrají: J. Čenský, M. Dolinová, P. Kostka, D. Syslová, L. Bech, J. Marvan, J. Kodet, V. Besser, M. Hlavica, M. Vladyka a další. Scénář I. Hejna. Kamera J. Kadaňka. Režie A. Moskalyk

Ač konflikty rodičů a dětí jsou staré jako lidstvo samo, to téma nikdy nepřestalo autory zajímat. Každá generace v něm našla svůj problém, věčně nový a věčně se opakující, nicméně věčně zajímavý.

Příběh hledá cestu v otázce generačních sporů, aniž by příliš stranil neomylnosti mládí a jeho právu na vlastní nezávislé rozhodování. Problémů, které si musí jeho hrdina, mladý Vojta (J. Čenský) vyřešit, není málo: vztah k otci, k bratrům, k přítelkyni Ivoně (M. Dolinová). A protihráč, který měří jeho slova a činy, a který se snaží dát jim směr i cíl, má svou váhu. Otec (P. Kostka) je člověk autoritativní, ale natolik moudrý, aby pochopil, že se nemůže beze zbytku držet starosvětského modelu rodiny. Že svět kolem i v jeho dětech už vypadá trochu jinak.

Stopáž61 minut
Rok výroby 1982
 ST 4:3
ŽánrFilm