Ondřej Konrád představuje své hudební hosty – skupinu Benedikta, L. Dusilovou a Secret Service (2002). Režie J. Chlumský

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zjednodušeně lze charakterizovat hudbu mladé ostravské skupiny Benedikta jako fúzi moravského a šarišského folkloru s moderním rockem a jazzem. Ačkoliv pokusů aktualizovat tradiční lidovou hudbu už byla celá řada, jen málokdy se to podařilo. Benedikta rozhodně vykročila tímto směrem pozoruhodně. Ústředními postavami skupiny jsou sestry Váňovy, houslistka Michaela a zpěvačka Petra, které se spojily s výkvětem ostravských jazzrockových instrumentalistů s niterným vztahem k odkazu lidové hudebnosti. Obě dívky vycházejí z poněkud méně známější hudby východoslovenského regionu, která je ovlivněna i rusínskými písněmi a zároveň z širokého proudu moravské lidovky. Osobitá aranžmá, brilantní souhra kapely a silné individuality v přední linii Bendikty zabodovaly už několikrát na soutěžích a festivalech.

Lenka Dusilová, v polovině devadesátých let zpěvačka nadějné kapely Sluníčko a později hlavní hvězda skupiny Pusa, ve které působil David Koller, se počátkem nové dekády nadechla k dalšímu sólovému letu a hned první album v nové sestavě jí vyneslo ocenění Akademie populární hudby coby zpěvačce roku 2000. Od té doby Dusilová, autorka skladeb i textů, doprovodná kytaristka a především nezaměnitelná, rockově potemnělá vokalistka, soustředěně koncertuje a po menších korekturách v obsazení zní její Secret Service velmi originálně.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2002
 4:3
ŽánrHudba