Písničky včera, dnes a na zítřek

Československé populární melodie a rytmy 60. let 20. století (1985). Účinkují: K. Gott, W. Matuška, Y. Simonová, P. Filipovská, K. Štědrý, E. Pilarová, I. Bartošová, K. Zich, M. Voborníková a další. Kamera J. Kadaňka. Režie J. Eisner

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Krásná a populární herečka z televizního seriálu Nemocnice na kraji města Andrea Čunderlíková vystupuje tentokrát jako barmanka a na začátku pouští video, v němž Karel Hála zpívá píseň „Prostý lék“. Do baru přicházejí Václav Zahradník a František Ringo Čech a dávají si kofolu, jíž byla odchovaná rocková generace. Baví se o šíření rockové hudby v 60. letech a o tom, jak se rock liší od swingu. Směs prvních rockových písní zpívají s Orchestrem Československé televize Pavel Sedláček, Waldemar Matuška a Karel Zich, tančí televizní balet. Čunderlíková, Čech a Zahradník mluví o dalších hudebních stylech 60. let, o množství nových dixielandových skupin a novém tanci letkis. Směs letkisu, charlestonu a twistu zpívají Yvetta Simonová, Pavlína Filipovská a Eva Pilarová.

Zahradník s Čechem hovoří o písničkovém popu, který také vzniká v 60. letech minulého století a který je hudbou poslechovou, na rozdíl od dřívější populární hudby, jež byla především taneční.

Stopáž60 minut
Rok výroby 1985
 ST 4:3
ŽánrHudba