Koncert kultovní americké kapely ve velké laserové hale brněnského Boby Centra (1997). Režie R. Chudoba

OREGON je bezpochyby jednou z nejvýraznějších kapel, které kdy malovaly hudební krajinu tak obrovitých globálních rozměrů. Již tři desetiletí má věrné a nadšené posluchače v renomovaných koncertních síních, včetně Carnegie Hall, Lincoln Center, Philharmonic Hall v Berlíně a Mozartsaal ve Vídni, i mezinárodních jazzových klubech a na hlavních festivalech na všech kontinentech.

Mladí hudebníci Ralph Towner a Glen Moore potkali Collina Walcotta při nahrávání v New Yorku v roce 1969. Poté, co tito tři hráči absolvovali v následujícím roce americké turné padesáti koncertů s kapelou Consort Paula Wintera, hbitě se dali dohromady s jeho hobojistou Paulem McCandlessem. S použitím nezvyklých kombinací nástrojů a stylů se vynořil OREGON a přinesl unikátní syntézu klasické evropské instrumentace, americké jazzové harmonie a celosvětových hudebních vlivů. Během doby vydali řadu skvělých alb (Out of the Woods, Crossing, Northwest Passage, Oregon in Moscow).

Záznam koncertu z listopadu 1996 v Brně nám představuje OREGON v podobě tria. Krátce poté se stala skupina OREGON opět kvartetem, rozšířeným o bubeníka Marka Walkera, a takto vystoupí 22. 9. 2009 v pražské Městské knihovně.

Napište nám